PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703956}
7,2 124
oceny
7,2 10 1 124
Buddy Complex
powrót do forum serialu Buddy Complex

Interesujące, a jednak...

ocenił(a) serial na 8

Z zimowej ramówki serialowej, to anime (po pierwszym odcinku) najbardziej przypadło mi do gustu. Ostatni odcinek też był ciekawy. Liczyłem jednak na coś więcej pośrodku... na więcej akcji, może na jakiś wątek miłosny pomiędzy Hiną i Aobą (co sugerował pierwszy odcinek).
Właściwie anime można by ograniczyć do trzech odcinków: pierwszego, ostatniego i wydarzeń na wyspie.
Wszystkie odcinki oglądało mi się z wielką przyjemnością, a jednak czuć niedosyt:p Liczę na lepszy drugi sezon:) Może Hinę aresztują (w końcu jest z wrogiej armii) a Aoba będzie ją uwalniał, może coś się ruszy pomiędzy nimi skoro teraz będą się częściej widywać, a może Dio zacznie rywalizować z Aobą o jej uczucie (w końcu dzielili wspomnienia - czyli także uczucia).

Nie sposób jednak nie przyczepić się do logiki tych podróży w czasie. Niestety, prócz Steins;Gate nie widziałem niczego o podróżach w czasie, co miałoby ręce i nogi. Tutaj ten wątek ogólnie leży.
W pierwszym odcinku - jak to się stało że ona zniknęła, zniknął też i mech, a Aoba znalazł się w innym? Można by to wytłumaczyć, gdyby nie to, że ona pojawiając się w przeszłości pojawiła się w raz z mechem.
W dalszych odcinkach jest sugestia że ona przenosząc się w pierwszym odcinku trafiła w innym czasie. I też nie rozumiem, jak to możliwe że tam pojawiła się bez mecha, skoro przenosząc się wcześniej do czasów Aoby mech pojawił się wraz z nią? Co więcej, ten jej przybrany ojciec znalazł ją tam jako dziecko (bo inaczej pamiętała by przecież że ją znalazł i że straciła pamięć).
I ostatecznie w ostatnim odcinku ów podróż w czasie pokazana jest jako zamykający się cykl, pomiędzy jej pojawieniem się jako dziecko, dorośnięciem, poznaniem Aoby i dowiedzeniu się o podróży, wskoczeniu w anomalię, uratowaniu Aoby w przeszłości, przerzuceniu go w czasie i staniu się dzieckiem.
Rodzi się z tego szereg pytań, a najważniejsze z nich; SKĄD SIĘ WZIĄŁ JEJ BYT?:D No wiecie, normalni ludzie to się rodzą w wyniku seksu, a nie powstają jako kilkulatkowie w wyniku anomalii czasoprzestrzennej:d
I skoro ona nie wskoczyła w tą anomalię, tym samym przerywając cykl, to nie pojawiła się w czasach Aoby, a zatem nie pojawił się i drugi mech, przez co nie uratowała Aoby i nie przeniosła go w czasie, przez co go nie poznała i nie przeniosła się do czasów Aoby.
Czyli w momencie kiedy ona by nie wskoczyła do wiru, Aoba powinien zniknąć (przeżywając swoje życie normalnie). A potem ona powinna zniknąć, bo była dzieckiem anomalii.

Gubio

>W pierwszym odcinku - jak to się stało że ona zniknęła, zniknął też i mech, a Aoba znalazł się w innym? Można by to wytłumaczyć, gdyby nie to, że ona pojawiając się w przeszłości pojawiła się w raz z mechem.
Bardzo proste. Jej mecha był zbudowany z ukradzionego Luxona, dlatego po przeniesieniu się w czasie na końcu pierwszego odcinka był w niebieskim robocie.

Reszta rzeczy - są różne podejścia do podróży w czasie, trzeba poczekać na więcej informacji..

ocenił(a) serial na 8
bastek66

Oznaczałoby to że dwa takie same byty nie mogą istnieć w tej samej linii czasowej i przerobiony Luxon i Hina (podróżniczka w czasie) musieliby wyparować. Co by jednak nie tłumaczyło ani teleportacji Aoby, ani małej Hiny w gruzowisku powojennym. A ostatni odcinek sugerował że był to wynik skoku w czasie. Ewentualnie można by zakładać że ona ponownie została przeniesiona do momentu gdy jeszcze nie istniała w tej linii czasu - a nawet odmłodzona. Ale wtedy to samo spotkałoby Luxona?;)
I nigdy nie słyszałem o takim podejściu do podróży w czasie:)
Może jest prostsze wytłumaczenie - brak logiki:p bo podróże w czasie były tu tylko tłem.

Gubio

Hina istniała. Dziesięć lat wcześniej żyła, pewnie w azji, ale jak H.Yumihara przeskoczyła w czasie z jakieś powodu rozdzieliło ją i z jakiegoś powodu trafiła do Zagrzebia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones