PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771749}
8,0 9 947
ocen
8,0 10 1 9947
8,0 13
ocen krytyków
Artyści
powrót do forum serialu Artyści

Jak to możliwe, że najlepiej zapowiadający się polski serial tego roku, o ile nie ostatnich lat nie ma w pełni przygotowanej karty na filmwebie, żadnych recenzji. Póki co obejrzałem tylko pierwszy odcinek ale tylko potwierdził moje pozytywne oczekiwania. Polecam nieprzekonanym, jest to ciekawy i dobrze zrealizowany projekt. Wreszcie jakaś nowa tematyka w polskim serialu.

Sekles

Mam dokładnie to samo odczucie! Dopiero po emisji drugiego odcinka pojawiła się jego strona, na dodatek jest niekompletna, nie da się wystawić oceny, tak jakby serial jeszcze nie miał premiery. Inne produkcje są dużo szybciej dodawane, a tutaj taki zastój. Wreszcie jest jakiś polski serial, który jest naprawdę świetny i nie ma się go co wstydzić, a FilmWeb daje taką plamę...

Sekles

Była za to zapowiedź i zachęta do oglądania na kanale Jakby niepaczeć - ogólnie nie dają rady, filmweb to społeczność, a nie tylko mała redakcja, jak nikt nie zrobił strony serialu to nie ma. Więc trochę śmieszne jest pisać jak to możliwe - a tak to.

hagen_filmweb

Podobno kilka osób już zgłaszało i dodawało dane o serialu, ale wszystko było w trakcie akceptacji.

damzian

Inna rzecz, że samym producentom powinno zależeć, żeby była strona i opis filmu na popularnych portalach, wiele filmów ma strony na pół roku przed premierą. Polska promocja.....

Tak po za tym, to miło porozmawiać ze znajomymi w wątku.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

W Tv były już dwa odcinki a tu "film czeka na premiere"....

jacpod

Liczmy, że to nadrobią - dwa na Filmwebie są spore problemy techniczne, wiele filmów czeka w kolejce i serwis nie do końca nadąża za swoim sukcesem. Wydaje mi się, że powinni dać możliwość wstawiania stron ze strony firm produkcyjnych i stacji filmowych, dwa uprościć proces dodawania informacji.

hagen_filmweb

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1239735

litera232

Na stronę wchodzi dużo mniej ludzi, niż na Filmweb.

hagen_filmweb

Jasne, ale ja ją po to podałam, żeby tu opis uzupełnić.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

hagen_filmweb - śmieszniejsze jest to, że przy recenzjach polskich seriali powtarza się opinia schematyczności, powtarzalności fabuły a wychodzi coś nowego i nikt nie ma zamiaru wesprzeć projektu w najdrobniejszym stopniu. Rozumiem, że redakcja jest mała ale to jedna z dwóch najważniejszych premier serialowych roku więc oczekuję jakiegokolwiek zainteresowania. Sam potwierdzasz, że są problemy techniczne w edycji przez społeczność więc nie wiem czemu moja uwaga w stronę serwisu Cię dziwi.

Sekles

Jak to nikt ? Ja sam oglądam serial po entuzjastycznej recenzji na kanale - jakby niepaczec - gdzie tydzień przed premierą była zapowiedź - tak w ogóle to doprosiłbym tą dwuosobową ekipę do Filmwebu, bo brakuje materiałów wideo o serialach. Polecam przy okazji kanał na Youtube i stronę na Facebooku.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Sam dowiedziałem się o serialu z kanału jakbyniepaczec, nie ma on jednak tak dużego zasięgu. Tutaj chodziło mi o to że, nikt z filmwebu nie wykazał inicjatywy. Rozumiem, że wina leży także po stronie TVP ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ta organizacja na wielu płaszczyznach zawodzi. Słaba promocja serialu a potem zaskoczenie, że oglądalność na poziomie zerowym.
IMO jeśli oczekujemy od telewizji czegoś poza serialami paradokumentalnymi i operami mydlanymi powinno się pokazać potencjonalnemu widzowi, że alternatywa istnieje. Dlatego oczekuje od redakcji filmwebu, która pisze "na naszą wysoką pozycję na rynku ciężko pracuje cały sztab ludzi", że dołoży od siebie cegiełkę do takich projektów jak ten serial.
Nie można podawać użytkownikom jedynie chłamu (poprzez np.. odnośniki na głównej) a potem dziwić się, że tylko chłam się klika.

Sekles

Czasem Filmweb wspiera ambitne produkcje i poleca coś z kina niszowego, artystycznego, redakcja jest mała, więc faktycznie trudno im za wszystkim nadążyć, ale wydaje się, że jedna, dwie osoby mogłyby się zając serialami - szczególnie, że jak trafnie zauważył Dustin Hoffman tak źle w kinie nie było od lat, tak dobrze w telewizji nie było nigdy.

ocenił(a) serial na 9
Sekles

No ktoś tu najwyraźniej śpi, pełno treści czeka aż ktoś raczy to zatwierdzić.. :/

Sekles

Ile odcinków ma liczyć ten serial???

ocenił(a) serial na 8
pablo89

Gdzieś widziałam info, że 8 i w sumie po ostatnim piątkowym odcinku widać że to już raczej było zakończenie:)

Sekles

Zgaduję że pewnym standardem przy promowaniu seriali jest wystąpienie przez producenta do stron filmowych z propozycją objęcia patronatem, albo zwyczajne opłacenie reklamy z prośbą o dopilnowanie by na czas premiery strona była w pełni uzupełniona. Szeroko reklamowane "Wataha" i "Pakt" od HBO, czy "Belfer" od C+ w dniu premiery raczej miały uzupełnione wszystkie ważniejsze informacje. Nie wiem jak było z innymi hitami TVP jak "Bodo", czy "Czas honoru", ale sądząc po billboardach na mieście TVP raczej trochę zainwestowała w ich promocję. Tymczasem o "Artystach" usłyszałem po raz pierwszy gdy miał być emitowany ostatni odcinek.

I oto mamy efekt oszczędności - TVP nie sypnęło groszem FilmWebowi na promocję, więc strona nie została uzupełniona odgórnie, a przez brak odpowiedniej promocji nie znaleźli się również widzowie którzy odpowiednio wcześnie uzupełniliby stronę oddolnie. Nie ma reklamy, nie ma strony, nie ma widzów.

ocenił(a) serial na 7
Sekles

Po pierwsze: jak założyć tu oryginalny temat?
Jestem tu parę lat, ale takiego bałaganu jeszcze nie było.
Po drugie: jak mam oceniać film, jeśli co najmniej 2\3 dialogów jest kompletnie nieczytelna?

ocenił(a) serial na 8
Sekles

Ponieważ nie jest to kolejny produkt Vegi, ani film o superbohaterach, czy jakiś inny wodotrysk

Sekles

Bo redakcja FW jest skrajnie lewicowa a to serial z tvp patrz PIS i nie wolno im pomagać, mali ludzie małych umysłów co zrobisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones