PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725983}

Dark Matter

6,9 3 855
ocen
6,9 10 1 3855
Dark Matter
powrót do forum serialu Dark Matter

4

ocenił(a) serial na 7


Hej.
Ktoś wie czy będzie czwarty sezon?

ocenił(a) serial na 9
sibo36

Nie podjęto jeszcze decyzji.

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Dzięki. Kurczę, tak się skończyło, że aż prosi się o ciąg dalszy

ocenił(a) serial na 7
sibo36

Byłoby szkoda, gdyby ucięli serial w takim momencie - Czwórka z powrotem na pokładzie, obcy, wyjaśnienie, co stało się z Szóstką. Pozostaje tylko czekać na jakieś informacje, ale gdyby twórcy przeczuwali cancela, to chyba nie zostawiliby na koniec takiego cliffhangera.

ocenił(a) serial na 7
LuckyLuke266

Serial został anulowany :(

ocenił(a) serial na 7
ludi108

Masakra. Znalazłem info na necie i widać że twórca serialu raczej się tego nie spodziewał. A takie Killjoys dostało już zamówienie na 4 i 5 sezon. Zawsze można też obczaić ten serial, bo zdaje się dosyć podobny do Dark Matter i może właśnie to przesądziło o cancelu. Od siebie mogę polecić The Expanse. Cóż, będzie mi brakować załogi Razy :'(

ocenił(a) serial na 4
LuckyLuke266

A ja słyszałem, że Killjoys to serial jeszcze głupszy niż Dark Matter, adresowany do jeszcze młodszego widza. No cóż, dziwna jest polityka niektórych stacji...

ocenił(a) serial na 7
per333

Myślałem, że ostatnio SyFy wybiło się z roli "takiej stacji" dzięki właśnie wyraźnie porządniejszym serialom (Dark Matter czy The Expanse to o wiele wyższa liga niż np. taki Helix). A tutaj wracają do swoich nawyków ucinania seriali w trakcie bez jakiegoś konkretnego powodu (bo skoro widzowie nie wykruszyli się po 1 i 2 sezonie, to dlaczego nagle po 3 sezonie przestało się opłacać ?). Rozumiem skasować serial po pierwszym sezonie - jeśli się nie podoba, czy coś nie wyszło, to ok. Ale po trzecim ? I to bez żadnego zakończenia ? Już się boję o los Z Nation, czy właśnie Expanse. Tak jak to powiedział twórca Dark Matter, to naprawdę nie fair wobec fanów.

ocenił(a) serial na 4
LuckyLuke266

Nie porównywałbym Dark Matter do Expanse. Dark Matter to głupiutka papka, bez ładu i składu, bez głębszego sensu, bez dbałości o szczegóły i realia. W Dark Matter w ostatnim odcinku słychać dźwięki wystrzałów w przestrzeni kosmicznej, przypominające trochę dźwięki z gier z automatów z lat 80.
Expanse jest o wiele solidniejszą i dojrzalszą produkcją. Na pokładach statków nie ma sztucznej grawitacji, ludzie po prostu posiadają specjalne magnetyczne buty. W Expanse do zasad fizyki podchodzi się z pewnym szacunkiem. Nie ma dźwięku w próżni. Expanse jest pewną symulacją przyszłości, również w zakresie kwestii społecznych i politycznych. Wizja przyszłości przypomina mi tę znaną z cyklu powieściowego Bena Bovy. Wszystko tam jest o wiele bardziej poukładane, spójne, dojrzalsze niż w Dark Matter. Dark Matter jest płytkim serialem i bardzo infantylnie przedstawiającym postacie i ich motywacje. Rzecz raczej dla młodzieży. Ale zgodzę się, że to nie fair wobec tych najmłodszych widzów, tak kończyć serial.

ocenił(a) serial na 7
per333

Kwestia porównania, bo Expanse ma się tak do Dark Matter, jak np. Kompania Braci do Kontry. Dark Matter było z deka proceduralne i o wiele bardziej nastawione na akcję. Postacie na pewno nie były płytkie w porównaniu do np. takiego Holdena - mieli wyraźnie nakreślone motywacje (szczególnie Dwójka czy Czwórka), ale przede wszystkim mieli być w zamyśle badassami, więc wyszło to jak wyszło. Serial nie był gorszy od Expanse'a, ale nie był też lepszy, choć o wiele bardziej wolę załogę Razy od ekipy z Rocinante (może poza Alexem i Amosem). Celował po prostu w inną grupę widzów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones