PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644580}

Demony da Vinci

Da Vinci's Demons
7,4 15 573
oceny
7,4 10 1 15573
Demony da Vinci
powrót do forum serialu Demony da Vinci

Obejrzałem z żoną 1 odcinek ale tak jest dużo postaci i szczegółów że nie wiadomo o co chodzi :P
bynajmniej my nie wiemy :P zmieni się to? warto oglądać???!

użytkownik usunięty

1 odcinek.. 1 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 6

mi się podobał 1 sezon, drugi nie. Zobacz 2,3 odcinki i sam wybierz czy warto oglądać.

myślę że są seriale z większą ilością szczegółow i postaci o.0 ten nie jest skomplikowany

ocenił(a) serial na 9

Wg mnie 2 sezon jest o wiele lepszy niż pierwszy :)
Warto oglądać, bo fabuła się powoli rozkręca, a co do bohaterów, to się przyzwyczaisz.

ocenił(a) serial na 8
Dezerter_filmweb

oba sezony sa dobre

ocenił(a) serial na 9
martyna6667

Tzn jak kto woli, mi się w 2gim podoba to, iż nie siedzą ciągle w jednym miejscu, a fabuła się rozkręciła.
A teraz ten czarny jak noc, to jeszcze bardziej, tylko szkoda, że nici z tej indiańskiej babki...

Dezerter_filmweb

dokładnie bo fajna babka :-)

Uprzejmie zwracam uwagę nie niewłaściwe użycie partykuły przeczącej "bynajmniej". To tak na marginesie.

ocenił(a) serial na 8
per333

Dlaczego niewłaściwe? Pytam z czystego zainteresowania.
Według mnie _kne_ pisząc "bynajmniej" podkreśla, że naprawdę nie wie o co chodzi.

Y0RGI

To nie jest forum językowe. Nie chce mi się tego po raz kolejny tłumaczyć. Powinien napisać "przynajmniej my nie wiemy". Pomylił partykułę przeczącą "bynajmniej" z partykułą "przynajmniej", co jest dość typowe dla osób gorzej wykształconych. Jeden z popularniejszych błędów, środowiskowo tożsamy z użyciem niepoprawnej formy "przyszłem", "weszłem".

użytkownik usunięty
per333

haha dobre :)

Przynajmniej (a nie "bynajmniej") będziesz miał na przyszłość nauczkę i ostrożniej będziesz używał słów, których znaczenia nie rozumiesz. Człowiek uczy się całe życie i ja mam nadzieję, że ta lekcja i Ciebie czegoś nauczy. Pamiętaj, że użycie słowa "bynajmniej" w niewłaściwym kontekście w wielu środowiskach uchodzi za kompromitujące, podobnie jak użycie formy "przyszłem". Cechuje ludzi o najgorszym wykształceniu, zazwyczaj pochodzenia wiejskiego.
Jeśli chcesz dawać o sobie dobre świadectwo na polskich forach publicznych, unikaj tego rodzaju błędów.

użytkownik usunięty
per333

Ok dzięki, bynajmniej tak zrobie.. A teraz się wylogowywuje :)

ocenił(a) serial na 9

że dużo postaci, dużo szczegółów :)?! Normalnie... żal;) Ty tak serio czy to tylko wygłup :) Buhahaha

ocenił(a) serial na 9

A spytam... w jakim wieku jesteście? Macie po 8 lat i jesteście małżeństwem z zabawkowymi obrączkami, czy może dobijacie do setki i trochę pamięć zawodzi? Pytam bo serial jest "lekki", nie należy do skomplikowanych, a jednak sprawia wam problemy :) Hihihi

ocenił(a) serial na 7
per333

Interesujące.
Za internetowym SJP PWN:
bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.» zatem i "bynajmniej my nie wiemy :P"
przy czym
przynajmniej «partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.»
Jesteś pewien swoich wywodów?

kokosoweniebo

Oczywiscie. Dlaczego mialbym nie byc? Czy ktorykolwiek moj "wywod" zaprzecza definicji jezykowej? Twierdze glosno i wyraznie, ze "bynajmniej" to partykula przeczaca. Tylko tyle i az tyle. Kontekst uzycia tego slowa w zdaniu sformulowanym przez autora watku byl absurdalny. Powinien on napisac "przynajmniej my nie wiemy" w znaczeniu tozsamym do zdania "w kazdym razie my nie wiemy". "W kazdym razie my nie wiemy, ale moze ktos inny bedzie wiedzial". Nie ma tu miejsca na zaakcentowanie przeczenia.

ocenił(a) serial na 7
per333

Ihmo nie ma w jego wypowiedzi błędu. "bynajmniej" to partykuła, podkreślmy, wzmacniająca przeczenie, z czego wniosek, że w zdaniu z użyciem "bynajmniej" musi wystąpić zaprzeczenie, które zostało tu użyte.
"Czy ktorykolwiek moj "wywod" zaprzecza definicji jezykowej?" Tak, ten wskazuje na twoje niezrozumienie zasad, na które sie powołujesz: "Powinien napisać "przynajmniej my nie wiemy". Pomylił partykułę przeczącą "bynajmniej" z partykułą "przynajmniej", co jest dość typowe dla osób gorzej wykształconych."
Błędem byłoby sformulowanie "Bynajmniej ja wiem", tu poprawne jest użycie partykuły "przynajmniej", którą stosuje sie do uwypuklenia twierdzeń. Mam nadzieję, że rozumiesz, o czym mówię.
Pozdrawiam

[edit] znalazłam nawet cos takiego, proszę nie sugerowac się stroną, na ktorym zamieszczone jest info, a jego pochodzeniem. Link: http://portalwiedzy.onet.pl/140089,,,,bynajmniej_a_przynajmniej,haslo.html

kokosoweniebo

Pozostane przy swoim zdaniu. Nie mam nadziei, ze rozumiesz o czym ja mowie. Uzytkownik stwierdzil, ze nie wie. Partykula "przynajmniej" podkreslilaby to stwierdzenie. Zreszta nie rozstrzygniemy tego tutaj. Moja przyjaciolka, ktora jest po polonistyce i italianistyce a zawodowo jest tlumaczem przysieglym z jezyka wloskiego przyznala mi racje.
Ja watpliwosci nie mam, ale jesli Ty takowe posiadasz sugeruje zamieszczenie tematu na forum jezykowym (sa takie) a nastepnie, gdy uzyskasz odpowiedz, przekierowanie mnie tam.

ocenił(a) serial na 7
per333

Podzielam zdanie o nieroztrząsaniu. Życzę udanego dnia.

kokosoweniebo

Wzajemnie.

per333

Najpierw zwrócił uwagę. Potem napisał, że to nie forum językowe :D. Zatem po co zwracał uwagę?
Nie ma racji. Po prostu słowo bynajmniej może być użyte w tym kontekście i ma oczywiście inne znaczenie niż przynajmniej.
Nie pisałem do niego, tylko o nim. LOL

per333

,,Bynajmniej'' panie ,,humanisto'' odnosi się do zaprzeczeń.
,,Bynajmniej nie wiemy'' - ma sens.
Bardzo irytują mnie osoby które za wszelką cenę chcą udowodnić swoją wyższość intelektualną i językową nad innymi przy okazji sami popełniając przy tym liczne błędy.

Asvers

Analfabeta funkcjonalny? Kolejny? Jak to jest nie umieć czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie podkreślałem, że "bynajmniej" to partykuła PRZECZĄCA. Gdzieś Ty wyczytał coś innego? Jesteś lekko niedorozwinięty, czy co? A może masz urojenia i lubisz sobie coś dopowiadać? Inteligencją to Ty na pewno nie grzeszysz.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem to podstawa. Jeśli w siedmiu miejscach napisałem, że "bynajmniej" to partykuła przecząca, a Ty mimo wszystko tego nie wyłapałeś, to znaczy, że coś jest z Tobą nie hallo, pod względem intelektualnym. I to poważnie nie hallo. Gdy piszę, że to partykuła przecząca, to jest jasne, że odnosi się do zaprzeczeń. Musisz mieć straszne problemy w porozumiewaniu się z ludźmi z tak ekstremalnie niską inteligencją.

per333

Ekstremalnie niską to akurat ty prezentujesz kulturę.

Asvers

Nawet nie umiesz się przyznać do błędu. To jest dopiero kultura.

per333

W obecnej sytuacji przyznanie się przeze mnie do jakiegokolwiek błędu wobec gościa który zachował się jak niewychowany gówniarz jest poniżej mojej godności. Wybacz ;)

Asvers

Jedyna "godność", którą reprezentujesz to imputowanie innym ludziom treści, których nie wyrazili oraz niezdolność czytania ze zrozumieniem, co jest zabawne i absurdalne zarazem.

per333

No ty też zbyt dużo godności nie zaprezentowałeś ... niby sprawiasz wrażenie mądrego i wykształconego ... ale jednocześnie ,no cóż , kawał chama reszta dziada.

hal9000_mk2

Zgadzam się z Panem/Panią w 100% bo wywyższania i oceniania ludzi nienawidzę choć staram się uszanować.

per333

Szanowny Panie @per333 chciałbym upomnieć że pisanie zdań tego typu:

"Pamiętaj, że użycie słowa "bynajmniej" w niewłaściwym kontekście w wielu środowiskach uchodzi za kompromitujące, podobnie jak użycie formy "przyszłem". Cechuje ludzi o najgorszym wykształceniu, zazwyczaj pochodzenia wiejskiego."

Bardzo uraża to moje pochodzenie bo mam tzw. "wiejskie" gdyż wychowałem się na wsi mając wykształcenie średnie z maturą i ukończone 3 szkoły, uczę się w wolnych chwilach języka Łacińskiego oraz Chińskiego. I mam zamiar ukończyć jeszcze trzy następne szkoły bo jestem tego zdania że człowiek nie może całe życie być związany z jednym zawodem ponieważ wpadnie w rutynę i jego życie może nie mieć sensu. Swoje wiem i jeszcze wiele się nauczę ale w moim środowisku ludzi którymi się otaczam ludzie po studiach mają często dwie lewe ręce do pracy innej niż wybrali na studiach. I poprzez to zauważyłem że często ale nie zawsze ludzie kończą studia tylko dlatego bo "Studia są dla wytrwałych a nie dla inteligentnych" i można mieć po nich niezłą kasę. Zgadzam się się z tym że najczęściej ludzie na wsi maja swój rodzaj wymowy ponieważ w moim rejonie prawie wszystko ma końcówkę TA jak np. pójdzieTA, zrobiTA, weźnieTA, chceTA, bierzTA, ale jest to tzw. gwara (okolice Kaszub i Kociewia) której ludzi typu jak ty szanowny panie nie zrozumieją bo nie mają z nią styczności. To są słowa które z pokolenia na pokolenie mi przekazano w otoczeniu które spędziłem dzieciństwo i jestem z tego dumny i na pewno nie będę się tym wywyższał. Więc podając moje wykształcenie oraz pochodzenie sugerujesz teraz że jest ono najgorsze???? Bo ojeju jeju nie znam poprawnej pisowni oraz wymowy??? A czy ty szanowny panie potrafisz napisać i wymówić alfabet po łacinie lub po chińsku??? Zapewne nie ale ja już coś tam szlifuję i na pewno nie będę pisał przez to że masz gorsze wykształcenie lecz to że nie miałeś z tym styczności lub też braku ochoty by poznać te Języki. Moi przodkowie odkąd pamiętam żyli na wsi i do chłopstwa nie należeli choć bynajmniej wiem że się schłopili bo moje Nazwisko jest herbowe, herbu Ossorya i Ogończyk ale się tym nie wywyższam bo źle cechuje to moje pochodzenie i szanuję największą krytykę co nie świadczy że dam się poniżać. Język Polski jak dobrze kojarzę z czasem ewoluował, wystarczy poczytać Trylogię H. Sienkiewicza, "Krzyżaków' itp. w której piękna jest zawarta Staropolszczyzna więc za nie zawżdy, onegdaj, chyżo, po niewczasy, aczkolwiek jednakże ważaj Wać Panie co piszesz i wstydu sobie oszczędź. Wiem zapewne że w tym coś teraz piszę wiele jest ortów, interpunkcji itp. lecz jest to nawyk ze szkoły Podstawowej gdyż jak się czegoś nie ćwiczy to się o tym zapomina i dlatego też następne które chcę ukończyć na pewno się przydadzą i w pisowni oraz w tym że szybciej znajdzie się pracę w tym szalonym ale pięknym kraju gdy zaliczę zawody z nimi związane.

No i też sam Profesor Miodek twierdzi że młodzi ludzie dzisiaj mówią tzw. slangiem przez siebie stworzonym jak i połączonym ze słowami z Języka Angielskiego. I jestem z rocznika jak widać po nicku 85 więc posiadam maturę jeszcze w starej wersji gdzie wybierało się przedmioty które się lubiło a nie jak dziś w której młodzi muszą zdawać często to czego nie rozumieją bo nie mają tzw. smykałki.

Szczena mi opada gdy oglądam tego typu filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=xCBuDdnWiVE

A tutaj masz dowód na to co pisałem wcześniej czyli "Studia są dla wytrwałych, a nie dla inteligentnych" gdzie kibic Lechii bez matury wie więcej niż studentka 2 roku AWF.

https://www.youtube.com/watch?v=6PnZHFaWce4

Więc ten kibic poziom swojej wiedzy ma zapewne większy niż nie jeden Per Pan Doktor, Inżynier, Magister Docent Do Spraw Niepotrzebnych ale czy jego pisownia jest kiepska nie mnie to oceniać. Ponieważ wyczułem że oceniasz ludzi po tym jak piszą a nie jaką mają wiedzę a takie podejście mi się nie podoba więc swoje przysłowiowe 5 groszy musiałem dorzucić.Każdy może zapomnieć jak co napisać bo "Skleroza nie boli" a wiedzę poprawnie wypowiadać chyba aż tak nie trzeba, grunt żeby była zgodna z prawdą.

Jeśli cię uraziłem to wybacz bo możesz inaczej odebrać to co napisałem ale "Nikt nie jest idealny" i "Całe życie się uczysz, a i tak głupi umierasz"

Pozdrawiam:)

GustGustaw85

Nie zmienia to faktu, że w swoim tekście popełniłeś taką masę błędów, że z trudem się to czyta. Przede wszystkim Polska to nie Rosja i u nas przymiotniki piszemy małą literą. O interpunkcji w szkołach też zapewne Ciebie nie uczono.

Określenie "wstydu oszczędź", użyte w takim kontekście, dopełnia dzieła nieszczęścia językowego. Widać, że jesteś osobą niewykształconą. Nieumiejętność posługiwania się poprawnie językiem ojczystym raczej chluby Tobie nie przynosi. Nie nauczysz się dobrze innych języków, jeśli nie opanujesz w stopniu choćby podstawowym ojczystego.

per333

Wszakże chyba widzę że oo czcigodny nie kumasz tego że nikt nie jest idealny i że upominanie tego innym że nie potrafią pisać tak jak trzeba. Wyskakujesz z tym że w moich szkołach interpunkcji nie uczono. To naprawdę jesteś mało kumaty z tym że ktoś po prostu interpunkcji nie może opanować a nie że jest to wina nauczycieli o Docencie. Nie pisałem że Polska to Rosja. Osobą jestem pełną wiedzy na temat historii a nie poprawnej pisowni bo o dziwo kiedyś bylem bardzo dobry z ortografii ale slaby za to z gramatyki i sram na te twoje przymiotniki ponieważ nie interesują mnie one a to "wstydu oszczędź" pochodzi z "Potopu" H. Sienkiewicza skoro nie skumałeś że pochodzi to z ust Kmicica, zacnego buntownika który używał pięknej staropolszczyzny. Jakbyś miał szacunek do innych to byś się nie wywyższał z tym co jak się piszę lecz grzecznie upomniał. A uczyniłeś wręcz odwrotnie robiąc to że ktoś jest mniej wykształcony. Jeśli ciężko to pojąć że komuś coś do głowy nie wchodzi tak jak tobie to chociaż odnoś się z szacunkiem by w odpowiednim czasie zakończyć korespondencję o Zacny Panie.
Raczę sobie użyć zdania Pana/Pani @hal9000_mk2
"No ty też zbyt dużo godności nie zaprezentowałeś ... niby sprawiasz wrażenie mądrego i wykształconego ... ale jednocześnie ,no cóż , kawał chama reszta dziada."

Ty jesteś dobry w upominaniu co jak się pisze a ja jestem dobry w tym co lubię i jak zauważyłeś nie piszę że jesteś słabo wykształcony??? Bo widzę że jesteś dobry w tej twojej tzw. właściwej pisowni i przeczuwałem że mi upomnisz to że źle coś napisałem ale też jesteś chamem, prostakiem który nie potrafi z szacunkiem odnosić się do innych. Ja rozumiem że każdy jest dobry w tym co lubi a nie w tym co musi. Chcesz się tym wywyższać to proszę bardzo ale nie obrażaj innych nie wiedząc tego że mogą być dobrzy w czym innym. A to twoje " Nieumiejętność posługiwania się poprawnie językiem ojczystym raczej chluby Tobie nie przynosi." wsadź sobie tam gdzie światło nie dochodzi bo dla innych na tym portalu jest ważne że pisze się na temat danego filmu a nie w jaki sposób. Chlubę przynosi mi to jak ktoś zgodnie z zasadami etyki potrafi prowadzić ciekawą konwersację. A nawet jeśli ja zauważę że ktoś pisze z ortem to grzecznie mu to upomnę, a nie ocenię jakbym wiedział na wylot że skoro w pisowni jest kiepski to musi być w czym innym. Jest to śmieszne i dziecinne zarazem pisząc że ktoś jest słabo wykształcony bo pisze niepoprawnie. Brak szacunku, chamstwa widzę że nie jest ci obce. Ważne że pisze na temat i broni swoich wartości.

GustGustaw85

O Boże. To ja już tylko do jednego się odniosę, do tego zgwałconego Sienkiewicza.

"Wstydu oszczędź" możesz mówić w swoim imieniu, po to bym szybkim cięciem szabli Wołodyjowskiego Tobie wstydu oszczędził. Nie możesz do kogoś powiedzieć "kończ Waść, wstydu oszczędź" w kontekście, w którym sugerujesz, by się przestał ośmieszać, bo kompletnie odwraca to sens tamtej sceny.
Dziś zdanie to stało się frazeologizmem, ale często niepoprawnie stosowanym, czego Twój występ przykładem. Ot, taki drobny przejaw analfabetyzmu funkcjonalnego czyli nieumiejętności czytania ze zrozumieniem. Kmicic mówiąc te słowa prosi o litość. Czy Ty adresując te słowa do mnie prosisz bym się nad Tobą zlitował i oszczędził Tobie dalszego wstydu?
Tak też uczynię.

per333

Litości nie potrzebuję a tylko szacunku. I tak zgadzam się zdanie to stało się frazeologizmem i wiem że niepoprawnie zastosowałem go ale tylko dlatego żeby staropolszczyznę zawartą w trylogii Sienkiewicza zastosować w tej konwersacji by pokazać ci że Język Polski ciągle się zmienia i nie każdy o tym wie jak go wymawiać i go pisać. Pochodzę z rejonów w których niektóre słowa przyczyniły by się do tego że bolały by cię uszy ale nie są to słowa ludzi słabo wykształconych lecz ludzi korzy tą gwarę uwielbiają bo jest to ich dziedzictwem przekazywane z dziada, pradziada. Rozumiesz teraz?? A jeśli mam się wstydzić tego że interpunkcji i poprawnej pisowni nie mogę ogarnąć to już mój problem. Wstydu w tym nie widzę a tylko to że nie jest to moja silna strona. Ciężko ci to zrozumieć??? A jeśli nie rozumiesz to chociaż uszanuj jeśli masz godność??? Masz ją??? Nie wiem, nie mi to oceniać.

GustGustaw85

*wymawiać i pisać

GustGustaw85

Nie wiem o czym Ty mówisz? Ja nic do gwar polskich i dialektów nie mam. Wręcz je lubię. Ale Ty po prostu słabo posługujesz się językiem polskim. Nie umiesz poprawnie pisać. Kaleczysz tę moją polszczyznę niemiłosiernie. Język polski jest skodyfikowany, unormowany, ma swoją literacką wersję. A Ty te wszystkie zasady gwałcisz i uważasz, że nic się nie stało. Język oczywiście nieustannie ewoluuje, ale siłą polszczyzny są jej silne fundamenty i zdolność do łatwej absorpcji słów obcego pochodzenia, neologizmów albo związków frazeologicznych. To co Ty robisz w tych postach z językiem polskim jest... przykre i nie ma nic wspólnego z żadną gwarą. Jest tylko chaos. Nic Ci nie pomoże użycie kilku słów staropolskich bądź gwarowych, gdy podstaw nie masz opanowanych.

per333

"Ameryki nie odkryłeś" ponieważ widzę że twa wiedza na temat sposobu pisowni jest ogromna i szanuję to bardzo. Profesor Miodek ma godnego następce w twojej postaci któremu jednak brak szacunku i zrozumienia do osób które piszą coś nie tak jak trzeba i ubolewam nad tym niemiłosiernie. Bo zauważyłem że masz wkodowane to że każdy Polak/Polka powinni w 100% znać pisownię i gramatykę Języka Polskiego. Co my Kur*a jesteśmy polskie Hitlerjungen??? Zrozum to w końcu że liczy nie kto jak co pisze ale co chce przekazać. Często też nie każdemu w głowie to jak co pisać bo mają to po prostu w du*ie. Fakt faktem dla twych oczu są to błędy ogromne ale jak zauważyłeś nikt nie upomniał się o to w powyższym założonym temacie (a przypominam że chodzi o serial "Demony da Vinci") przed tobą tego kiedy powinniśmy pisać "bynajmniej". A to dlatego szanowny panie że jest to portal poświęcony filmom a nie poprawnej pisowni oraz gramatyki. Nie każdy zna lub wie jak co pisać skoro codziennie nie ma z tym styczności i po prostu może zapomnieć a nie że od razu oceniać że jest niedokształcony. Ja sam gdy będąc w Podstawówce byłem bardzo dobry z ortografii a zapewniam cię że obecnie nie jestem w te klocki dobry jak kiedyś. Ty zapewne masz z tą poprawną pisownią na co dzień styczność lub po prostu ją lubisz że upomniałeś to panu @_kne_ ale trzeba robić to bardziej z szacunkiem a nie oceniać że jest on ubogi w tym co i kiedy się wymienia. Bo czyni cię to wtedy chamem i prostakiem, wykształconym i mądrym ale za to z brakiem kultury nadal chamem i prostakiem. Twoim autem jest to co jak się piszę ale błędem jest to że brak ci szacunku. Dobrze wychowany człowiek grzecznie upomni ale na pewno nie napisze że jest ktoś słabiej wykształcony bo napisał "bynajmniej' nie tak jak trzeba. Dlaczego ano dlatego że jak ja bym miał twą wiedzę poprawnej pisowni to na pewno bym oceniał kogoś od razu że to słabo wykształcona osoba. Hmmm dlaczego bym tak nie zrobił??? bo mam szacunek i zrozumienie że każdemu zdarzają się jakieś gafy. Ja potrafię się przyznać do błędów i świadczy to o mojej kulturze ale ty sam upomniałeś pana/panią @Asvers że nie potrafi się przyznać do błędu i dlatego piszesz że brak mu/jej kultury?? Jeśli sam jej nie posiadasz bo oceniasz ludzi po tym jak piszą i wrzucasz do jednego wora jako słabiej wykształconych??? Ja szanuję nawet menela za to nie jak wygląda, mówi czy pachnie a tym bardziej jak piszę ale za to jaki jest dla ludzi. Lubisz się wywyższać swoją wiedzą bo myślisz że czyni cię to lepszym ale wielu takich jak ty już było i nie raz z piedestału spadło dlatego że brak było im szacunku i kultury. Nie lubisz krytyki??? to twoja sprawa. jak krytykę zawsze mogę przyjąć na klatę bo uczy mnie czegoś czego tobie brak. Dla mnie liczy się przekaz a nie to jak i kiedy co się pisze i to mnie czyni lepiej wykształconym w kulturze i szacunku wobec której to ty jesteś bardzo mało obyty. Ale mam tylko nadzieję że ją ogarniesz przy okazji nikogo nie obrażając.

per333

Eem... nie chce przeszkadzac, ale to chyba jest portal o serialach.. :/

Damnigh

O i o filmach :)

per333

"Przede wszystkim Polska to nie Rosja i u nas przymiotniki piszemy małą literą. O interpunkcji w szkołach też zapewne Ciebie nie uczono."
"Nieumiejętność posługiwania się poprawnie językiem ojczystym raczej chluby Tobie nie przynosi. "

A czy Ciebie nie uczono, że w języku polskim w środku zdania stosujemy skrócone formy zaimków osobowych?

ocenił(a) serial na 7
per333

Ja dopiero z internetu dowiedziałam się, że ludzie mylą te dwa słowa i kompletnie nie wiem, jak można nie rozumieć między nimi różnicy...

oglądać warto oczywiście ....ale raczej sobie odpuśćcie skoro macie problem z 1 odcinkiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones