PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536732}
7,8 5 030
ocen
7,8 10 1 5030
Durarara
powrót do forum serialu Durarara!!

Koniec...

ocenił(a) serial na 8

Przeżyłam z Durararą mnóstwo czasu. Była moim ulubionym anime przez długi, długi czas. Po jakimś czasie mi się przejadła, zaczęłam dostrzegać jej wady, niektóre rzeczy drażniły mnie. Mimo to wciąż ją lubię i mam do niej wielki sentyment. Ostatni sezon dobrze zwieńczył wszystkie wątki, każdy dostał choć trochę czasu antenowego. Płakałam na ostatnim odcinku, było mi smutno, że to już koniec. To był dobry czas i mimo wad jestem wdzięczna Durararze za wprowadzenie mnie w świat anime, kulturę Japonii, za bycie moim pierwszym poważnym projektem tłumaczeniowym, co obecnie (tłumaczenie) jest moją wielką pasją. Czekam na ekranizację SH albo "Orihara Izaya to, Yuuyake wo". Dziękuję, panie Narita. Dziękuję, twórcy anime. Daliście mi wiele radości.

Pink_Phink

Ciekawe czy powstanie jakiś spin-off o Shizuo jak z Izayą, strasznie mi się spodobała ta postać, człowiek w stroju barmana którego mocą jest podnoszenie od automatów po znaki drogowe czy nawet samochody

ocenił(a) serial na 8
WujekKoszar

Autor ma tyle roboty z dotychczasowymi dziełami z uniwersum Durarary, że nie sądzę, by dokładał sobie roboty pisząc jeszcze o Shizuo, poza tym, nie ukrywajmy - z Izayą łatwiej ułożyć zagmatwaną fabułę, do jakiej Narita ma słabość. Shizuo jest zbyt prostolinijny i szczery. Co nie zmienia faktu, że bardzo go lubię i też chętnie przeczytałabym coś specjalnie o nim.

Pink_Phink

Według mnie ekranizacja SH nie ma sensu, z tego co czytałem o czym ta kontynuacja jest to brzmi to jak jechanie na tych samych schematach z oryginału. Opowiedziane o wydarzeniach Izaii po serii x2 było by dobrym pomysłem, ta postać zawsze potrafi zaskoczyć czymś nowym. Wciąż czekam jednak na kolejny sezon Baccano! Zostało tyle nie opowiedzianych wątków z mangi że starczyło by spokojnie na przynajmniej kolejne 12 odcinków.

ocenił(a) serial na 8
WujekKoszar

Z tymi schematami to masz rację. I rzeczywiście Baccano jest strasznie zaniedbywane... Mogę się mylić, bo nie wiem, ile tomów light novel Baccano zekranizowano, ale wydaje mi się, że zostało materiału na co najmniej kilka długich sezonów...

Pink_Phink

Jestem w trakcie 4 sezonu na 6 odcinku i na razie nieco się zmęczyłem... niby coś się dzieje, ale zarazem za dużo gadania jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones