PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4163}
7,6 991
ocen
7,6 10 1 991
Biała wizytówka
powrót do forum serialu Biała wizytówka
ocenił(a) serial na 9
Tamtam01

Serial właśnie powtarza jedynka.

Tamtam01

Właśnie się natknąłem na ten serial, chociaż przy emisji nie pokazuje który odcinek właśnie oglądam.

Niby są trzy odcinki, niby w tej chwili oglądam drugi odcinek pod tytułem "Sweet Home". :)
Kolejny trzeci ma mieć tytuł "Pojednanie".

Nic pozostaje czekać aż znowu będzie emisja i obejrzę wtedy całość.

ocenił(a) serial na 9
Tamtam01

Jak jakichś odcinków nie obejrzało się do końca lub w ogóle, to można oglądać na stronie next24.pl. Uprzedzam, że tam jest gorsza jakość obrazu. Nawet jakieś czarne migawki, cięcia zobaczyłem przy jednej z scen, jak Franzel odwiedza Bolka w więzieniu. Lepiej się ogląda właśnie na Jedynce, bo obraz jest podkoloryzowany i poprawiony jakościowo. Można się zdziwić, jak się to porówna z kwadratowym oryginałem z ówczesną jakością i kamerami. Rozumiem, że tak się kręciło i takie były warunki, ale ten odnowiony wygląda lepiej.

Co do serialu, to miło mnie zaskoczył. Po latach to nawet nie wiem, czy wystawić mu 10. Są sceny, których nawet w filmie nie było i dziwiłem się, jak to zrobili. Musiałem dochodzić po kawałku, co do jakiej sceny z filmu. Jak szuka się przyczyny, jak puzzel do puzzla... To wydaje się jeszcze bardziej szczegółowe. Więcej analizy. Jakieś sceny czarno-białe czy z sepii dokręcone z narratorem. Ma się wrażenie, że serial w całości nabiera większego wymiaru i szczegółów w tej historii. Film przy porównaniu robi wrażenie poprzycinanego. Film oglądałem jeszcze w liceum. Na Youtubie był cały, a teraz to znalazłem jakiś skrócony i ogląda się tragicznie. Nie chodzi o to, jak był nakręcony, tylko, że ktoś dodał zniekształconą wersję z zniekształconym dźwiękiem. Nie wiem, jak to gościu nagrał, a potem dodał. Jakąś marną kamerą nagrał starą kopię filmu chyba na VHS i ustawił obraz nie tak jak trzeba lub kombinował. Jak ktoś to czyta, to pomyśli, że jakieś sajens fykszyn piszę, ale tak jest.

Odnośnie serialu, to bardzo mi się podoba, tak jak wtedy film. Powracam do tej historii i nie potrafię się oderwać. Do tego odkrywam coś nowego, a kiedyś będę pewnie nieraz do niego wracał. Rozmach, historia i aktorstwo to największe atuty tego dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones