PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35865}
7,3 27 706
ocen
7,3 10 1 27706
6,7 7
ocen krytyków
Czterdziestolatek
powrót do forum serialu Czterdziestolatek

Trzeba więc wejść na Google i szperać, a wyszperać da się ciekawe rzeczy, a to że szkoła, w której kręcono sceny (im. Tupaca Amaru) stoi dziś zniszczona, nieużywana, że zamierzano początkowo kręcić w mieszkaniu państwa Olszewiczów na Pańskiej (wpisz "Metro Warszawa+Czterdziestolatek"), ale okazało się po pomiarach za małe, by zmieścić sprzęt, więc zbudowano kopię (ale też przybliżoną, z innymi meblami, itd.) w atelier na Chełmskiej, że jednak sceny dziejące się nie w mieszkaniu Czterdziestolatka, lecz w bloku, koło niego, kręcono na Pańskiej. Wtedy zresztą aktorzy przychodzili na kawę do Olszewiczów. Zaskakujące jest twierdzenie Dariusza Olszewicza, że Kwiatkowska nie była specjalnie otwarta na kontakty z ludźmi, że rzekomo wymagała płacenia, jeśli występowała na planie we własnych butach.

Wydmin

Dla mnie jedna ciekawostką jest to jak rodzina P Magdy wyjeżdża nowym samochodem a kilka osób się temu przygląda. Raczej nie oglądali samochodu "automatika" tylko samo kręcenie sceny pożegnania.

ocenił(a) serial na 10
mgrtk

W tamtych czasach nowy samochód pod blokiem też potrafił wzbudzić spore zainteresowanie sąsiadów.

mgrtk

Takich przypadkowych bohaterów w serialu jest więcej. Mnie ujęły dwie babcie mieszkające na parterze. Przy scenach kręconych koło klatki śmiesznie chowają się za firankami. W odcinku kiedy otwierają trasę na Karwowskiego i Maliniaka przechodnie wskazują palcami. Sceny z giełdy również można podpiąć pod ten watek

Wydmin

Pan Stasiek mówi: Przyzwoity człowiek to siedzi w domu i kombinuje jak koniec z końcem związać......
Wychodzę. I wyszedł z mieszkania.

ocenił(a) serial na 9
Wydmin

Ja też się dziwiłem do pewnego momentu, a konkretnie do czasu jak sam próbowałem dodać kilka ciekawostek, wychwyconych błędów w filmie itp. trzeba być herosem cierpliwośći by tego dokonać i odwalić lub przeskoczyć kłody rzucane pod nogi. Admin portalu najwidoczniej nie jest zainteresowany. Jak można dodać "źródło jeżeli błąd w filmie wychwyciło się naocznie. Ktoś powinien to sprawdzić, zweryfikować i zamieśćić lub odrzucić. A tak to jest jak jest i efekty takie, że najmarniesze anglosaskie produkcje mają po kilkanaście ciekawostek a nasze "perełki" jedną, dwie....I to głównie kiedy i jakim orderem odznaczono....Troche przykro i wstyd, bo nie wierze, że byłem jedynym próbującym. Pozdrowienie dla Admina

kox69m

Najczęściej admini to ludzie lekko związani z branżą filmową, których hobby to dodawanie treści dla samego dodawania. Przekonałem się o tym na innym portalu gdzie dodawałem treści, że bez podanego źródła nie da się nic wskórać a najczęściej trzeba się opierać na IMDB. Strona FilmPolski w ogóle nie jest brana pod uwagę a najczęściej tam znajdziemy odpowiednie polskie treści. Niestety admini połowy filmów, których treści dodają nie widzieli i muszą mieć źródło aby to potwierdzić. Rzadko się zdarza, że weryfikator danego filmu czy serialu jest naprawdę jego fanem.

Podam kuriozalny przykład weryfikatora, który odrzucił moje zdjęcia na FDB, z powodu "słabej jakości", przy dokumentalnym filmie, który opierał się na nagraniach z vhs, które to właśnie takiej jakości były. Chodziło konkretnie o serial Making a Murderer. Kilka godzin mojego dodawania poszło w cholerę. Natomiast inny weryfikator zatwierdził pierwsze dwa odcinki. Po tym przykładzie widać, że niektórzy nie mają pojęcia co weryfikują, nie zadając sobie w ogóle trudu, aby poznać choć odrobinę temat. Po tym incydencie przestałem tam dodawać treści i w ogóle nie zaglądam na tamten portal.

kox69m

Ciekawostek, błędów, nieścisłości w Czterdziestolatku jest bardzo, bardzo dużo. Kiedyś siądę i opiszę to co wychwyciłem.

ocenił(a) serial na 9
maccwac

Chętnie zapoznam się, poczytamy, podzielimy się, pzdr

kox69m

Tak na szybko :-) Odc 1. Magda jak wiemy pochodziła z Hajnówki. Stefan tłumaczy Piotrkowi że mieszkała na Kredytowej, w następnych odcinkach przewija się wątek poznania i życia w akademiku, a na koniec Stefan cyt. z pamięci "skończyłem studia, Ciebie poznałem"...to jak to w końcu z Magda było? Czy mieszkała przed akademikiem na Kredytowej? A może akademik mieścił się na tej ulicy?...taki drobiazg na początek

ocenił(a) serial na 10
Wydmin

To możesz spróbować dodać te ciekawostki.

Ale uwaga. Wyrazy współczucia. I życzenia cierpliwości. Bo to "kopanie się z koniem".
Z całym szacunkiem dla koni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones