SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

1964-1965 27 min.
7,0 608
ocen społeczności
7,0 10 1 608
236
chce zobaczyć
Dziennikarka i fotoreporter pracują nad reportażami dla gazety "Echo".
{"years":[1965]}
7
gatunek
produkcja
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Barbara+i+Jan-1964-4051/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/4051","link":"/serial/Barbara+i+Jan-1964-4051/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/4051","link":"/serial/Barbara+i+Jan-1964-4051/episode/ranking"}}

Serial, którego bohaterami są Barbara - dziennikarka i Jan - fotoreporter. W swojej pracy szukają spraw wymagających interwencji. Robią reportaże o zwykłych ludziach i zwykłych sytuacjach.

studio
Zespół Filmowy "Rytm"
kraj
inne tytuły
Serial kręcono m.in. w Warszawie (Polska).
Nazwiska głównych bohaterów są bardzo zbliżone do nazwisk aktorów którzy  ich grali. Jan Kobuszewski-Jan Buszewski, Janina Traczykówna-Barbara Raczyk, Mieczysław Pawlikowski-red. Gawlikowski.
"Barbara i Jan" to pierwszy polski serial telewizyjny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Genialny

  wheelerpeak ocenił(a) serial na 10 

  Dla mnie, obok Kapitana Sowy, Doktor Ewa i Wojny Domowej - kultowy! Wszystkie mają ten niesamowity klimat tamtych lat. I ta muuuzyykaaaa!!!!!!!!! Genialne, że są czarno-białe!

 • Dostępność

  Adikfilmweb ocenił(a) serial na

  Wszystkie odcinki na CDA:)

  3
  • Ciąg dalszy nastąpił..

   Resfilm ocenił(a) serial na

   ...Kilka lat później,reporterka "Echa" Barbara Raczyk została wysłana z misją do jednej z podwarszawskich wsi.Tam poznała przystojnego kawalera,niestety ze skłonnościami do wyrobów polskiego monopolu spirytusowego.Dorobiła się z nim dwójki dzieci,a gdy pewnego razu do wsi zawitał Stanisław Paluch ... więcej

   4
   • Sympatyczny

    Rezun ocenił(a) serial na

    Bardzo fajny serial, szkoda że powstało tylko 7 odcinków. Duża zaletą serialu są dialogi oraz Kobuszewski. Niezła była akcja z saperem oraz bijatyka w kasynie :)

    3
    • dobry

     Lukasz7890 ocenił(a) serial na 10 

     przyjemny serialik, troche dziecinny, ale jak na pierwszy polski serial to całkiem niezły.

     3
     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.