PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176610}

Był sobie człowiek

Il Était une fois... l'homme
7,7 15 tys. ocen
7,7 10 1 15257
8,0 4 krytyków
Był sobie człowiek
powrót do forum serialu Był sobie człowiek

Moim zdaniem bajki z tej serii wypaczały światopogląd dzieci je oglądających. Fajnie jest pooglądać wyczyny
"światłej" rewolucji francuskiej, nie wiedząc że była jednym z najbardziej krwawych organów władzy w świecie. Za
rewolucji zabito tysiące księży i arystokratów zaś ich ziemie przejęło bezprawnie państwo , bajka ukazuje jednak coś
innego - zły kościół i walczący z nim oświeceniowcy.
A co jeżeli ktoś nie uznaje ewolucji np jak prof Giertych ?
pozdrawiam :)

elte18

Jak ktoś nie uznaje ewolucji to jego sprawa. Całe szczęście że statystyczna długość życia wynosi około 75 lat - potem do piachu. Dłużej niż 100 lat żaden kretyn nie pożyje.

ocenił(a) serial na 4
jarek_arek

z tym uznawaniem ewolucji i teorii wielkiego wybuchu za naukowy pewnik Francuzi troche przzesadzili

ocenił(a) serial na 10
elte18

Dziwna dyskusja.Przecież to bajka, edukacyjna ale bajka przeznaczona dla dzieci więc chyba nie powinno być tam krwawych scen. Zresztą nie rozumiem czemu akurat wspomniani są tylko księża i szlachcice? Rewolucja francuska niemalże jak każda rewolucja była krwawa ale podczas niej życie tracili różni ludzie nie wyłączając samych rewolucjonistów. Osobiście uważam te bajki za genialne i tylko można żałować że telewizje tak rzadko pokazują tego typu bajki, zamiast nich faszerują dzieciaki pokemonami i innym badziewiem pełnym przemocy.

ocenił(a) serial na 10
elte18

tak samo, jak "Ziarno".

elte18

biedny, niewinny kler i francuska szlachta :D może warto sobie poczytać czasem CZEMU właściwie Francuzi zdecydowali się pewnego pięknego dnia skrócić nieco wymiary niektórym z pośród swoich rodaków... jeśli ktoś nie chce uczyć dzieci o ewolucji to znajdzie baje dla siebie np. na tv puls czy trwam, nie ma najmniejszego problemu. Ostatnio oglądałem coś o pannie która urodziła dzieciaka po tym jak zapłodnił ją jakiś gołąb czy coś takiego ;)

Robert__79

To samo tyczy się Rosjan.

Robert__79

Akurat na tv puls leci seria "Był sobie człowiek", więc proszę się od tej stacji odczepić ;)

użytkownik usunięty
elte18

Racja, nawet Lenina pokazali jako miłego człowieka, który bronił biednych. Ten serial gada młotem i sierpem nadal.

ocenił(a) serial na 3

Exactly.

elte18

jak ktoś nie uznaje teorii ewolucji, to powinien wziąć korepetycje z biologii ;p

ocenił(a) serial na 7
nie_zarejestrowany

zwłaszcza od ojca Giertycha bo chyba jest on biologiem który miał teorię o smoku wawelskim jako dinozaurze

oskar81

albo Kenta Hovinda ;p

nie_zarejestrowany

nauka też się może mylić

kagamixd

i co ma piernik do wiatraka?
żaden naukowiec nie twierdzi, że nauka zna odpowiedź na wszystkie pytania

nie_zarejestrowany

Co ma piernik to wiatraka? Przecież mówiłeś o lekcji biologii, a przecież to co się uczymy to nie jest z tyłka wzięte tylko teorie lub odkrycia naukowców :)

kagamixd

nie wiem, co Ciebie się uczy na lekcjach biologii, ale ja nie pamiętam, by uczono mnie coś z tyłka wziętego (no może w podstawówce jeszcze mnie uczono, że grzyby są roślinami, ale w liceum już nie :) ), możesz wyjaśnić co Cię uczą na biologii z tyłka wziętego? ;>
a niby co mają uczyć w szkole, jak nie tego co odkryli naukowcy?

nie_zarejestrowany

Not sure if trolling or just stupid -.-
"Przecież to co się uczymy to nie jest z tyłka wzięte"- przeczytaj to proszę z milion razy to może w końcu zrozumiesz, co tu napisałam :)
Poza tym ja już nie mam biologii.

kagamixd

@"to nie jest z tyłka wzięte" - fakt, nie doczytałem, mój błąd :P, ale tak to trochę wyglądało, jakbyś chciała ze mną polemizować, dlatego próbowałem się dowiedzieć, w którym dokładnie punkcie

@"Poza tym ja już nie mam biologii" - kobieta mająca żal, za odjęcie lat? to coś nowego :)

nie_zarejestrowany

Ty to odczytałeś za żal, ja nie :P
Akurat tu nie chodzi o lata, tylko o to, że już nigdy więcej nie będę się musiała uczyć tego przedmiotu :P

kagamixd

możesz wyjawić, dlaczego tak nie lubiłaś biologii? ;>

nie_zarejestrowany

Nie lubiłam sposobu w jaki przedstawiała ten przedmiot moja nauczycielka (która sama nie była lepsza, bo jej wyżywanie się na nas było nieuzasadnione), za dużo niepotrzebnej teorii u niej było, nawet na poziomie podstawowym, np. w gimnazjum lubiłam ten przedmiot, ponieważ mieliśmy interaktywną, dotykową tablicę i oglądaliśmy na niej różne filmy przyrodnicze, korzystaliśmy z niej rozwiązując różne zadania. Na przyrodzie w podstawówce mieliśmy w klasie mnóstwo roślin i parę domowych zwierzątek ,co umilało czas. Poza tym oglądaliśmy "Było sobie życie" (w domu miałam płyty, więc tak naprawdę już wiedziałam, co będzie w danym odcinku :P). W 1 klasie LO jak mieliśmy inną nauczycielkę, to było jeszcze w miarę, bo korzystaliśmy z mikroskopów, ale w 2 klasie to była porażka.

kagamixd

he he, czyli jednak nie jest tak źle, bo z tego co tu piszesz, to raczej czuć niechęć do nauczyciela, niż do przedmiotu samego w sobie ;] poniekąd to rozumiem, chociaż ja miałem przypadek odwrotny (tzn. polubiłem jeden przedmiot dzięki nauczycielowi) bo też chodziłem do szkoły i zdaję sobie sprawę, jak nauczyciel może wykształcić stosunek ucznia do przedmiotu

nie_zarejestrowany

Racja, racja :D
Do samej biologii nic nie mam, bo sama lubię oglądać jakieś filmy przyrodnicze, ale w szkole (głównie właśnie przez nauczyciela) nie lubiłam jej jako przedmiotu :)

ocenił(a) serial na 1
elte18

Miałam po tym koszmary o.O

elte18

Twój to na pewno wyprany.

ocenił(a) serial na 7
elte18

Bardziej boli to, że przez tyle lat nie zrobili innej wersji historii ludzkości. Pachnie ten serial socjalizmem, ale jak na razie niczego lepszego nie kwapią się zrobić.

dragoonkiler

To była historia zachodniej ludzkości. Na wschód od Odry nic się nie działo. Może tylko o jakimś Piotrze Wielkim coś wspomnieli i oczywiście o polskich obozach koncentracyjnych. Choć prawdę mówiąc cała seria wtedy mi się bardzo podobała choć byłem zbyt młody żeby to wszystko ogarnąć.