PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304751}
7,8 4 594
oceny
7,8 10 1 4594
Black Lagoon
powrót do forum serialu Black Lagoon

Obejrzałem Black Lagoon i Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail (angielski dubbing)- mam mieszane odczucia co do anime pod tym tytułem, tym bardziej że nie wiem jak daleka jest od mangi, jednak raczej nie wrócę do tego serialu.
Jest przewidziana w ogóle jego kontynuacja?
Co poza akcją Was urzekło lub zainteresowało w tej mandze/anime?
Pozdr

black_hussar

Trochę na zmienili względem mangi. Gdyby anime było przeniesione w skali 1:1 z mangą, był by po prostu idealny serial.

kamil8919

Jeśli czytałeś tą mangę, napiszę proszę jakie są podstawowe różnice?

black_hussar

3 największe różnice:
Pierwszą różnicę stanowi wycięcie fragmentów z mangi - a następnie wplecenie króciutkich fragmencików z tych fragmentów w inne miejsce. Nie jasno ? podam przykład: Scena z Robertą z anime, wchodzą do baru, kiedy pokojóweczka zaczyna już rozróbę. Scena z mangi, siedzą w barze, zanim Roberta się tam pojawia tylko nie zauważają jej dopóki ni zaczyna strzelać (w mandze nawet jest fragmencik jak Levi kiedy sama podchodzi do baru , coś do Roberty pyszczy - bo nawet nie wie kim ona jest). Gdzie ten przeniesiony fragment? Rozmowa dziejąca się w samochodzie, w mandze dzieje się w barze. Niby nic, ale zmienia trochę wydźwięk sceny. A to jest pierwszy lepszy przykład. Jest ich znacznie więcej i to dużo grubszego kalibru.
A najbardziej boli mnie sporo wyciętych króciutkich fragmentów - one w mandze bardzo ubarwiają opowieść. No i tłumaczenie. Nie znam japońskiego, więc nie wiem jak się spisał przekład na polski. Ale w mandze dialogi często się sporo różnią i ogólnie bywają ostrzejsze.

kamil8919

Chodzi mi o możliwe różnice w fabule odcinków BL, niż jakieś niedopowiedzenia, gdyż czasem w anime idą na skróty z fabułą mangi, z różnych powodów.

black_hussar

W samej fabule różnic nie ma.

p.s. Mnie właśnie w ekranizacjach mang, najbardziej wkurza ta droga na skróty. Nie pokazywanie wszystkiego z pierwowzoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones