PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326316}

Caprica

7,0 2 794
oceny
7,0 10 1 2794
Caprica
powrót do forum serialu Caprica

Intrygująca Caprica

ocenił(a) serial na 9

Po Battlestar Galactica zabrałem się za Caprica. Jest to serial intrygujący. Inny niż BSG ale ciekawy. Myślę, że wielka szkoda że nie dano szandy rozwinąć zarysowanych wątków w ostatnim odcinku.

Zasłużone 9/10. 2 sezon mógłby być lepszy....

PS.
1.Super rozwiązanie ze śmiercią Williama Adamy. Myślę sobie jak on umarł? Heloł! Przecież to komandor on żył, żyje, i będzie żył:p A tu niespodzianka. Nowy brat o tym samym imieniu.

2. Jedna z ostatnich scen gdy widzimy wynurzającą się z płynu Zoe, tak jak Cyloni w BSG. Myślę sobie: Przecież technologię zmartwychwstanie przekazała Cylonom finałowa piątka (też Cyloni ale inni). I dzięki stwierdzeniu z nawiasów przypomniałem sobie: historia lubi się powtarzać.



Żałuję że nie będzie 2 sezonu. Na szczęście już niedługo będzie Battlestar Galactica: Blood and Chrome

ocenił(a) serial na 8
emillo97

Dla Zoe stworzono raczej syntetyczne ciało, a ciała cylonów były biologiczne. Przynajmniej dla mnie tak to wyglądało. Poza tym, technologia Cylonów była zdecydowanie bardziej zaawansowana. Zawierała nie tylko hodowlę "mięsa", ale przede wszystkim bezprzewodowego transferu pamięci na wielkie odległości.
Niemniej zakończenie sezonu potwierdzało słowa "to wszystko już było i stanie się ponownie". Odrodzenie Zoe można przyjąć jako wstęp do technologii życia wiecznego i wykazanie, że każdy niezależnie od pochodzenia mógł tę technologię opracować. Gdyby jeszcze cofnąć się w czasie, to można spytać - czym było 13 plemię? Może to byli zwykli ludzie, którzy posiedli technologię zmartwychwstania? Domniemam, że to właśnie oni, dzięki swej nieśmiertelności byli określani jako bogowie Kobolu. W BSG "ostateczna piątka", która była potomkami 14 plemienia mówiła o sobie "Cyloni", ale co najmniej Elen była badana przez dr Baltara i te nie wykrył w niej nic szczególnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones