PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862354}
7,4 50 153
oceny
7,4 10 1 50153
6,8 16
ocen krytyków
Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
powrót do forum serialu Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Z perspektywy polskiego widza nie wydaje się normalne aby seryjni mordercy mogli dostawać swój serial.
Jednakże taka jest Ameryka, takie jest też amerykańskie społeczeństwo.
To tam w latach 90 rozrywką było oglądanie Court TV stacji telewizyjnej gdzie kamery pokazywały całe procesy sądowe. To też w Ameryce narodziła się idea reality-show, reality TV.
Na pewnym etapie serial "Dahmer" też wchodzi w ten obszar. Nam nie wydaje się normalne robienia pieniędzy na tragediach rodzin ale tam to jest zwyczajna praktyka. Tabloidyzacja rzeczywistości, gonienie za sensacją, stawianie w świetle jupiterów sprawcy - to już tam się dzieje od dekad.
Twórcy robią rozkrok pomiędzy życiem seryjnego mordercy nie unikając przy tym wchodzenia w stereotypy a ofiarami. Właśnie głos ofiar i ich rodzin jest tu najważniejszy. W wielu innych produkcjach te rodziny i ofiary pozostają w końcu anonimowe dla widowni, są ofiarami szaleńca bez tożsamości. W serialu "Dahmer" twórcy dali i im miejsce. Oczywiście nie wszystkim szczegółowo ale jest to właściwy kierunek. Finalnie Dahmer zostaje tutaj napiętnowany i potępiony, tak jak i Ci którzy go wielbią i traktują jak idola a twórcy upominają się o pamięć o ofiarach szaleńca.

JohnTheBrave

jednak nie jesteśmy tak całkiem nieskazitelni, my polscy widzowie, bo ciekawość bierze górę i napędzamy oglądalność takiemu serialowi, gdyby nie miał widowni to nie opłacałoby się robić kolejnych takich produkcji

carolotta

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś wypowiedzi JohnTheBrave'a do końca

drugiekontokamila

Z tego co kojarzę to rodziny ofiar nie są zadowolone z tego serialu. Więc końcówka wypowiedzi jest osobistym odczuciem autora postu. To jest wciąż serial o mordercy, o rodzinach i ofiarach to jest tam tyle żeby się scenariusz ładnie spinał.
Wypowiedź jednego z krewnych ofiary:
"Nie będę nikomu mówił, co ma oglądać. Wiem, że programy true crime cieszą się wielką popularnością, ale jeśli naprawdę jesteście ciekawi, co myślą o tym ofiary [Dahmera], to moja rodzina (Isbellowie) jest wściekła na ten serial. To nieustanne retraumatyzowanie ofiar. I po co? Jak wielu takich filmów, seriali i dokumentów potrzebujemy? Odtworzenie załamania emocjonalnego w sądzie mojej kuzynki, w otoczeniu mężczyzny, który torturował i zamordował jej brata, jest SZALONE"

ocenił(a) serial na 3
JohnTheBrave

Zadna z rodzin ofiar, nie chciala wspolpravowac z Murphym i jego wspolptacownikami przy tym projekcie. Jest to bardzo wymowne.

Donarek

Tak rodziny ofiar nie chcą rozgrzebywać starych ran i jest to bardzo wymowne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones