PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 145
ocen
8,0 10 1 36145
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

3x03

ocenił(a) serial na 8

Dla mnie na razie nuda, tak się wlecze jakby z góry zakładano śledztwo na 2sezony. Do tego o ile w poprzednich sezonach niektóre postacie lubiłam, to te w 3cim są takie stereotypiczne /ta czwórka, kt wybrała się w końcówce na miejsce zbrodni; ten więzień, jego współwięzień, strażnicy; partner Holdera/, na granicy przerysowania /aż chce się zanucić "ale to już było"/, są mi obojętni. A ten pimp przypomina Belko z wyglądu. Może coś z tym Adrianem wyniknie.
Mam wieeelką nadzieję, że to wszystko ruszy w następnych odcinkach, niekoniecznie jak przy 1.&2. sezonie, kt odcinki oglądałam po kilka(naście?) razy, ale żebym w ogóle miała chęć je zobaczyć.

ocenił(a) serial na 10
patrysieq

Mnie się podobał odcinek,tylko brakuje mi Holderowskiej bluzy,jakoś ten krawat do mnie nie przemawia...czekam na kolejne odcinki

ocenił(a) serial na 8
Liwkaaa

A dla mnie ładnie się prezentuje w tym płaszczu :)

ocenił(a) serial na 10
patrysieq

Nie twierdzę że tak nie jest ładnemu we wszystkim ładnie:D:D::D aczkolwiek jak ja Go zobaczyłam w 1 odcinku ten jego luzacki styl i patrzyłam przez 2 sezony to ciężko teraz przyzwyczaić oczy do krawata :D:D::DD:

Liwkaaa

mnie akurat odpowiada zmiana Holdera, ma symbolizować jego przemianę, to źe dojrzał. I dla mnie ok. Serial fajnie się rozkręca, gdzieś były wyraźne zapowiedzi twórców że tym razem zamkną sprawę w jednym sezonie. Więc powoli, powoli akcja ruszy i kolejne odcinki mam nadzieję będą jak po sznurku prowadzić do zabójcy. Mam znowu nadzieję, że rozwiązanie będzie zaskakujące, że zabójcą jest ktoś od początku sezonu obecny w serialu, biorący udział w akcji, a kogo nikt się nie spodziewa. Słabe by było, gdyby całe poszukiwania miały doprowadzić do jakiegoś tam psychola, którego poznamy w ostatnim odcinku jak go łapią...
Po 3 odcinkach typuję np. Skinnera - byłego partnera Linden. Po coś on się w tym sezonie pojawia, i do tego gra go znany aktor, nie wzięli go chyba tylko po to żeby zagrał postać bez znaczenia z drugiego planu ?

mecenas17

jeśli tak się to ujmie.. faktycznie ciekawy typ ze Skinnerem i z kimś ze środka. Kupuje to.

mecenas17

Pamiętam,że przy 1wszym sezonie na początku też wszyscy mówili,że sprawa Rosie zamknie się w jednym sezonie,a pod koniec 1wszego było nawet wkurzenie,że zamierzają historię ciągnąć w 2gim sezonie,więc może od razu nie nastawiajmy się,że 1 sezonie skończą wątek.Jeśli będzie oglądalność,to może rozciągną na 2 sezony.

ocenił(a) serial na 8
Liwkaaa

Zgadzam się w kwestii krawata.

patrysieq

Zgadzam się, że nuda. Nic porywające się nie dzieje i brak klimatu czy tajemnicy. A Skargard mnie wkurza zamiast wywoływać zaciekawienie.

Do tego Linder i Holder jakoś się mijają...

ocenił(a) serial na 10
eowine

Cyba w zapowiedzi 4 odcinka już będą razem pracować....oby

ocenił(a) serial na 10
eowine

Chyba

ocenił(a) serial na 10
patrysieq

Akcja musi się rozkręcić. W pierwszym i drugim sezonie też od razu nie zaczęli sypać podejrzanymi. Zauważyłem wiele powtarzanych schematów z poprzednich odcinków więc jestem spokojny. Z zapowiedzi kolejnego odcinka widać, że fabuła posunie się dość szybko do przodu.

patrysieq

Mnie wnerwiają te wszystkie lesbijskie wątki w tym serialu, nie wiem czy to dlatego, że pani Holland to reżyseruje? ;)
A te zwłoki walające się w jeziorku, których jakimś cudem nikt wcześniej nie odkrył, to już przegięcie, bajeczka po prostu (tu ukłon w stronę Forbrydelsen, tam takich hec nie było).
Co do Holdera to wolę go w bluzie z kapturem ;)

mnow

Mnie to nie wkurza tylko sprawia, ze chce mi się rzygać. Sprawa homo to kwestia smaku a nie kazdy ma taki smak.
I najgorsze jest to, że jak ludzie mówią że nie chcą na to patrzeć to od razu są dyskryminowani.

Kurczę, ciekawe czy jak ktoś nie lubi jakieś potrawy to też staje sie celem ataku.

patrysieq

Odcinek mnie zawiódł. Po świetnej premierze trzeciego sezonu odcinek trzeci bardzo nudny i jakby z niego wycisnąć najważniejsze to nic się nie dowiadujemy i nic nie tracimy.

ocenił(a) serial na 9
headlong

Troche nudny ten odc ale wiadomo nie moze sie ciagle coś dziac. ;)

Holder dojrzał na pewno widac to po nim.Podoba mi się jak z reszta w poprzednich 2 sezonach jego stosunek do ludzi typy Bullet i paczka.Niby go nie obchodza a jednak.Chce takiego glinę na własność!;d <3

Ciekawi mnie ten Adrian.Skad wiedzial o tym jeziorku,i zastanawia mnie jak linden znalazla to miejsce jak wczesniej nie wiedzieli gdzie to niby jest....

Tez mam nadziej,ze zabójca okaże sie ktoś kto gra od poczatku sezonu.

ocenił(a) serial na 9
patrysieq

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. "Ale to już było"... Na razie furory nie robi. Podejrzewam, że chcieli zachować klimat, ale gotują się we własnym sosie. O ile pierwszy sezon był dla mnie rewelacyjny o tyle ten jakoś do mnie na razie nie przemawia.

ocenił(a) serial na 10
Martin

To samo napisałbyś po pierwszych 3 odcinkach 1 sezonu?... No może - ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że scenarzyści stanęli przed nie lada zadaniem : utrzymać klimat, powiązać sezony, wymyślić nowe dochodzenie i żeby było jeszcze tak samo intrygujące?... Niełatwe. Moim zdaniem na razie jest bardzo OK, a dalej powinno być tylko lepiej.
Co genialniejszego Ty być wymyślił?... Zaznaczam - watek polityczny odpada. "bo to już było", wątek zamordowanej dziewczyny w normalnej rodziny odpada - "bo to już było", wątek powiązań 'miejskich' i intratnych dla jednostek odpada, "bo ro już było"...
No, geniuszu - okaż się ;-)

ocenił(a) serial na 9
Krystalla

Gdybym był geniuszem w tej sprawie to bym siedział w innej robocie ;-)
Jestem widzem i piszę to co czuję. W ten sposób można skrytykować każdego, kto narzeka na film lub książkę :) Mam nadzieję, ze się rozkręci bo na razie film nie zaskakuje.

Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones