PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=170060}

Awanturnik

Adventurer
6,6 10
ocen
6,6 10 1 10

Awanturnik
powrót do forum serialu Awanturnik

Smuggler

ocenił(a) serial na 10

Serial Adventurer jest kontynuacją serialu Smuggler z 1981.

użytkownik usunięty
willow_ufgood

Dzięki za info. A o czym one są?

ocenił(a) serial na 10

Początek XVIII w.. Jack Vincent był kapitanem marynarki, ale po nieudanej bitwie morskiej z Francuzami został wyrzucony. W serialu "Smuggler / Przemytnik" mieszka sobie w chatce na walijskim wybrzeżu i wiedzie żywot rybaka, przynajmniej oficjalnie, a w rzeczywistości przemyca różne trunki z kontynentu. Jego przygody to ciągłe odpieranie (słusznych) zarzutów o przemyt oraz (niesłusznych) o szpiegostwo i zdradę oraz ataków bezwzględnej konkurencji a także pomoc przyjaciołom i sąsiadom w rozwiązywaniu ich problemów. Jego przyjaciele to: wybranka Sarah - młoda szlachcianka, jej dziadek oraz walijski chłopak Honesty, który lubi sobie czasem przygarnąć coś, co należy do kogoś innego.
Jack jest człowiekiem nieco cynicznym , z pozoru oschłym i stroniącym od ludzi, a tak naprawdę dobrodusznym i prostolinijnym. Oliver Tobias jest świetny w tej roli.
"Adventurer" to kontynuacja, której akcja dzieje się w Nowej Zelandii, ale nie będę pisał spoilerów, lepiej obejrzeć samemu.
Seriale te stworzył Richard Carpenter, czyli twórca kultowego serialu "Robin Of Sherwood" oraz "Dick Turpin", który również jest wart obejrzenia. Nie bojącym się angielskiego polecam zaopatrzyć się w wydania DVD dostępne w UK.

Oliver Tobias w roli Jacka Vincenta, z jego stosunkiem do otoczenia kojarzy mi się z niejakim Garrettem z gry "Thief".

willow_ufgood

Widziałem ten serial jako dzieciak w latach 80-tych... nie wiesz czy da sie go obejrzeć w sieci?

kedarlupus

Premiera w TP była 6 grudnia 1988 po Teleexpressie we wtorek. W sumie 6 odcinków po około 50 min.

spirit909

orientujesz się może gdzie można go znaleźć w sieci?

kedarlupus

Przykro mi, ale będzie ciężko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones