PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 723
oceny
8,4 10 1 157723
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Wiem czego oczekiwaliście - powtórki z rozrywki. Dostaliśmy coś innego. Historię wciągającą, a co najważniejsze opartą na faktach. Naprawdę istnieje takie miasto jak Vinci i naprawdę jest tak skorumpowane. O innych odniesieniach do rzeczywistości nie warto wspominać.
Sezon drugi trzymał w napięciu, chciało się go oglądać. Bohaterowie przyciągali, mieli w sobie coś charakternego. Obawiam się, że fala niechęci jaką obdarzono 2 sezon byłą efektem kuli śniegowej. Ja oceniam go bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 7
beblottt

Ależ mamy. Dla mnie całe True Detective począwszy od 1 sezonu to nic genialnego. Serial opierający się na często banalnych dialogach i co jak co ale gęstym klimatem. Serial fabularnie to dno. O ile 1 sezon oceniłem na naciągane 8/10 tylko dlatego, że było to coś nowego, to drugi sezon oceniam 6/10. Przyczyną słabego drugiego sezonu jest źle napisany scenariusz. Ukazanie Vinci aż za nadto mroczne. Każdy z bohaterów nagle miał jakąś mega traumę, jakby byli pacjentami psychiatry po urazie. W mieście Vinci chyba nie było by osoby, która nie ma siostry prostytutki, brata geja żołnierza, samotnej matki nimfomanki, która w wolnym czasie handluje dragami z lokalnym dzielnicowym etc. Się aż zastanawiałem czy rodzą się tam normalni ludzi i po co oni tam mieszkają skoro każdy bez konsekwencji każdego zabija, zdradza, gwałci, podpala etc. Poziom aktorstwa był wysoki, ale często sztuczny przez dialogi. Wydawało się czasem, że aktorzy chcieli, ale nie mogli wycisnąć 100 % swoich możliwości bo nie było z czego. Dialogi były słabe i banalne, z których nic nie wynikało. Fabuła: dziurawa zagmatwana, bezsensu, nierealna, wybiegająca daleko w nie tą stronę co trzeba. Tylko 7 odcinek utrzymał jakiś poziom, ale był to przedostatni odcinek. Serial rozkręcał się jakby miał mieć ze 20 + odcinków, a ma 8. Następnym razem niech po prostu zrobią więcej odcinków, bo to śmieszne. Już pomijam bezsensowne śmierci bohaterów ; jak Velcoro nie może zgubić grupki ludzi w wielkim lesie, albo wybija 2 z 5 a potem nagle im się wystawia. Czemu miało to służyć ? Bez problemu rozwala dwóch, a potem nagle poświęca się w imię czego ? Zresztą po co pojechał do lasu skoro miał tysiąc innych możliwości. Nasz Gangster też śmiesznie umarł. Tak to jeździł jedną furą po mieście i w miejscach publicznych gdy go rusek ścigał, a potem nagle znajdują go jakieś ciapaki. Wsadzają nóż w żebro i go zostawiają na pustyni. Beka. I na koniec ; szofer, żonka i True Detective gdzieś sobie idą. Normalnie kicz za kiczem.

ocenił(a) serial na 10
beblottt

"Wiem czego oczekiwaliście - powtórki z rozrywki."

Nie, nie wiesz. Jesteś zwykłym ignorantem.

ocenił(a) serial na 10
fidelio77

Jesteś kochany :*

fidelio77

2 sezon arcydzieło, 1 sezon dno

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones