PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832857}

Cień i kość

Shadow and Bone
7,0 19 674
oceny
7,0 10 1 19674
7,0 3
oceny krytyków
Cień i kość
powrót do forum serialu Cień i kość

Skad tak wysoka ocena?

ocenił(a) serial na 3

Serial nie wiadomo o czym. Bez ładu i składu. Kolejny sukces marketingowy, a tak naprawdę wydmuszka tylko dla młodszych widzów (z całym szacunkiem).
Odnoszę wrażenie, że 90% produkcji Netflixa celuje w tego samego odbiorcę - niezbyt wymagającego nastolatka. To jak słabo smakująca czekoladka, ale w pięknym opakowaniu, bo przecież ono jest najważniejsze...
Rozumiem, że Netflix nie działa charytatywnie i kasa się musi zgadzać, ale bez przesady.Czy już naprawdę nie ma porządnych scenarzystów? A może są, tylko produkcja musi trafić do jak największej liczbiy oglądających. A jak wiadomo, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do d...
P.S. Dodam tylko, że klimaty fantasy uwielbiam, zarówno w filmach, książkach, jak i grach.

ocenił(a) serial na 8
Jimmy_Joe

Stąd, że jest dobry.

Jimmy_Joe

Obejrzałem trzy odcinki i nie wiem czy jest sens oglądać to dalej. Ludzie piszą jak to ich wciągnął ten serial, a ja ani na chwilę nie mogłem się wkręcić. Niby prosta historia, ale podana w tak chaotyczny sposób jakby właśnie chcieli ukryć te mielizny scenariuszowe.

ocenił(a) serial na 4
McGyverPL

Nie ma sensu oglądać dalej. Im dalej, tym nudniej (sic!).

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

No ja miałam problem tak do połowy 1 sezonu, a później się rozkręca. Fakt, zaczęłam oglądać serial bez znajomości literackiego pierwowzoru i myślę, że w tym tkwił cały problem.

ocenił(a) serial na 9
Jimmy_Joe

ja jestem po 30tce a nie mogłam się oderwać xd

ocenił(a) serial na 4
Jimmy_Joe

Tak samo się zastanawiam

ocenił(a) serial na 7
Jimmy_Joe

jestem po 4 odc i wieje nudą, pierwszy sezon pierwszych odcinków GoT i nie szło się od tego oderwać

Jimmy_Joe

To jest adaptacja całkiem dobrze sprzedającego się cyklu książek. Ilość braku dobrych scenarzystów raczej nic do tego nie ma ;)

A poważniej, Fantasy to jeden z najdroższych gatunków jeśli chodzi o produkcje filmowe czy seriale, stąd wybierane są zwykle tytuł pewniaki, które na siebie zarobią, na przykład właśnie ekranizuje się popularniejsze serie książkowe, gry itd. 

Kiedy ten gatunek zrobi się bardziej powszechny może będziemy mogli liczy na mniej komercyjne tytuły.

Rejka

super ale może masz możliwość streszczenia o co w tym wszystkim chodzi?

ocenił(a) serial na 6
Richie.25

polecam książki, najpierw trylogie Cień i kości a następnie Szóstka wron.
Mnie ksiązki wkreciły. Szkoda że scenariusz serialu tak po łepku zrobiony jest.

ocenił(a) serial na 7
Jimmy_Joe

Serial jest o dobru i złu, o zdradzie, o niewolnikach feudalnych, o wschodniej oligarchii, o beznadziei życia pod butem monarchy, o tym, że bez Matki Kościoła świat jest rozdarty, że do wygładzenia fałd potrzebna jest wiara w Idoli, o tym, że zło jest poza nami i możemy go wskazać, nazwać i walczyć z nim, że zbyt wielu jest na świecie księży i historyków a zbyt mało lekarzy, nauczycieli i inżynierów.

ocenił(a) serial na 4
picar

"O tym jest" bo padają zdania na ten temat w serialu. Niestety, każdy poruszony przez ciebie problem jest tam zbanalizowany i przedstawiony sztampowo - samo powiedzenie, że król był złym królem nie skłania do przemysleń, raczej podaje nam gotowy scenariusz do uwierzenia, a to mało rozwijająca forma kontemplacji dzieła. Serial wskazuje palcem kto jest dobry a kto zły tym samym nie pozostawiając miejsca na własne reflekcje odbiorcy czy choćby wyrobienie sobie opinii. Gdyby choć trzy podane przez ciebie przykłady w serialu byłoby pogłebione oglądałoby się go znacznie lepiej.

lehti0

Sam podział zero-jedynkowy na dobro i zło jest niesamowicie infantylny.
Widać, do kogo skierowany ten serial.

Jimmy_Joe

Serial ogląda się płynnie tzn. bez większych zawiłości bardzo dokładnie rozpisane jest kto jest kim z jak zmienia się w złego to bohater o tym nam mówi (prawie dosłownie). Fajnie jak by fabuła była bardziej zbudowana mieli więcej puzzli do złożenia a tak można ominąć 1/3 każdego odcinka i tak się nie pogubimy.

ocenił(a) serial na 8
Jimmy_Joe

na dobrym tv z ekranem oled i obsługującym atmos vision ...i z odrobiną wyobraźni pozwalającą sie przenieść w świat tutaj serwowany - mając na karku ponad 40 wiosen - nie czuję rozczarowania - akcja jest wartka, moze alina słaba ale pozostałe postacie dają radę ...obraz świetny, świat ciekawy, długie odcinki pozbawione nudnych pauz - tak porównując z TLOU na duży plus.

ocenił(a) serial na 3
ddiiaarr

TLOU szału też nie robi. Nie jest zły, ale do arcydzieła mu daleko. Wyżej oceniam serial "Black Summer",

ocenił(a) serial na 7
Jimmy_Joe

Właśnie skończyłem oglądać. Na wstępie nie czytałem książek. Jak dla mnie Sezon 1 był Mega .I nie wiem czemu ludzie piszą że Alina źle zagrała w pierwszym sezonie jak dla mnie zagrała dobrze -tak jak powinna zagrać ta postać według mnie xD. Ale no 2 sezon no ogólnie coś nie wyszło -zwłaszcza pod koniec trochę poczytałem w necie xD i nie wiem czy nie przez to że za dużo było zmian względem książek- lepsze było by zakończenie jakie było w książkach ;/ ale no może cos wymyślą w tym 3 sezonie i jakoś to wszystko naprawią ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones