PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 984
oceny
7,7 10 1 33984
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Brona

ocenił(a) serial na 7

Wiem, że jej postać w pierwszym sezonie nie jest specjalnie lubiana, zresztą w sumie nic w tym dziwnego, skoro przez większość czasu kaszle i choruje :p Zresztą wydaje mi się, że główną rolą tej postaci było, chociaż niespecjalnie to zabrzmi :p - umrzeć, żeby nasz doktor miał odpowiedni materiał na swoje kolejne 'dzieło'. Ponieważ nikt raczej nie poruszał tu tego tematu, jestem ciekawa i chciała bym zapytać, czy tylko mnie interesuje jej wątek w 2 sezonie?? :p Bo wydaje mi się, że przywrócenie jej do życia stwarza naprawdę spore możliwości, jeżeli chodzi o rozwój wydarzeń i jej pojawienie się może sporo namieszać... ;) Ta postać nie pojawia się właściwie ani w trailarach, ani na zdjęciach i zastanawiam się czy chodzi o utrzymanie jej wyglądu w tajemnicy, aż do premiery, czy po prostu nie odegra na tyle znaczącej roli, żeby np zasłużyć sobie na plakat?? :p Jeśli kogoś jeszcze ciekawi ten wątek i ma jakieś pomysły czy przemyślenia na ten temat, to bardzo chętnie je poznam :)
A tak swoją drogą, to serial jest świetny, oryginalny, baaaardzo klimatyczny i nie mogą się już doczekać maja! :D

Pozdrawiam wszystkich :)

ocenił(a) serial na 8
siersciooch

Mam podobne odczucia. :-)

ocenił(a) serial na 9
siersciooch

Otóż. Dokładna analiza trailera sezonu 2 pozwala coś nieco o Bronie powiedzieć. W pierwszej minucie, dwudziestej sekundzie możemy zobaczyć, jak zmarła wynurza się z kadzi pełnej jakiejś cieczy. I nie powiem, wygląda całkiem niepotworzo. Szkoda, że nie zobaczyłem jej całej... Tak czy inaczej, wygląda na to, że kolejne dzieło doktora będzie atrakcyjniejsze fizycznie, i z wyglądu bardziej ludzkie od Proteusa. A ten z kolei był doskonalszy, niż pierworodny Victora.

I co z tego wynika? Caliban wygląda jak potwór, ma mordercza skłonności i jest skrajnie nieszczęśliwy. Proteusz miał wygląd bardziej ludzki, a do jego świadomości przebijały się strzępy wspomnień z poprzedniego życia. Jeśli moja teza, o coraz doskonalszej znajomości sztuki reanimacyjnej u doktora się potwierdzi, to Brona nie dość, że będzie miał bardzo ludzki wygląd (co sugeruje trailer) to jeszcze będzie więcej pamiętać ze swojego życia.

Ethana rozpozna.

ocenił(a) serial na 9
siersciooch

Otóż. Dokładna analiza trailera sezonu 2 pozwala coś nieco o Bronie powiedzieć. W pierwszej minucie, dwudziestej sekundzie możemy zobaczyć, jak zmarła wynurza się z kadzi pełnej jakiejś cieczy. I nie powiem, wygląda całkiem niepotworzo. Szkoda, że nie zobaczyłem jej całej... Tak czy inaczej, wygląda na to, że kolejne dzieło doktora będzie atrakcyjniejsze fizycznie, i z wyglądu bardziej ludzkie od Proteusa. A ten z kolei był doskonalszy, niż pierworodny Victora.

I co z tego wynika? Caliban wygląda jak potwór, ma mordercza skłonności i jest skrajnie nieszczęśliwy. Proteusz miał wygląd bardziej ludzki, a do jego świadomości przebijały się strzępy wspomnień z poprzedniego życia. Jeśli moja teza, o coraz doskonalszej znajomości sztuki reanimacyjnej u doktora się potwierdzi, to Brona nie dość, że będzie miał bardzo ludzki wygląd (co sugeruje trailer) to jeszcze będzie więcej pamiętać ze swojego życia, niż Proteusz.

Ethana rozpozna.

PS. Przepraszam, za puszczenie posta dwa razy.

ocenił(a) serial na 7
pegaz_filmweb

No właśnie wydaje mi się, że jej pojawienie się może sporo namieszać :D W dodatku, w ostatnim filmie 'Behind the Scenes', Harry Treadaway, mówi: "This year, everyone’s got secrets. Frankenstein’s trying to fulfill this demand that’s been placed on him by his firstborn. Within it comes his fantasy and ideals of a woman. And that might be an issue.", co mogłoby oznaczać, że nasz doktorek sam się w niej zadurzy - a to chyba jest jeszcze ciekawsze i bardziej pokręcone :p
W każdym bądź razie, lubię Billie Piper, więc mam nadzieję, że w tym sezonie będzie miała większe pole do popisu, no ale zobaczymy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones