PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 478
ocen
6,9 10 1 14478
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

W serialu widzimy entą iteracje pętli. Więc nie wiemy od czego to się wszystko zaczęło. Problem, który jest trudny do wytłumaczenia to jak wyglądało życie pierwszego Eliasa i skąd pierwszy Elias wiedział, że będzie prapradziadkiem samego siebie?

Mogę sobie wyobrazić, że pierwszy Elias urodził się trudnej rodzinie, która należała do jakiejś dużej sekty, która zdobyła bombę atomową na czarnym rynku. W pierwszej pętli sam Elias, lub ktoś bliski z jego otoczenia doprowadza do wybuchu ładunku nuklearnego w Londynie, a po tych wydarzeniach sekta dochodzi do władzy. Wystarczyłoby, że Elias pnie się po szczeblach sekty i zostaję np komendantem policji w nowym świecie. W ten sposób w przyszłości w lata 50 XXI wieku odkrywa grupę terrorystyczną, która tworzy wehikuł czasu. Zrządzeniem losu trafia do 1879 roku i tam korzystając z okazji staję się częścią rodziny Harkerów. Nagrywa wtedy zupełnie inne płyty dla swojego potomka, które przejmują rolę sekty i zupełnie inaczej rozgrywają się wydarzenia z 2023 roku, tak by to Elias stał się przywódcą nowego ładu. Elias w drugiej iteracji znowu trafia do 1879 roku, ale już świadomy tego, że może stworzyć pętle nagrywa taśmy, które mówią o tym co działo się w jego życiu i w ten sposób liczy na to, że kolejnie jego potomkowie powtórzą scenariusz, Wtedy dopiero rozpoczyna się pętla, której narracja wygląda jak w serialu z drobnymi różnicami, wynikającymi z powtórzeń.

Problem pierwszej pętli:
1. Skąd pierwszy Elias wie, że za parę pokoleń jego wunk, wnuków go urodzi?
2. Czy to oznacza, że za każdym razem rodzi się inny Elias, który postępuję tak jak ten pierwszy pod wpływem nagrań i stworzonych dla niego warunków w jakich dorasta?

ocenił(a) serial na 10
Bateczek

Dobre! Nie mam odpowiedzi ale uważam że te teorie i możliwości są świetne

ocenił(a) serial na 7
Pao

Dzięki! Jeszcze parę razy starałem się znaleźć odpowiedź na dwa powyższe pytania i dochodzę do wniosku, że w serialu jest mocne uproszczenie. Elias tak naprawdę za każdym razem jest inną osobą, która pod wpływem sekciarskiego tworzenia kultu wokół tworzenia pętli powoduję, że ma się stać Eliasem. Mam tu na myśli głęboką indoktrynację, pranie mózgu, które ma doprowadzić do tego by historia mogła zatoczyć koło. Chłopakowi jest to tak mocno wbijane do głowy i zabezpieczone przez jego otoczenie, że gdy się przenosi do przeszłości odgrywa swoja rolę. Co oznaczałoby, ze za każdym razem Elias powinien wyglądać inaczej co nie stanowiłoby problemu dla historii, ale jednocześnie oznaczałoby, że każdy Elias jako inna osoba zmienia trochę pętle i w ten sposób tłumaczyło dlaczego system upadł ostatecznie.

ocenił(a) serial na 8
Bateczek

I jeszcze problem taki: ojciec Poly miał zarzut, że zabił tego golca, ale Elajas po tym jak się przeniósł do 1890 to zabrał to ciało i trzymał w piwnicy, więc jego przyszły teść nie mógł mieć już takich zarzutów, a jednak w tej pętli tak jest.

robzuch

Ciało zostało zabrane przez policję, zrobiono sekcję zwłok, a następnie zostało wydane Eliasowi przez jednego z członków sekty pracującego na komisariacie.

ocenił(a) serial na 8
Polaquita_03

aaa no to by pasowało, to było pokazane, czy domyślasz się, bo muszę przyznać, że przeoczyłem ten szczegół

robzuch

Sekcja zwłok była pokazana, a co do przekazania zwłok są to moje domysły, bo przecież w każdej z epok na komisariacie pracował ktoś z sekty.

ocenił(a) serial na 9
Bateczek

ogółem to mamy tu do czynienia z paradoksem - Elias przyznaje w pewnym momencie że jest wlasnym pra pra dziadkiem i gdy pętla zostaje przerwana znika ...znika w terazniejszosci przyszlosci i przeszłości - trudno więc wytłumaczyć jak to sie zaczęło ...trudno to malo powiedziane - to paradoks i po prostu niemozliwe... ale chyba nie o to chodziło scenarzystom żeby wszystko było jasne ;)

Bateczek

Wg mnie pierwszy Elias, to ten z 2023r. który został odebrany matce ( za sprawą ojca) I oddany na wychowanie członkom sekty. Ojciec musiał go porzucić żeby Elias czuł się niekochany. Członkowie sekty tłumaczyli mu jak ma postępować oraz przekazali mu zdobytą przez lata wiedzę. Pierwszy Elias w latach 50tych "odkrywa" "wehikuł czasu" i przenosi się do 1889r. gdzie tworzy sekte "kochającą rodzinę" wg przekazanej wiedzy. Co do dalszych zdarzeń zgadzam się z tobą.

Bateczek

Skoro Elias jest swoim prawnukiem to nie ma pierwszej pętli. Nie może być.

Pętla nie ma początku, tak jak i wszechświat w którym żyjemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones