serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Było sobie życie

Il Était une fois... la vie
1987 - 1988
25m
7,8 31 911
ocen
7,8 10 1 31911
7,6 12
ocen krytyków
Animowane postacie tłumaczą i edukują jak działa ludzki organizm. Zobacz pełny opis
Było sobie życie zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

"Było sobie życie" to seria 26 dokumentów pedagogicznych mających na celu zapoznanie dzieci ze budową i funkcjami organów ludzkiego ciała. Ten animowany serial pokazuje życie komórek i organizmów, które zamieszkują organizm ludzki. Budowa i rola funkcji życiowych są opisane w bardzo dogodny sposób: mikroorganizmy zyjące w ciele"Było sobie życie" to seria 26 dokumentów pedagogicznych mających na celu zapoznanie dzieci ze budową i funkcjami organów ludzkiego ciała. Ten animowany serial pokazuje życie komórek i organizmów, które zamieszkują organizm ludzki. Budowa i rola funkcji życiowych są opisane w bardzo dogodny sposób: mikroorganizmy zyjące w ciele człowieka: krwinki, pokarmy, impulsy nerwowe, hormony, enzymy, chromosomy, wirusy, bakterie, toksyny, przeciwciała są upersonalizowane. Są one prawdziwie świadome, mają swoje osobowości z wadami i zaletami. Dobre są pokazane jako ładne i miłe, a złe jako brzydkie i nieprzyjemne. Świat, w jakim żyją jest podobny do animacji z przyszłości. Wielkie budowle (serce, wątroba, nerka, żołądek,...) są porównywane do maszyn, fabryk lub szlaków komunikacyjnych. Poza tym, scenariusz serialu zakłada zapoznanie młodych telewidzów ze środkami higieny oraz działaniem leków (m. in. chemioterapia, lekarstwo na niestrawność, antybiotyki). Ogólnie rzecz biorąc wyraźny nacisk jest położony na środki zapobiegawcze i odbudowę organizmu. Każdy odcinek przedstawia specyficzny wgląd do organizmu. Za każdym razem stopniowo wprowadzane jest kilka nowych pojęć, a wiedza nabyta w pierwszych odcinkach ułatwia zrozumienie następnych.

studio
Belgische Radio en Televisie (BRT) (udział) / Canal+ (udział) / Eiken (udział) / więcej
tytuł oryg.
Il Était une fois... la vie
inne tytuły
Once Upon a Time... Life Irlandia
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fenomenalny serial

ocenił(a) serial na 9

Naprawdę fenomenalny serial nie tylko jeśli chodzi o dźwięk, montaż itd., w Polsce pod koniec lat 80 takich animacji nie było. Przede wszystkim w dość prosty sposób, a jednocześnie z pewnymi detalami przedstawiony jest organizm ludzki i jego fizjologia, tak, żeby dziecko mogło zrozumieć. Powiem, że jako studentka...

W odcinku 23 (Hormony) występuje postać sknery, pilnującego zapasów jodu. Jest on ewidentnie wzorowany na postaci Harpagona, wykreowanej przez Louisa de Funesa w 1980 roku w filmie "Skąpiec" na podstawie sztuki Moliera. Animowana postać nawet jest podobna do słynnego komika. Aż szkoda, że Louis de Funes w oryginale nie...

więcej

Naprawdę świetny pomysł na serial dla dzieci...dzieki temu ze oglądałem go jako mały chłopiec było mi duzo łatwiej przyswoić sobie niektóre informacje z biologii.

Hej
Pamiętam ża tv puszczało jeszcze trochę inną wersję tego serialu poświęconego miłości i seksowi, niestety nie moge znaleźć tego na necie, wie ktoś jaki to miało właściwie tytuł?

hahaha aż sie łezka w oku kręci
obok francuskich pornoli to jest najlepsze co otwiera ludziom oczka na życie ahahahah

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones