serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Hangyaku no Lelouch
2006 - 2007
24m
8,1 12 113
ocen
8,1 10 1 12113
Nastoletni Lelouch otrzymuje moc zwaną Geass, dzięki której wymusza posłuszeństwo na każdym, kto spojrzy mu w oczy. Chłopak postanawia wykorzystać dar, by zniszczyć obecne imperium i stworzyć nowy, lepszy świat. więcej mniej
Code Geass: Lelouch of the Rebellion zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Niedaleka przyszłość, Japonia, za pomocą ogromych robotów, została podbita przez Imperium Brytanni i nazywana jest aktualnie Areą 11. Mieszkający tam Lelouch Lamperouge, aktualnie pochodzący z Brytanni, pewnego dnia przypadkowo odkrywa tajny projekt Imperialnej armii. Projekt ów, będący w rzeczywistości młodą dziewczyną, ratuje go przedNiedaleka przyszłość, Japonia, za pomocą ogromych robotów, została podbita przez Imperium Brytanni i nazywana jest aktualnie Areą 11. Mieszkający tam Lelouch Lamperouge, aktualnie pochodzący z Brytanni, pewnego dnia przypadkowo odkrywa tajny projekt Imperialnej armii. Projekt ów, będący w rzeczywistości młodą dziewczyną, ratuje go przed śmiercią z rąk Imperialnych żołnierzy, oddając za niego swoje życie. Lelouch słyszy w głowie jej głos, oferujący wielką moc, w zamian za spełnienie jej życzenia. Chłopiec się godzi, dzięki czemu zyskuje Geass - moc, pozwalającą mu wydawać rozkazy, którym nie sposób się sprzeciwić. Pod fałszywą tożsamością - Zero - staje do walki z Imperium Brytanni.

na podstawie
Goro Taniguchi (materiały do scenariusza, historia) / Ichirō Ōkouchi (materiały do scenariusza, historia)
studio
Bandai / Bandai Namco Games / Bandai Visual Company / więcej
tytuł oryg.
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
inne tytuły
Code Geass: Lelouch of the Rebellion Miedzynarodowe
więcej
W anime cały świat podzielony jest pomiędzy cztery supermocarstwa: Brytanię, Unię Europejską, Federację Chińską, Armię Indyjską.
Sezon 1 Code Geass zdobył główną nagrodę za najlepsze anime na 12 rozdaniu nagród Animation Kobe w 2007 roku.
W powstanie anime była zaangażowana firma Pizza Hut Japan. Z tego powodu w japońskiej wersji serialu pojawiają się sceny z logowaniem produktów tej marki. W wersji przeznaczonej na amerykański rynek, wspomniane sceny zostały usunięte.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ostatnimi czasy się troszkę, bardziej zapoznałem z kilkoma pozycjami anime, i widzę, że nie ma w nich, typowego dla naszych rodzimych filmów,podziału na dobrych i złych bohaterów. W takim Death Note, czy też, właśnie w Code Geass, nie da się jednoznaczni powiedzieć, że ktoś jest tym złym, albo tym dobrym. Właśnie to...

więcej

Nagle zdałem sobie sprawę, że twórcy tego anime świetnie skomentowali pewne aspekty historii własnego, japońskiego narodu. Na przełomie XIX i XX wieku Japonia się dozbroiła i zmodernizowała, praktycznie dorównując europejskim partnerom tamtych czasów. Ekspansja terytorialna Japończyków na lądowej części Azji była...

GENIALNE

ocenił(a) serial na 10

Anime z pewnością jedno z najlepszych! Nienaganna fabuła, wręcz genialna! Bohaterowie mi się podobali, kreska również. Było również kilka openingów/endingów, których nigdy nie pomijałam i mam je na moim mp4 :)! Pierwsze anime, na którym płakałam. Po prostu świetne 10/10!

Suzaku

użytkownik usunięty
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Oglądałem juz około 100 anime to ma potencjał i momentami jest naprawde solidne ale......
Suzuko.....
No kurrrrczaki kto odebrał temu serialowi powage i całe dobro wymyślając jednego z bardziej gównianych bohaterów.
Typ jest tak odklejony i abstrakcyjny że powoduje spojrzenie na ten serial jak na bajke dla dzieci....

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones