PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873628}

Arcane

8,6 38 579
ocen
8,6 10 1 38579
7,0 6
ocen krytyków
Arcane
powrót do forum serialu Arcane

Jeśli śledzi się lore, który tworzyli dla tej gry i spogląda na nie krytycznym okiem, można mieć pewną obawę dotyczącą tego w jaki sposób przedstawią konflikt klas społecznych.
Riot ma tendencję do wydawania historii, które mają przedstawione poważne problemy społeczne: niewolnictwo, eksterminacja ludności oraz interesujący nas w serialu: wyzysk uboższych klas społecznych przez klasę wyższą - kapitalizm
Problem polega na tym, że w większości przypadków starają się pisać te narracje z myślą: Zastosowanie przemocy w powstaniu przeciwko opresyjnemu systemowi jest gorsze niż opresyjny system.
Przykładami tego są historie Xeratha oraz Sylasa, którzy mają moralną słuszność by się przeciwstawić władzy. Jeden niewolnik, zdradzony przez pasywność przyjaciela-władcy. Drugi mag - obiekt prześladowań i eksterminacji, wykorzystywany przez lata jako wykrywacz podobnych sobie przez łowców magów(aluzja tu trochę oczywista). Problem tkwi w tym, że są pisani jako rządni władzy i mocy maniacy, których nie da się odkupić, kiedy przedstawicieli drugiej strony(tu Azir i Jarvan IV) piszą jako "tych dobrych" którzy popełnili błędy, ale można ich odkupić. Jest to w mojej opinii, nieodpowiednie podejście do tematu, gdyż powinno się w takiej sytuacji starać pisać przedstawicieli konfliktu jako równych moralnie. Fakt, że jest ten motyw zastosowany już dwa razy sprawia, że można się niepokoić, że konflikt kreowany w serialu również skończy się na promowaniu jak najbardziej powolnego postępowania w celu zmiany systemu, a gwałtowność będzie strofowana jako brak cierpliwości, na zmianę która od pokoleń nie nadchodzi.

pokfen

I dlatego dałeś 1…

ocenił(a) serial na 9
pokfen

O ile rozumiem w pełni argumentacje, o tyle ocena nieuargumentowana i widać od razu że nie zobaczyłeś nawet sekundy serialu (co zresztą jeszcze w tej chwili można zobaczyć w czasie dodania komentarza - 8 godzin przed premierą pierwszego odcinka).

ocenił(a) serial na 1
BBSK

Mam tendencje pesymistyczne i sceptyczne. Mam kilka powódów dla których zaczynam od niskiego. Ale za Akt 1. to już mogę poprawić ocenę.

pokfen

Ale jaki w ogóle jest sens oceniania serialu przed obejrzeniem?

pokfen

Masz tendencje do bycia głupcem, skoro oceniasz coś przed obejrzeniem. I na to nie ma usprawiedliwienia, że "mam tendencje pesymistyczne". Młody człowiek, dziecko może mieć takie wpadki, ale nie dorosły człowiek.

ocenił(a) serial na 7
pokfen

Chyba musisz trochę doczytać czym jest kapitalizm, bo pojęcia Ci się mylą..
co do fabuły - jak rozumiem obiekcje były przed obejrzeniem - to nie jest źle.. zawsze znajdą się ci, którzy chcą walczyć dla idei (zwykle młodzi) oraz ci, którzy w podobnych walkach stracili bardzo dużo i nie chcą powtórki, szukając innych metod rozwiązania konfliktu albo życia we względnej koegzystencji..

użytkownik usunięty
pokfen

Jedynka to i tak za wysoka ocena dla tego serialu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones