PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33058}

Czerwona Róża

Rose Red
7,2 8 973
oceny
7,2 10 1 8973
Czerwona Róża
powrót do forum serialu Czerwona Róża

"czerwona róża" nie była tragiczna. film całkiem straszny w niektórych momentach, ale te truposze zdecydowanie im nie wyszły:/ już lepszy na podstawie kinga był "cmętarz dla zwierząt" (błąd ortograficzy w tytule zamierzony) czy chociazby genialna "misery". a i "zielona mila" czywiście.

aga_chan

moim zdaniem najlepsze ekranizacje na podst kinga to "skazani na shawshank" (w tym przypadku, co sie rzadko zdarza, film jest lepszy od opowiadania) & "stand by me", a tak wogole jesli chodzi o kinga to raczej slabo wypadaja ekranizacje jego horrorow (w porowaniu do ksiazek)........

ocenił(a) serial na 6
goonie

taaaaaak. "skazani na shawshank" jest świetny. "stand by me"? nie słyszałam o tym... jaki jest polski tytuł jego filmu?
co do ekranizacji kinga to masz rację. prawda jest taka, że im nowsza tym gorsza niestety:/

użytkownik usunięty
aga_chan

Stand by me to po polsku poprostu "Stań przy mnie"
Film świetny... Niedawno leciał na HBO.
Nie polecam ekranizacji "Łowcy Snów"... Książka o niebo lepsza... Koniec przekombinowany...

użytkownik usunięty
aga_chan

1. Skazani na Shawshank
2. Zielona mila
3. Lsnienie
4. Misery
5. Hearts in Atlantis

aga_chan

nikt nie widzial Miasteczka Salem z 2004 roku ???

Guerin

widzialem ta wersje miasteczka salem. troche dlugo sie rozkreca, ale po tem juz jest tylko lepiej. nawet dobry horror. warto obejrzec.

ocenił(a) serial na 6
Guerin

Wiernie zachowana fabuła, ale sam film średnio sie ogląda.

aga_chan

Zdecydowanie 4 filmy:
1.Lśnienie (ach ten Nicholson)
2.Skazania na Shawshank
3.Zielona Mila
4.Misery (ach ta Kathy Bates)

ocenił(a) serial na 5
PacMan

1. Skazani na Shawshank
2. Misery
3. Lśnienie

Ech, mogliby zrobić 'Wielki Marsz' - tylko żeby dobrego reżysera wzięli do tego :). Generalnie zgadzam się, że King nie ma szczęścia do ekranizacji - ostatnio widziałem 'Ciężarówki', nie mowię, że opowiadanie było super ale film bardziej mi przypominał serię 'Prawdziwe historie' z TVN niż film grozy :|.

Pr0t0n

niech lepiej nie robią wielkiego marszu, bo ja już wiem jakby głos zza kadru mówił o myślach głównego bohatera.
do filmu potrzeba trochę akcji a tu oni idą i rozmawiają;] a później nawet i to zanika. książka genialna ale ta ekranizacja nie ma prawa bytu. chyba :D

ocenił(a) serial na 6
Pr0t0n

Zrobienie marszu jest niewykonalne. Po pierwsze oglądanie tego bedzie fatalnie nieprzyjemne, po drugie fabuła sie sypnie. Tam bardzo ważne były przemyślenia bohatera, które trzeba by było zamieścić w komplecie na co nie ma czasu, a jednocześnie przez cały film wydarzyłyby sie w zasadzie 3-4 rzeczy + retrospekcje bohatera, czyli to co w książce byłoby ok w filmie powaliłoby Cie nudą.

aga_chan

kurde,
a mnie najbardziej kręcił SMENTARZ DLA ZWIERZAKÓW :D

aga_chan

bardzo dobrym filmem kinga jest "Mroczna połowa" (oryg. "Dark Half") naprawde dobry polecam

siodlakp

wrazenie robi film "Needful Things ", znany pod taki taytualmi jak "sprzedawca smierci" badz "sklepik z marzeniami" - polecam. zapraszam na moj BLOG

Gobblin

A moim zdaniem filmowy "Slepik z marzeniami" to porazka - wrecz obraza dla dziela Kinga. Chyba zaden film na podstawie powiesci Kinga nie mial tak poprzekrecanej fabuly w stosunku do ksiazkowego pierwowzoru. Ogladajac "Sklepik..." zwyczajnie lapalem sie za glowe jak mozna tak pozmieniac istotne szczególy dotyczace fabuly. Pozatym nawet jesli nie mamy na uwadze ksiazki film nie jest najwyzszych lotów.

aga_chan

"Smętarz dla zwierzaków", "Zielona mila", "Lśnienie"(obie wersję są fajne), "Skazani na Shawshank."
Jeśli chodzi o horrory to właśnie "Smętarz dla zwierzaków" mi się najbardziej podobał.

aga_chan

Na dwóch pierwszych miejscach zdecydowanie "Skazani na Shawshank" i "Zielona Mila"; genialne filmy:). Następnie "Misery", "1408".
W najbliższym czasie mam zamiar obejrzeć "Miasteczko Salem" i "Smętarz dla zwierząt"

krzysiekdb

Chyba jeszcze nikt nie wymienil "the langoliers"

aga_chan

Panie i Panowie... przed Wami... Dolores Claiborne... i wszystko w tym temacie !

ocenił(a) serial na 9
aga_chan

Oczywiście, że "Lśnienie". Bez konkurencyjnie.

aga_chan

Godny uwagi jest też "Sleepwalkers" swojego czasu duże wrażenie na mnie zrobił. Fajny klimat i muzyka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones