SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

1986 55 min.
7,6 927
ocen
7,6 10 927
505
chce zobaczyć
{"id":"4163","linkUrl":"/serial/Bia%C5%82a+wizyt%C3%B3wka-1986-4163","alt":"Biała wizytówka"}
Historia, polityka, skandale obyczajowe, znakomite aktorstwo i świetna realizacja - tak najkrócej określiła recenzentka "Białą wizytówkę", zrealizowaną z epickim... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"years":[1989]}
6
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Bia%C5%82a+wizyt%C3%B3wka-1986-4163/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/4163","link":"/serial/Bia%C5%82a+wizyt%C3%B3wka-1986-4163/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/4163","link":"/serial/Bia%C5%82a+wizyt%C3%B3wka-1986-4163/episode/ranking"}}
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
[]

Historia, polityka, skandale obyczajowe, znakomite aktorstwo i świetna realizacja - tak najkrócej określiła recenzentka "Białą wizytówkę", zrealizowaną z epickim rozmachem serialowa wersją "Magnata", filmu również wysoko ocenionego przez krytykę. Zarówno kinowa, jak i telewizyjna opowieść o życiu magnackiej rodziny von Teussów (mającejHistoria, polityka, skandale obyczajowe, znakomite aktorstwo i świetna realizacja - tak najkrócej określiła recenzentka "Białą wizytówkę", zrealizowaną z epickim rozmachem serialowa wersją "Magnata", filmu również wysoko ocenionego przez krytykę. Zarówno kinowa, jak i telewizyjna opowieść o życiu magnackiej rodziny von Teussów (mającej swój pierwowzór w autentycznym rodzie von Plessów), daje niestereotypowy obraz polsko-niemieckiego pogranicza. Serial przywołuje wydarzenia z lat 1900-35 - od panowania cesarza Wilhelma II, poprzez I wojnę światową, narodziny Niepodległej, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów. Książę Hans Fredrich żeni się z piękną Angielką, księżną Daisy, ma z nią trzech synów. Ich losy, wybór krańcowo odmiennych dróg życiowych i nawet różnej narodowości, są odzwierciedleniem ogromnie skomplikowanych wzajemnych relacji między żywiołem polskim a niemieckim na terenach pogranicza. Serial TV. (za www.filmpolski.pl)

studio
Manfred Durniok Filmproduktion (koprodukcja) / Studio Filmowe Tor
data produkcji
1986
tytuł oryg.
Biała wizytówka
inne tytuły
Film kręcono w Bielsku-Białej, Pszczynie (Polska). Niektóre sceny nakręcono w kopalni "Wincenty Pstrowski".
Serial jest dedykowany pamięci Krystyny Krasińskiej i Marcina Isajewicza, którzy zginęli w wypadku samochodowym w czasie realizacji filmu.
Podczas kręcenia zdjęć na dziedzińcu Pszczyńskiego Zamku śmierć poniósł żubr Kader pochodzący z Ośrodka Hodowli Żubrów w Puszczy Niepołomickiej. Zwierz został wprowadzony w stan narkozy, jednak prawdopodobnie, po przewróceniu go na grzbiet, zadławił się treścią żołądka.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych