PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615965}
5,9 410
ocen
5,9 10 1 410
Dragon Age: Redemption
powrót do forum serialu Dragon Age: Redemption

Obejrzałem. Przyznam, że dziwny projekt: z jednej strony tworzyły go osoby mające już pewne doświadczenie na planie, a mimo to wygląda najwyżej na projekt akademicki, czyli sprzęt już nawet profesjonalny, ale brak doświadczenia.

W zasadzie do fabuły się nie czepiam, poruszono wątki, które były w miarę nowe: jak dokładnie wygląda śledzenie za pomocą filakteriów, wyzwolony Saarebas, elfia Qunari. To wszystko spoko, nawet aktorzy w moim odczuciu spełnili swoje role... tylko właśnie realizacja taka sobie.

Z jednej strony włożono dużo siły w stworzenie Qunari, ich rogów, w zrobienie zbroi templariusza, nawet był miecz-piła, a scenografie były przyzwoite. Z drugiej strony jakieś brodate elfy i Josmael, który wyglądał raczej jak pół-elf z tymi kędziorkami na głowie. To chyba największy zarzut z mojej strony, bo efekt można było zrobić lepszy naprawdę niewielkim kosztem w porównaniu do reszty;) Poza tym nie jestem pewien, ale dzielenie na 6 odcinków materiał, który ma ok 50 minut to słaby pomysł. Taki czas to przystoi, ale pomysłom z serii single shot camera(forma typu Kasia i Tomek), żeby to było już choćby 25x2 albo zamknąć to w całość po prostu)

Tak czy siak nie miałem dużych wymogów wiedząc, że będę miał do czynienia ze stricte internetową produkcją(i tak efekt lepszy od 95% dyplomowych filmów studentów polskich filmówek, którzy mają się za cholera wie jak zdolnych, ale to już inny temat).

ocenił(a) serial na 1
Jaq87

Przeciętnie? Przecież to żenada jest.

Piotrek4

Tak jak napisałem, zależy czego oczekiwać. Zapewne cały budżet nie wyniósł 5 cyfrowej sumy, a mimo to zrealizowano prawie godzinę gotowego materiału co w najlepszym razie jest minimum 15 dni zdjęciowych. Część osób pewnie pracowała non-profit, część nie. Pod to podchodzi wynajem lokacji, strojów itd. Wątpię aby nie mieli płacić osobom trzecim jeżeli projekt jest w pewnym sensie komercyjny, kręcony pod patronatem EA i Bioware(choć tym pewnie kasy wykładać się nie chciało zbyt wiele tak naprawdę i głównie ograniczyło się to do udostępnienia praw autorskich).

Żenadą to są adaptacje Uwe Bolla, który jakimś cudem nawet daje radę zatrudnić profesjonalnych aktorów i wydaje na film miliony euro, a robi szmiry jakby mu je Troma zleciła(przy czym Troma robi celowo kicz, a Boll uważa się za świetnego reżysera)

ocenił(a) serial na 1
Jaq87

Ale dlaczego poziom danej produkcji uzależniasz od pieniędzy? Liczy się chyba efekt ostateczny. Co mnie ma obchodzić ile kto miał pieniędzy a ile nie miał? Nie masz - nie rób, przecież to proste. Nie umiesz zagrać dobrze bo jesteś amatorem - nie bierz się.

Czy Ty oceniasz również fazę produkcyjną, a nie gotowy serial? Z Twojej powyższej wypowiedzi na to by wychodziło. Powiem Ci, ciekawe podejście oceniać proces powstawania.

Piotrek4

Owszem, że efekt końcowy to priorytet, ale moim zdaniem na pewno nie można wychodzić z założenia, że jeżeli nie ma się dużego budżetu to nie należy się podejmować realizacji. Ja akurat na to patrzę, bo jestem osobą znającą temat od kuchni i mam do tego słabość:) nie mówię, że to jedyne słuszne podejście, rozumiem podejście konsumenta i swoje zdanie traktuje subiektywnie. Film bym i tak oceniał łagodniej gdyby nie fakt, że to nie film amatorów ew studentów, którzy wybrali sobie taki scenariusz na pracę zaliczeniową(aczkolwiek jest to np debiut montażysty więc kto go tam wie).


ocenił(a) serial na 1
Jaq87

Ale Bioware im chyba trochę pomagało, więc to chyba tak nie do końca, że byli bez możliwości.

ocenił(a) serial na 9
Piotrek4

Chyba, właśnie chyba... jak nie wiesz to nie komentuj, a obejrzyj wypowiedzi aktorów. Mówili jakie mieli plany co do serialu, ale nie mieli funduszy na realizację...

ocenił(a) serial na 1
UpadlaDusza

Jednak będę komentował. CDA w numerze 9/2012 informowało, że Bioware współpracował z twórcami serialu. Może jednak jak zobaczył jakie to dno to nie chciał dawać kasy. W sumie to się nie dziwię, że ktokolwiek chciałby im coś dać.

Piotrek4

CDA na pewno wie lepiej, niż zatrudnieni w projekcie (i zaakceptowani przez BioWare) aktorzy :) . Samo zatrudnienie Felicii miało dać do zrozumienia, że to produkcja od fanów, dla fanów, jedynie pod patronatem giganta. Najlepiej jest być ignorantem i opierać swoje wypowiedzi na jednym źródle - to przecież takie proste i ludzkie :) .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones