SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Dom grozy

Penny Dreadful
2014 - 2016
1 godz.
7,7 33 329
ocen
7,7 10 1 33329
28 268
chce zobaczyć
7,5 4
oceny krytyków
W wiktoriańskim Londynie spotykają się najsłynniejsze osoby rodem z mrocznej literatury, między innymi doktor Frankenstein, jego potwór, Dorian Gray oraz Drakula. Więcej Mniej
Dom grozy zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Satelita
Serial zdobył 2 nagrody Satelita, 5 innych nagród i 35 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Dom grozy
Spot nr 1 (polski) 0:28
Dom grozy
Zwiastun nr 1 (sezon 3) 1:46
nr 1 (polski) 2016-04-29T13:12:29 https://fwcdn.pl/webv/91/45/39145/penny.39145.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/217/679417/penny_dreadful_30__marta_1.vp9.1080p.webm

Londyn, koniec XIX wieku. W mieście coraz częściej pojawiają się doniesienia o bestialskich zbrodniach. Sprawcy pozostają nieznani, a gorączkowo poszukująca ich policja jest bezradna. Jedynie znany i ceniony podróżnik sir Malcolm Murray (Timothy Dalton), którego córka zaginęła w niejasnych okolicznościach, oraz tajemnicza, obdarzonaLondyn, koniec XIX wieku. W mieście coraz częściej pojawiają się doniesienia o bestialskich zbrodniach. Sprawcy pozostają nieznani, a gorączkowo poszukująca ich policja jest bezradna. Jedynie znany i ceniony podróżnik sir Malcolm Murray (Timothy Dalton), którego córka zaginęła w niejasnych okolicznościach, oraz tajemnicza, obdarzona niezwykłym wdziękiem spirytystka Vanessa Ives (Eva Green) są przekonani, że za morderstwa odpowiedzialne są nadprzyrodzone moce. Rozpoczynają więc własne śledztwo, a do ich zespołu dołączają także pochodzący ze Stanów Zjednoczonych strzelec wyborowy Ethan Chandler (Josh Hartnett) oraz młody, zafascynowany granicą pomiędzy życiem a śmiercią doktor Victor Frankenstein (Harry Treadaway).

studio
Showtime Networks (przedstawia) / Desert Wolf Productions / Neal Street Productions
tytuł oryg.
Penny Dreadful
inne tytuły
W odcinku "Seance" (1x02), na początku seansu spirytystycznego madame Kali prosi kobiety o zdjęcie rękawiczek, a panów o usunięcie biżuterii. Potem widzimy służących z tacami odbierających od gości ich rękawiczki i biżuterię. Jednak podczas ujęcia, w którym siedzące przy stole osoby chwytają się za ręce, możemy zauważyć, że pan Lyle i sir Malcolm wciąż mają na palcach swoje obrączki ślubne.
W odcinku "Possession" (1x07), dr Frankenstein mówi, że idzie dać Vanessie witaminy. To słowo po raz pierwszy pojawiło się dopiero w 1912 roku.
Zdjęcia do serialu kręcono w Dublinie, Bray (Irlandia), Londynie (Anglia, Wielka Brytania) oraz gminie Pechina (Hiszpania).
Hybryda słynnych postaci i kreatur wyrwanych wprost z kart mrocznej literatury to jeden z najgenialniejszych i najbardziej oryginalnych pomysłów na filmowe uniwersum ostatnich lat. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych