PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644580}

Demony da Vinci

Da Vinci's Demons
7,4 15 583
oceny
7,4 10 1 15583
Demony da Vinci
powrót do forum serialu Demony da Vinci

1x5 - wrażenia

ocenił(a) serial na 8

No to teraz wszyscy narzekający na heteroseksualizm Da Vinciego w serialu mogą odetchnąć :)
Nadspodziewanie mnie zresztą w tym odcinku zachwycił Riley - takiego szalonego Leo to
mógłbym oglądać bez ustanku. Ale nie było Riario w ogóle - to na pewno na minus.

ocenił(a) serial na 8
nikike

Zasiadałam do odcinka kwicząc ze szczęścia, że zobaczę Riario a tu zonk ;/ Mam nadzieję, że to ostatni raz w tym sezonie taki numer!
To prawda, Leo był gwiazdą tego odcinka - prześwietny. Tylko znowu ta Luśka ;/ i scena ich kąpieli, jak zaczęła kręcić, że "ten kto go wsypał to nie chciał źle" - jak Leo się tutaj nie domyślił, że to ona jest szpiegiem to nie mam pojęcia. A tylko co wcześniejsza scena z tym chłopakiem - o matko, przeurocza. Ja nie chcę oglądać Leo z babami!
Wreszcie Nico i Zo trochę więcej mieli do roboty. Uwielbiam te ich dialogi :) a jak Leo i Zo zamieniali się ubraniami o padłam ze śmiechu :)
Giuliano wciąż zyskuje w moich oczach. Podobało mi się, że zlał Lorenzo. No i już wiemy z kim on będzie miał romansik. Ciekawe co na to brat? Pewnie nie będzie szczęśliwy. Mi za to takie parowanie bardzo się podoba; że też sama o tym nie pomyślałam.
Następnym odcinek zapowiada się rewelacyjnie, nie spoileruję, ale polecam obejrzeć trailer. Tylko, znowu może przez to Riario nie być :(

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Leonardo Da Vinci, ponoć najinteligentniejszy człowiek w historii, a takiej oczywistości jak szpiegostwo Lukrecji nie zauważa - to rzeczywiście jest zwyczajna głupota.

Kasiek_haz

Czyżby Giuliano przystawiał się do szanownej małżonki Lorenzo? Nie widziałam odcinka, więc proszę mi tu spoilera dać (pierwsza w historii osoba, która prosi o spoiler) :D

ocenił(a) serial na 8
Sayuki78

Nie, Giuliano i Vanessa maślanymi oczami się raczyli, i nie tylko :)

Kasiek_haz

Cholera, nie trafiłam... Z Vanessą? Nieeee, nie widzę tego.

Sayuki78

To nie tylko ty jesteś zdziwiona. Podczas oglądania odcinka miałam jedno wielkie WTF z tego powodu, bo wzięło się to znikąd ^^ Czy oni w ogóle mieli jakąś rozmowę albo przynajmniej dłuższą wymianę zdań (dłuższą, czyli nie dwie kwestie na krzyż :P)?

ocenił(a) serial na 8
Luelle

No nie gadajcie, cały odcinek się zanosiło, a sam buziaczek był znienacka, ale bardzo uroczy :)

I całe szczęście Giuliano nie smali cholewek do Clarise. Zbyt go lubię, żeby mi Ganikusa zaczął wywijać! ;/

Kasiek_haz

A gdzie się zanosiło cały odcinek? Przecież nawet ani razu ze sobą nie rozmawiali!! O_O

A skąd się u niektórych ludzi wzięła Clarissa/Giuliano? To też byłoby z czapy wzięte XD

ocenił(a) serial na 8
Luelle

Oglądając ten odcinek od razu zauważyłam, że coś na rzeczy będzie. Najpierw coś tam rozmawiali jak Giuliano zastanawiał się jaką sztukę przedstawić a ona pozowała. Później tez coś było, teraz nie pamiętam. W każdym razie cały odcinek myślałam: oho, zanosi się na romansik.

A tak się wszyscy zajęliśmy romansami, że nikt nie wspomniał końcówki. Leo widział samego siebie? Say what?! Podróże w czasie będziemy mieć? To może Riario więzi Leo z przyszłości? A to by mi kopara opadła :)

Kasiek_haz

Nie rozmawiali ze sobą, Vanessa rzuciła tylko jedno zdanie na temat tego przedstawienia. To jest kolejny przykład dlaczego w większości nienawidzę romansów w TV czy filmach. Nie mają one najmniejszego sensu, podstawy, ba, nawet postaci nie przeprowadziły ze sobą żadnej rozmowy. To prowadzi tylko do tego, ze automatycznie nienawidzę ten romans. Jak już chcieli wprowadzić wątek Vanessy/Giuliano to nie mogli zrobić tego wolniej i tak, by bohaterowie się poznali? By w jakiś sposób na siebie wpłynęli, czegoś od siebie się nauczyli i to doprowadziłoby do romansu? Fizycznie wszystko mnie boli, gdy widzę takie koszmarne romanse napisane w 5 minut na kolanie...

Tak, też to mnie zdziwiło. Jak mają zamiar wyjaśnić końcówkę ostatniego odcinka? Nie powiem, była ciekawa. Może to, co tam zobaczył nie było prawdą, tylko wizją, proroctwem?

ocenił(a) serial na 8
Luelle

Póki co nie jest źle, bo tylko się cmoknęli w emocjach. Jak w przyszłym odcinku będą wyznawać sobie miłość do grobowej deski, też przejdę do opozycji.
Luśka gadała o tym, że Leo się w niej zakochał po pierwszym sexie, wtedy też pierwszy raz ze sobą rozmawiali, także Vanessa/Giuliano póki co są bardziej wiarygodni :)

Turek też objawił się jak jakaś zjawa. Cuda na kiju. Aż się nie mogę doczekać następnego odcinka.


SPOILER.
Tym bardziej, że pojawi się Vlad Dracula. Ciekawe jak go przedstawią? Jako człowieka, czy zasugerują wampiryzm ...

nikike

Jak to nie było Riario?! No to ładna antyreklama... Nie dość, że istnieje możliwość, iż w następnej serii w ogóle go już nie będzie, a do końca tej zostało zaledwie kilka odcinków, to jeszcze ograniczają jego obecność. Niech Lukrecja zniknie, nawet do końca serii i jeszcze dłużej, jest zbędna.

ocenił(a) serial na 8
babsztyl

Jak to istnieje możliwość, że go nie będzie!?!?!?

ocenił(a) serial na 6
nikike

Historycznie zginął w 1488 roku, a Da Vinci został oskarżony o homoseksualizm w 1476, wątpię, że polecą jeszcze 12 lat w ostatnich kilku odcinkach. Jeszcze nawet nie ożenili Riarmio z Katarzyną Sforzą (chociaż to 1473, wiadomo, że nie będą się trzymać ściśle historii, ale główny zarys raczej będzie w miarę prawidłowy). Mam nadzieję, że jakoś wplączą w jego morderstwo Da Vinciego :).

nikike

Spektakularne wykończenie głównego antagonisty danej serii w jej ostatnim odcinku jest niestety prawdopodobne, ale mimo „przygotowania na najgorsze”, w tym przypadku liczę na przytoczone powyżej fakty (akcja ma miejsce dokładnie w 1477 r.), mimo iż ogólnie wolałabym, żeby twórcy bardzo luźno korzystali z biografii bohaterów.

ocenił(a) serial na 8
babsztyl

Nie! Ja się nie zgadzam na śmierć Riario w tym sezonie! :)
Serial/film jest tak dobry, jak intrygujący i ciekawy jest villan, więc albo niech go nie zabijają albo niech się okaże, że ma brata bliźniaka!
Najbardziej to bym chciała, żeby Leo zaczął dla niego pracować :)

babsztyl

a drugi sezon już zaczęli kręcić, wiesz coś może? ja nawet nie wiedziałam, że będzie :)

RyczPie

Czytałam, że zdjęcia do drugiej serii miały rozpocząć się w maju, ale czy tak się stało — nie wiem, niemniej spodziewam się kontynuacji.

babsztyl

dzieki :)

nikike

Taaaa, okazało się, że lubi też facetów, po czym dosłownie w następnej scenie jest w wannie z kobietą...

Haha, wybaczcie za moją zgorzkniałość, ale po prostu da Vinci lubiący kobiety jest dla mnie tak absurdalny, że nie mogę wziąć tego na serio :>

I też dotknęła mnie nieobecność Riario :( Choć Riley grał w tym odcinku naprawdę fantastycznie! :) Rozkręca się chłopak :)

ocenił(a) serial na 8
Luelle

a mnie ciekawi tylko jak możliwe było wyświetlenie na niebie tego obrazu...? troche mnie to ździwiło, nawet bardzo.. albo te niby wybuchowe ładunki - skąd? w jaki sposób?

Jarek375

Przypominam, że ten serial jest po części fantastyczny (podobna sytuacja była z tym latającym złotym ptakiem ;) ).

ocenił(a) serial na 6
Luelle

Bardzo zabawny odcinek:D.
Biedna świnia:D.
Pani ''szpieg'' nie lubię coraz bardziej mam nadzieje że dostanie za swoje bez żadnych sentymentów....

ocenił(a) serial na 6
Jarek375

Obraz - polecam poczytać o czymś takim jak Camera Obscura (choć może z rzucaniem obrazu na niebo to rzeczywiście przegięcie), ładunki - bomby z fosforu z kup nietoperzy, nie pamiętam dokładnie ale fosfor chyba łatwo się utlenia i może się zapalić. Obydwie rzeczy były powiedziane przez Leo ;)

ocenił(a) serial na 7
nikike

ktos wcześniej pisał że mogłoby nie być Luśki ale niby wyszło że powiedzieli sobei z Leo że sie zakochali, podczas kąpieli, więc chyba to sie między nimi rozwinie i prędko nie skończy. Najlepsze jest to że ona ma jakiegośtam męża, sypia z wawrzyńcem i jeszcze z Leo na boku. Jak ona tak niemalże z każdym to ciekawe kiedy wpadke zaliczy, i by było: Czyje to dziecko? :)
PS. Leo całujący się z innym kolesiem-bezcenne :))

ocenił(a) serial na 10
jax5

kurcze nie lubię gejowskich scen, odruchy wymiotne mam od razu ;/ wiem, że Leo był homosiem ale no nie lubię kurczę, a tak ogólnie odcinek świetny już nie mogę się doczekać 6. odcinka :D

sezon 2 w 2014r ma być, nie zdzierżę na samych powtórkach, nie mogę się doczekać kolejnego odcinka a co dopiero będzie jak będę musiał czekać dobre pół roku na 2 sezon - jednym słowem masakra :D

ocenił(a) serial na 8
krychu9

Już się raczej będziesz musiał przyzwyczaić do takich scen xD

nikike

Hej, ludki ludziki :) Mam pytanko, są gdzieś napisy online do tego odcinka?

ocenił(a) serial na 6
Sayuki78

Cóż nie mam nic do gejów ale jak była ta scena Leo z tym ''królewiczem'' czułem pewien dyskomfort, to chyba znak że jestem definitywnie hetero ale to tak na marginesie:D.

WOLVERINE55

Kurde, jakaś fajna scena w końcu a ja dźwięku nie mam :/

ocenił(a) serial na 8
Sayuki78

Włącz głośniki.

nikike

Ty, nie pomyślałam. Zaraz to zrobię... Nie, nadal dźwięku nie ma.

ocenił(a) serial na 8
Sayuki78

Dźwięku nie masz tylko w Da Vincim czy w całym komputerze?

nikike

W całym. Mam popsutą kartę dźwiękową.

ocenił(a) serial na 8
Sayuki78

Oh...

ocenił(a) serial na 6
nikike

Napraw/kup nową:D.

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Źle się podpiąłeś.

ocenił(a) serial na 6
nikike

No tak to nie to forum:D.

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Chyba nie ten post raczej.

WOLVERINE55

Kupię :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones