serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Doktor Murek

1979
1 godz.
7,4 928
ocen
7,4 10 1 928
167
chce zobaczyć
Serial telewizyjny będący adaptacją powieści Dołęgi-Mostowicza. Historia wzlotów i upadków urzędnika magistratu, Franciszka Murka. Bohater po utracie państwowej posady... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Doktor Murek vod.label.see_where_to_watch

genre.title

label.production_country

premiera

Serial telewizyjny będący adaptacją powieści Dołęgi-Mostowicza. Historia wzlotów i upadków urzędnika magistratu, Franciszka Murka. Bohater po utracie państwowej posady przyjmuje tożsamość cudzoziemca Franza Klamma i robi karierę w arystokratycznych salonach Warszawy jako mistrz okultyzmu.

na podstawie
studio
Zespol Filmowy Perspektywa
tytuł oryg.
Doktor Murek
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • re:mini.scencje

  Westernik ocenił(a) serial na 6

  pilot zobaczyłem, resztę pozostawiam w szufladce mej pamięci, tej ładnej, tej z napisem: tvp prehistoria, czasy dawienne, era przedinternetowa, nie wstrząsać ni wyciągać, niech pleśnieje i się kurzy..

 • film bardzo dobry, 9/10

  mirek1975 ocenił(a) serial na 10

  To zapomniany polski film, podobny do Kariery Nikodema Dyzmy. O ile sam Doktor Murek jest generalnie słabszy od Nikodema Dyzmy z uwagi na mniejszy budżet finansowy, to treść jest bardziej dosadna, prawdziwa, brutalna. Doskonałe studium układów ludzkich, w pracy, obyczajowości. Takie powieści jak... więcej

  4
  • Bardzo dobry

   gizbornsow ocenił(a) serial na 8

   Jak dla mnie bardzo dobry serial. Teraz robią dla TVP jakieś seriale, a dobre to już były.

   6
   • Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    2
    • Oglądałem dziś jeden odcinek na tv polonia. Nie jest zły, brakuje wciągającej akcji. Może będzie lepiej w następnych odcinkach. Fajnie pokazane życie w Warszawie przed wojną.

     2