Cienka Niebieska Linia (1995-1996) serial TV

The Thin Blue Line

opisy serialu

(3)
  • "Cienka niebieska linia" to brytyjski serial komediowy, który telewizja BBC nadawała w latach 1995-97. 
    Inspektor Fowler (Rowan Atkinson) jest szefem policji w Gaswort. Interesuje go przede wszystkim kariera, co szczególnie dotkliwie odczuwa jego zawodowa i życiowa partnerka, sierżant Dawkins (Serena Evans). Fowler jest odpowiedzialny za grupę pracowników posterunku, którzy stanowią zbieraninę dziwaków, są wśród nich m.in. D.I.Derek (David Haig), W.P.C. Maggie Habib (Mina Anwart) i P.C. Kevin Goody (James Dreyfus).

  • Serial przedstawia w humorystyczny sposób pracę policji w brytyjskim miasteczku Gasforth. Szef wydziału kryminalnego, inspektor Derek Grim (David Haig), konkuruje z szefem wydziału mundurowego, inspektorem Raymondem Fowlerem (Rowan Atkinson). Grimowi podlega detektyw Robert Kray, którego jednym z zadań jest zapewnienie aprowizacji szefowi.  Fowlerowi zaś podlegają posterunkowy Kevin Goody (wielbiciel Maggie i batoników Mars), posterunkowa Maggie Habib (inteligentna ozdoba policji), sierżant Patrycja Dawkins ( dziewczyna Fowlera i obrończyni przyrody) i posterunkowy Frank Gladstone (znawca kobiet).

  • Inspektor Fawler jest szefem policji w Gaswort. Interesuje go przede wszystkim kariera, co szczególnie dotkliwie odczuwa jego zawodowa i życiowa partnerka sierżant Dawkins, która stara się wyglądać młodo i atrakcyjnie, czego inspektor w ogóle nie dostrzega. Fawler jest odpowiedzialny za grupę pracowników posterunku, którzy stanowią zbieraninę dziwaków. Są wśród nich m.in. detektyw Derek - inspektor kryminalny, który uważa, że policja kryminalna to coś więcej niż służba mundurowa, Maggie Habit – wyemancypowana Arabka i muzułmanka, kobieta o wysokim współczynniku inteligencji i Posterunkowy Kelvin Goody, głupawy chłopak, który kocha się w posterunkowej Habit, ale bez wzajemności.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię