SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Hangyaku no Lelouch
2006 - 2007
24 min.
8,1 11 968
ocen
8,1 10 1 11968
3 538
chce zobaczyć
Nastoletni Lelouch otrzymuje moc zwaną Geass, dzięki której wymusza posłuszeństwo na każdym, kto spojrzy mu w oczy. Chłopak postanawia wykorzystać dar, by zniszczyć obecne imperium i stworzyć nowy, lepszy świat. Więcej Mniej
Code Geass: Lelouch of the Rebellion zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Niedaleka przyszłość, Japonia, za pomocą ogromych robotów, została podbita przez Imperium Brytanni i nazywana jest aktualnie Areą 11. Mieszkający tam Lelouch Lamperouge, aktualnie pochodzący z Brytanni, pewnego dnia przypadkowo odkrywa tajny projekt Imperialnej armii. Projekt ów, będący w rzeczywistości młodą dziewczyną, ratuje go przedNiedaleka przyszłość, Japonia, za pomocą ogromych robotów, została podbita przez Imperium Brytanni i nazywana jest aktualnie Areą 11. Mieszkający tam Lelouch Lamperouge, aktualnie pochodzący z Brytanni, pewnego dnia przypadkowo odkrywa tajny projekt Imperialnej armii. Projekt ów, będący w rzeczywistości młodą dziewczyną, ratuje go przed śmiercią z rąk Imperialnych żołnierzy, oddając za niego swoje życie. Lelouch słyszy w głowie jej głos, oferujący wielką moc, w zamian za spełnienie jej życzenia. Chłopiec się godzi, dzięki czemu zyskuje Geass - moc, pozwalającą mu wydawać rozkazy, którym nie sposób się sprzeciwić. Pod fałszywą tożsamością - Zero - staje do walki z Imperium Brytanni.

na podstawie
Goro Taniguchi (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Bandai / Bandai Namco Games / Bandai Visual Company / Więcej...
tytuł oryg.
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
inne tytuły
Code Geass: Lelouch of the Rebellion Miedzynarodowe
Więcej...
W anime cały świat podzielony jest pomiędzy cztery supermocarstwa: Brytanię, Unię Europejską, Federację Chińską, Armię Indyjską.
Sezon 1 Code Geass zdobył główną nagrodę za najlepsze anime na 12 rozdaniu nagród Animation Kobe w 2007 roku.
W powstanie anime była zaangażowana firma Pizza Hut Japan. Z tego powodu w japońskiej wersji serialu pojawiają się sceny z logowaniem produktów tej marki. W wersji przeznaczonej na amerykański rynek, wspomniane sceny zostały usunięte.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ostatnimi czasy się troszkę, bardziej zapoznałem z kilkoma pozycjami anime, i widzę, że nie ma w nich, typowego dla naszych rodzimych filmów,podziału na dobrych i złych bohaterów. W takim Death Note, czy też, właśnie w Code Geass, nie da się jednoznaczni powiedzieć, że ktoś jest tym... więcej

 • Nagle zdałem sobie sprawę, że twórcy tego anime świetnie skomentowali pewne aspekty historii własnego, japońskiego narodu. Na przełomie XIX i XX wieku Japonia się dozbroiła i zmodernizowała, praktycznie dorównując europejskim partnerom tamtych czasów. Ekspansja terytorialna... więcej

 • GENIALNE

  Yollow ocenił(a) serial na 10

  Anime z pewnością jedno z najlepszych! Nienaganna fabuła, wręcz genialna! Bohaterowie mi się podobali, kreska również. Było również kilka openingów/endingów, których nigdy nie pomijałam i mam je na moim mp4 :)! Pierwsze anime, na którym płakałam. Po prostu świetne 10/10!

  6
  • Suzaku

   użytkownik usunięty

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Oglądałem juz około 100 anime to ma potencjał i momentami jest naprawde solidne ale......
   Suzuko.....
   No kurrrrczaki kto odebrał temu serialowi powage i całe dobro wymyślając jednego z bardziej gównianych bohaterów.
   Typ jest tak odklejony i abstrakcyjny że powoduje spojrzenie na ten serial jak na bajke dla... więcej