PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724735}

Człowiek z Wysokiego Zamku

The Man in the High Castle
7,5 15 228
ocen
7,5 10 1 15228
Człowiek z Wysokiego Zamku
powrót do forum serialu Człowiek z Wysokiego Zamku

Nie sądziłam że w 2015 pojawi się jakiś serial o kilka klas przeskakujący inne. Niesamowity i nieprzyzwoicie dobry ! Polecam, taka dawka emocji jaka jest w tym serialu jest poza zasięgiem wszystkich innych z ostatniego okresu !!!

ocenił(a) serial na 6
LuckyLuke266

Generalnie "czarne charaktery" w tym serialu budzą większą sympatię.

ocenił(a) serial na 9
Mike Torch

w drugim sezonie te czarne wcale nie były czarne a białe białe - drugi sezon dużo lepszy , mniej dłużyzn , więcej Childana, więcej Smitha, więcej kolorów, akcja przeniesiona na stronę nowojorską i berlińską- bardziej film akcji niż rozważania nad istotą naszej rzeczywistośći- wielbiciele prozy Dicka pewnie będą zawiedzeni ale akurat mi się bardziej podobało- film ma w końcu swoje prawa :)

naomi_nomi

Jak dla mnie Ash bije wszystko.

wypal

Właśnie ASH VS EVILE DEAD ! :O

ocenił(a) serial na 8
naomi_nomi

nie wiem czemu pomysł zajebisty ale wykonanie jakoś średnio wyszło

miked1981

Odświeżyłem sobie ksiazke po obejrzeniu tego pierwszego sezonu.
Przeciez ten serial całkowicie oddaje ducha tej książki. Więcej, dodatkowo obudowywuje wątkami skromną zawartość ksiązki.

- rozwija historie kierowcy ciężarówki (podwójny agent, werbunek, ucieczka, zabija nawet własnych ziomków)
- dodaje nazi - rewolwerowca w neutralnej strefie.
- ruch oporu, yakuza
- kompletnie bez sensu dodaje wątek gazowania tej rodzinki w pokoju, co ma pokazac, że japończycy chłoną "nazistowską" sztukę zabijania i są pod ich przemożnym wpływem, mimo że w książce jest właśnie pokazana odrębność kultury japońskiej (cały wątek z childanem, obiadem u japońskiej rodzinki) , a z drugiej strony ich dziecinny sentyment do amerykańskich bubli (tutaj zarówno naziści jak i amerykanie ewidentnie gardzą japończykami, zarówno poprzez wyśmiewanie porad z mistycznych książeczek zapożyczonych od chińczyków, jak i wyrachowanym rozwijaniem przemysłu fałszywych bibelotów)
- filmy, zamiast książki
- gdzie jest przenikanie dwóch światów? W książce jest zasugerowane w tym samym momencie, co w filmie. Japończyk dostaje czasowej wizji.Nie może odnaleźć rykszy ani nikt mu miejsca nie ustępuje w lokalach.


Problem z tym serialem jest taki, że ta ksiązka się srednio nadaje do ekranizacji/adaptacji
Dialogi/akcja/postacie miałkie. Jedynie pomysł związany z "Tysiącletnią Rzeszą" jest warty rozwinięcia plus wątek z tarciem różnych kultur (wątek z Childanem), reszte można spokojnie wywalić i wsadzić coś ciekawszego.

byczydzien

Aha
No i z najciekawszych postaci to chyba postać nazi-rewolwerowca się wybija. Reszta grających jest jakaś mdła, sztuczna i nijaka.

ocenił(a) serial na 6
naomi_nomi

czy na jakimś kanale mozna zobaczyć ten serial?

użytkownik usunięty
naomi_nomi

Nie. Wszystkim znudzonym polecam natomiast drugi sezon Fargo.

naomi_nomi

To chyba nie oglądałaś True Detective, pierwszy sezon pod tym względem rozwala na łopatki. Jak dla mnie jest to serial numer 1 i to się nie zmieni póki co, oczywiście Twin Peaks zajmuje drugie miejsce. Drugi sezon TD także trzyma poziom :)

ocenił(a) serial na 6
naomi_nomi

Bez przesady....taka "zapchaj dziura" aż pojawi się coś ciekawego...6/10

ocenił(a) serial na 6
naomi_nomi

Z seriali amazona lepsze: American gods, Bosch. Chance.

ocenił(a) serial na 4
naomi_nomi

puknij się w łeb pajacu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones