PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199156}

Bleach

7,9 19 694
oceny
7,9 10 1 19694
Bleach
powrót do forum serialu Bleach

Czy ktoś może wie dlaczego to anime nazywa się Bleach? Po angielsku bleach to wybielacz a jakoś nie widzę związku między tym anime a wybielaczem xD Chyba że to słowo ma też jakieś inne znaczenie po angielsku, odpowiednik japoński albo wybielacz to jakaś trafna metafora....... no nie wiem. W każdym razie jestem ciekawa waszych propozycji :)

ocenił(a) serial na 8
mitsuishi

Nad znaczeniem nie ma się co zastanawiać aczkolwiek zawsze sądziłem,że tytuł ma coś wspólnego z duszą jakby przywiązać do tego angielskie znaczenie to by chodziło o wybielenie,oczyszczenie duszy ze zła.Ot co tak właśnie myślę, możne nie oryginalnie,ale zawsze coś :)

ocenił(a) serial na 10
mitsuishi

Ja gdzieś czytałem,ze tak jak mówisz Bleach to po ang. wybielacz a zauważyłeś,że oni (shinigami) zapylają cały czas w białych skarpetkach ? ^^ Taka ot co ciekawostka :p

brylantinio

heh no i znalazlo sie wytlumaczenie ^^ jak maja brudne skarpetki po jakiejś bitwie uzywaja wybielacza i skarpetki jak nowe i stad tytuł xD

ps jestem dziewczyną :PP

ocenił(a) serial na 10
mitsuishi

No właśnie taki sobie pomysł od twórców hehe :PP

Wiem ,że jesteś dziewczyną,ale zobaczyłem to po fakcie i nie mogłem tego sprostować,prze przepraszam :( XD

brylantinio

Ja tez sie zastanawiałam nad tytułem i moja teza jest taka jak satou kain :)

PS - fajnie ze sa fanki/dziewczyny Bleacha

RockinGirl

ach jest ich całkiem sporo, tak mi się wydaje :D kto powiedział że shoneny są tylko dla facetów? XD

ocenił(a) serial na 10
mitsuishi

Ja nawet nie zwracam na to uwagi ale jakby nad tym pomyśleć to na pewno częściej oglądam "chłopskie" anime :D

No i jakby na to nie patrzeć moje ulubione anime z dzieciństwa to Dragon Ball i Rcerze Zodiaku będące w kategorii shōnen.
Obecnie również niewiele się zmieniło : Bleach, Fullmetal Alchemist, Naruto,Gintama, D.gray-man, Trigun, Get Backers PODOBNO oglądają głównie chłopaki no i ja :D
Z tzw. dziewczyńskich anime oglądałam chyba tylko Vampire Knight dwa sezony i Ayashi no Ceres ( z czego pierwszy anim bardzo mi się podobał, a drugi bardzo i to bardzo nudził ).

użytkownik usunięty
mitsuishi

Zobaczmy co mówi o tym sam Kubo Tite:

"Tytułem nie było 'Bleach', kiedy zdecydowałem się zrobić mange o bogach śmierci. To było zanim narysowałem jednoodcinkową mange dla Akamaru Jump. Bronią nie był miecz, ale kosa. Tylko Rukia miała kosę, a inni bohaterowie używali broni palnej. W tym momencie, tytuł brzmiał 'Snipe'. Zaraz zanim zacząłem rysować, pomyślałem, że miecz byłby lepszy i uświadomiłem sobie, że 'Snipe' nie może być już tytułem. Zacząłem poszukiwać tytułu, który uchwyci szerszy obraz. Bogowie śmierci są powiązani z kolorem czarnym, ale byłoby nudne użyć 'czarny'. Z kolei 'biały' może sugerować czarny, jako uzupełniający kolor. Więc wybrałem 'Bleach', aby uniknąć wrażenia koloru białego."

źródło: bleachsoul.pl

ocenił(a) serial na 9

Dlaczego Bleach ? otoz autor jest fanem Nirvany stad taka nazwa... po albumie "Bleach"

kurczę, Rukia z kosą! szkoda że zrezygnował z tego pomysłu! wydaje mi się że wyglądałaby świetnie :D a że z broni palnej zrezygnował to się cieszę bo miecze jednak są bardziej stylowe i klimatyczne jak dla mnie :D
fajnie że to odkopałaś, Yellyn :)

mitsuishi

Zgadzam sie z mitsuishi! Miecze sa o wiele lepsze.

mitsuishi

ciekawi mnie jakby wyglądałby Zaraki Kenpachi z bronią palną xD; całe Seretei ze spluwami xD, chociaż akurat katana Urahary schowana w lasce w niektórych sytuacjach strzelała jak z broni palnej, np przy Aizenie

ocenił(a) serial na 7
Predator17759090

No to teraz się nie dziwię, że walki są tu tak kijowe, w sensie mało jest tutaj szermierki czy walki w zwarciu a zamiast tego dostajemy "strzelanie" z mieczy. Dlatego najbardziej podeszły mi pojedynki Ichigo z łysolem Ikkaku i Kepachim oraz Yoruichi vs Soifon.

ocenił(a) serial na 10
mitsuishi

O czym wielu wie, Kubo czerpie niemałą inspirację z buddyzmu(np. Hogyoku- jako Diamentowa Droga "https://pl.wikipedia.org/wiki/Wad%C5%BCrajana" czy Król Dusz, który osiągnął niczym Budda, doskonałe oświecenie; lecz tak jak i budda, nie jest bogiem; przynajmniej w powszechnym znaczeniu tego słowa). W buddyzmie funkcjonuje taki termin jak "Splamienia"-"https://pl.wikipedia.org/wiki/Splamienia_%28buddyzm%29", których pokonanie jest niezbędne w drodze do "doskonałego oświecenia". Jak wiadomo, na plamy, potrzebny jest wybielacz, stąd też ten tytuł ;D

ocenił(a) serial na 4
mitsuishi

Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z duszami. Polują na splamione dusze, aby "wybielić" z nich świat. Może mieć to coś wspólnego z samym procesem "wybielania" dusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones