PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873628}

Arcane

8,6 38 579
ocen
8,6 10 1 38579
7,0 6
ocen krytyków
Arcane
powrót do forum serialu Arcane

Prośba

użytkownik usunięty

Dzień dobry. Proszę o osoby które nie grały w LoLa a oceniły to na 10 żeby napisały mi czemu ten serial wam się tak podobał. Najlepiej tak samo jak Bartek Czartoryski napisał

ocenił(a) serial na 9

Właściwie nawet jeśli grałeś w lola to ten serial z samą grą jak i rozgrywką nie ma nic wspólnego, jedyne co łączy go z grą samą w sobie to postaci.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

wspólnego*

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

lol na filmwebie nie dziłają poleskie znaki po update strony XDDDDDDD

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Kiedyś rozmawiałem ze znajomą, mowila mi że nie ogląda zbytnio seriali, szczegolnie tych animowanych, ale z racji że ona lubi grać w gry, szczegolnie lubi grać w LoLa to obejrzała ten serial i napisała że jeśli grało się w grę i znało się historię postaci to jest ciekawie.

ocenił(a) serial na 9

W sumie to ten serial to origin story więc ta znajomość historii postaci (lore gry to rzecz poboczna) nie jest niezbędne. Bez tego można oglądać od zera i będziesz wiedział o co chodzi, chodź jest dużo smaczków dla tych co coś tam ogarniają.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Nie wiem czy to dobry pomysł. No ale niech będzie. Szczerze mowiąc oglądałem ten serial. No i nie umiem go ocenić. Z jednej strony mnie nudził. Ale z drugiej strony jak tak o nim myślę to nie był taki zły. Chociaż ostatecznie: można powiedzieć że nie przypadł mi do gustu. Powiem jeszcze że dużo oglądam seriali animowanych przeznaczonych dla dorosłych widzow. Tylko że ten w porownaniu do tamtych jest całkiem inny - tamte to jakieś komediowe. Ten jest na podstawie gry (może mowisz że jej znajomość nie jest potrzebna, no ale bądźmy szczerzy gdyby nie LoL to ten serial by nie powstał). Rozumiem zapalonych graczy ktorzy spędzili lata swojego życia nad tą grą, potem odpalili serial. No ale zwykłego człowieka, ktory nigdy nie znał gry a serial odpalił i dał ocenę 10/10 to już nie. Serial dawno oglądałem, nie za wiele z niego pamiętam. Jestem w stanie znaleźć w nim parę zalet. No ale na ocenę 8 - 10/10 już nie. No coz. Obecnie oglądam aż 5 seriali na raz. Z czego: 2 seriale mają po 20 sezonow, 2 seriale mają po 5 sezonow a jeden serial ma 3 sezony. Jak skończę oglądać wszystkie seriale ktore teraz oglądam. I skończę oglądać to co mam na liście (szczegolnie to na co mam największą ochotę). To sprobuję to obejrzeć jeszcze raz i kto wie może docenie to za kolejnym razem? Powiem Ci że miałem tak że nie mogłem pojąć fenomenu jakiegoś filmu, a po rewatchu go doceniłem. Z serialami miałem tak że jakiś bardzo mnie zachwycił, ale kiedy go ponownie odpaliłem to już mniejsze wrażenie na mnie zrobił. No coz tutaj powinno być odwrotnie. Ale powiadam jak obejrzę ponownie ten serial to sprobuje zwrocić uwagę na większość elementow i po obejrzeniu danego odcinka będę zakładał temat na forum żeby wypisać te bledy. No coz to tyle co chciałem przekazać. Cieszę się że tobie serial się podobał.

ocenił(a) serial na 9

Wiesz co, głównie poza po prostu genialną animacją w serialu podobały mi się bardzo dwie rzeczy.
1. Budowanie postaci, tutaj każdy bohater jest jakiś. Dosłownie każdy, oczywiście ci pierwszoplanowi są prowadzeni najlepiej ale nawet drugoplanowe postaci są naprawde dobrze napisane, ich historie są ciekawe no i nie są widzowi obojętni.
2. Sceny akcji wynikają i prowadzą do czegoś. Tutaj nie ma akcji dla akcji, tutaj akcja wynika z ciągu wydarzeń i dialogów i prowadzi do przemiany bohaterów albo rozładowania napięcia i zawsze zostawia skutki. A trzeba pamiętać że to serial na podstwie gry w której lwia część rozgrywki to nawalanka a lore jest wypełnione "potężnymi" bohaterami. Zresztą cały serial ma swój finał w, moim zdaniem, świetnej sekwencji dialogowej w której ostatecznie kształtuje się chsrakter dwóch głównych bohaterek.

Ogólnie widać że serial jest robiony przez ludzi którzy wiedzą co robią i wiedzą jak to przedstawić. W dodatku Arcane i historia Jinx i Vi to wstęp. W lore jest kilka o wiele ciekawszych historii jak i rejonów. W sezonie 1 zostało wprowadzone bodaj kilka postaci z innego kraju w lore - Noxusu. Imo to uniwersum ma gigantyczny potencjał.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Nie wiem czy to widac ale po updste strony filmweb znowu spadl poziom nizej dna, mianowicie z telefonu przestaly dzialac polskie znaki w poostsch o czym niestety zapominam. Wiec jesli powyzszy post jest nieczytelny to przepraszam ale to nie moja wina a tych cwiercinteligentow ktorzy odpowiadaja za ta strone.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Wiem o co ci chodzi, tez jak cos pisalem ci tutaj to musialem nie raz poprawiac, bo nie widzialem polskich znakow, no ale spokojnie, o dziwo twoje wiadomosci mi normalnie pokazuja

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

No coz, dzieki za rozmowe. Szanuje twoje zdanie, oraz doceniam to ze wyciagnales wiele elementow ktore wplynely na twoja ocene. Takze - do zobaczenia jak bede ogladal ponownie ten serial

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Tak przegladam twoje posty na forum jakichkolwiek filmow czy seriali i widze ze madry z Ciebie czlowiek. Powiedz mi jak ogladasz jakakolwiek adaptacje (gier, ksiazek, komiksow) a nie znasz materialu zrodlowego to co wplywa na twoja ocene? W przypadku takiego Arcane moglbys mi wymienic pare mocnych stron tego serialu? Domyslam sie ze oprawa wizualna cie zachwycila, cos jeszcze? Z tego co widzialem na forum to pisales jeszcze o zarysowaniu postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones