PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326316}

Caprica

7,0 2 794
oceny
7,0 10 1 2794
Caprica
powrót do forum serialu Caprica

Niestety sezon 1 pozostawił u mnie mieszane uczucia. Bardzo byłem ciekawy historii powstania cylonów po obejrzeniu BSG. Niestety, o ile BSG był genialny, o tyle Caprica znacznie bliższa jest brazylijskim "hitom" dla ckliwych gospodyń domowych, które nie mają co robić ze swoim czasem.

Jest kilka ciekawych momentów w całej serii, ale generalnie w większości to niekończące się, obrzydliwie nudne dialogi o wszystkim i o niczym - większość odcinków jest napompowana nimi niczym tania kiełbasa sojowymi wypełniaczami. Wielka, wielka szkoda - bo temat filmu arcyciekawy.

Do tego ogromna liczba nielogiczności (np. dlaczego wysadzono w powietrze Maglev-a? dlaczego Graystonowie poruszali się wszędzie bez ochrony? dlaczego Vergis chciał zginąć z ręki wroga?) I najważniejsza nielogiczność: jak, do cholery, udało się stworzyć Cylony??? Przecież Graystone pracował nad tym długi czas i nie udało mu się skopiować technologii do innego robota. Nagle po nawiązaniu współpracy z Guatrau, okazuje się, że zaczęto produkować Cylony i sprzedawać je STO. Jednego z nich wykorzystuje Sam do odwetu na handlarzach bronią. Ale nigdzie nie ma wyjaśnienie, jak w końcu udało się skopiować technologię do innych robotów...

No i końcówka pierwszego sezonu:
Po godzinach potwornie sflaczałych, rozciągniętych do granic wytrzymałości fana BSG scen serialu, nagle w telegraficznym skrócie pokazano co dzieje się dalej - po udaremnieniu ataku na Arenę, wybiegając w przyszłość jeśli nie całe lata, to przynajmniej wiele, wiele miesięcy - i to wszystko w ostatnich 5 minutach całego Sezonu 1. Wyglądało to tak, jakby twórcy najpierw nadymali film zbędnymi dialogami, aby wypełnić czas, a na koniec ktoś im powiedział - sorry ale musimy skrócić czas na antenie. Musicie skończyć na tym odcinku. Więc twórcy musieli pokazać w ciągu 5 minut coś, co mogło być tematem 2-3 dobrych odcinków.
I do tego kolejna potworna nielogiczność - jakim cudem po próbie ataku na arenę Clarice jest wciąż na wolności - i mało tego - namawia roboty do buntu???

Żenada...

Moje pytanie - czy ktoś oglądał sezon 2 (został zdjęty z anteny Syfy w połowie, ale pozostałe odcinki nadal nadawano na innych stacjach, nadano je w styczniu na maratonie filmowym Syfy oraz wydano na DVD)? Jeśli ktoś oglądał - mam gorącą prośbę o krótką opinię - jest lepszy od sezonu 1, gorszy, czy taki sam? Bo sądząc po tym, iż został zdjęty z anteny oraz jak kiepski był sezon 1 - obawiam się, że szkoda mojego zachodu i pieniędzy, aby go kupić i obejrzeć - nawet mimo mojego ogromnego sentymentu do BSG.

ocenił(a) serial na 8
arpaj

Caprica została skasowana po pierwszym sezonie to ściśnięcie akcji w 5 minutach na koniec to właśnie odpowiedź na cancel bo to miało być tematem drugiego sezonu ale żeby nie robić cliffhangera pokazali co było dalej niestety w takim skrócie, że niektóre elementy mogą się wydawać nielogiczne.

reese

Cóż, szkoda że urwali ten serial, ale muszę się przyznać, że specjalnie nie żałuję. Raz, że był nudny, dwa - pełen niekonsekwencji. Naprawdę chciałem ten serial polubić, próbowałem, starałem się na wszystkie sposoby, ale nie wyszło. Obie Galactiki były kapitalne, ale ten prequel... Nie wiem. Nie przemawiał do mnie kompletnie. Przeniesienie fabuły ściśle związanej z wojskiem i działaniami wojennymi do cywilnych dylematów, jak ktoś już to ładnie ujął, brazylijskiej telenoweli, nie przemawia do mnie zupełnie. W sumie dobrze się stało, że serial urwano. Czasem lepiej pewne zagadnienia pozostawić wyobraźni zamiast podawać je na talerzu (piję tu m.in. do nowej "trylogii Gwiezdnych Wojen", jeśli w ogóle można ją nazwać "Gwiezdnymi Wojnami"). Jakby jeszcze nigdy nie wypuścili będącego w postprodukcji prequela "The Thing", to byłbym wniebowzięty.

użytkownik usunięty
arpaj

Tyle że nie ma żadnego drugiego sezonu, który można by obejrzeć.
Te odcinki emitowane na innych stacjach, a potem jako maraton na SyFy to ostatnie pięć odcinków pierwszego sezonu,
gdyż serial został anulowany po 13 epizodach, ale kolejne pięć (sezon miał ogólnie składać się z 18 odcinków) było już nakręcone.

ocenił(a) serial na 6

Tak - rzeczywiście. Zmyliło mnie wydanie na DVD jako sezon 1.5. Czyli to już koniec. Szkoda, że tak fajny temat został spartaczony. Czytałem gdzieś, że chcieli dotrzeć również do innej widowni niż BSG - do żeńskiej widowni... Kretyńskie założenie od samego początku położyło serial - oczywiście kobiety nadal nie były zainteresowane, a mężczyzn zniesmaczyły wstawki rodem z Niewolnicy Izaury. Tylko czekać jak następny kretyn wpadnie na pomysł, żeby dotrzeć do męskiej widowni z ....melodramatem.

arpaj

jestem kobieta i uwazam ze BG bylo genialne. wielka szkoda ze spartaczyli caprice. sam pomysl byl swietny i moglo byc ciekawie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones