PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,7 18 896
ocen
7,7 10 1 18896
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Niezależnie od tego, że uwaga i sympatia widza skupia się na tytułowym bohaterze, niektórzy
przeciwnicy porucznika nie są postaciami tak jednoznacznie negatywnymi, jak pozostali mordercy
pojawiający się w serialu. Inaczej mówiąc, są wśród nich tacy, których wprawdzie tak samo nie można
usprawiedliwić, ale też trudno współczuć ich ofiarom.

Mój przykład to Tommy Brown (seria 3., odc. "Łabędzi śpiew") - ilekroć oglądam ten odcinek, myślę
sobie, że na jego miejscu też bym się chciał uwolnić od takiej nawiedzonej jędzy.

A jakie są Wasze typy?

ocenił(a) serial na 10
silvas76

Ten odcinek to jeden z moich ulubionych, ale tu nie ma wątpliwości. Facet zabił nie tylko swoją żonę, która go szantażowała, ale również niewinną dziewczynę. Columbo raz odpuścił w odcinku z Janet Leigh. W sumie ciekawy temat, zastanowię się jeszcze nad tym. Pozdrawiam.

Rudolfo

Na końcu jednak zgadza się z Columbem, że przyznałby się w końcu, bo mu to ciążyło. Inna rzecz, że mógłby tylko postraszyć żonę i trzymać ją w szachu tym, że jak poślą go do więzienia za wykorzystanie nieletniej, to kurek z forsą na świątynię też się zakręci - tyle że wtedy oczywiście nie byłoby tematu na odcinek.

silvas76

Ja natomiast odpuściłbym Lauren Staton (Faye Dunaway) z odcinka "To tylko gra". Zabity przez nią playboy był wyjątkową gnidą.
Columbo, znając okoliczności zabójstwa, zgodził się zataić współudział córki Lauren w tej zbrodni.

ocenił(a) serial na 10
Pretender_2

Zgadzam się. W tym odcinku Columbo powinien odpuścic.

ocenił(a) serial na 9
Pretender_2

Sam mialem o niej napisac! I tak puscil jej corke ktora byla jakby wspolwinna morderstwa. Ale matce tez moglby darowac :(

Pretender_2

Przy okazji odświeżenia sobie tego odcinka stwierdzam, że ulegliście, panowie, jej niezaprzeczalnemu urokowi, wycelowanemu w porucznika. :)

ocenił(a) serial na 9
silvas76

Moje typy:'zemsta dentysty','łabedzi spiew','to tylko gra'.

iza198444

Widać pewną regułę w tym wyborze - relacje w związku, zwłaszcza niewierność, jako motyw zbrodni - ale np. "Zemsta dentysty" dlaczego poza tym? Z powodu wrednego teścia, który tylko czeka na ostateczny upadek zięcia?

ocenił(a) serial na 9
silvas76

Tak,tez-skresli ziecia bo byl chazardzista,a popieral niewiernosc corki.Rozchwianej emocjonalnie idiotki.nie usprawiedliwiam dentysty,ale mysle,ze go rozumiem.

ocenił(a) serial na 10
iza198444

A Spróbuj mnie złapać?

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 10
iza198444

No ta starsza pani, która zamknęła w kasie pancernej męża zdaje się swojej siostrzenicy, którą zabił na jachcie, ale nie beknął za to, bo nie było dowodów

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Acha,rozumiem:-)Tak,masz racje:-)

ocenił(a) serial na 9
silvas76

Owszem, chciałbym by Columbo odpuścił Brownowi, ale raczej z sympatii do odtwórcy roli

bonobo79

Jego piosenki czy w ogóle country to nie moja bajka, ale jeśli chodzi o to, że fajnie zagrał swą rolę, to się zgadzam.

ocenił(a) serial na 10
silvas76

Ja pisarce z "Próbuj mnie złapać", na jej miejscu zrobiłbym to samo. A tak po prawdzie to było kilku morderców "bez wyjścia" i ich też w miarę można zrozumieć, za to niektórzy to były niezłe kanalie

ocenił(a) serial na 10
silvas76

Tzn "Spróbuj mnie złapać" - S mi uciekło

ocenił(a) serial na 10
silvas76

Odcinek z Johnym Cashem był we wtorek o 22:50, w srodę powinny być powtórki choć ostatnio coś w TVS kombinują z tymi dłuższymi odcinakmi.

silvas76

"Kobieta w czerni", sam Columbo powiedział na koniec, że rozumie jej motyw

silvas76

Paul Galesco w odc Negatywna reakcja żona jędza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones