PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616779}

Dwie spłukane dziewczyny

2 Broke Girls
7,0 41 077
ocen
7,0 10 1 41077
7,5 2
oceny krytyków
Dwie spłukane dziewczyny
powrót do forum serialu Dwie spłukane dziewczyny

Humor

ocenił(a) serial na 10

Świetny serial, ale niestety, niezbyt zrozumiały przez Polaków.
Jest tam ujęty, świetny amerykański humor, głównie to gra słów.
Jak chociażby "backdoor" po Polsku są to tylne drzwi.
Był taki moment, że Caroline mówi "otwórz tylne drzwi" [właśnie ten 'backdoor']
A Max odpowiada "to dopiero drugi dzień jak się znamy a ona już prosi o backdoora"
[tutaj backdoor - w domyśle seks analny]
UWIELBIAM TEN SERIAL.

kamis361

uwierz mi, jest zrozumiały. polacy nie są tak bardzo w tyle, jak wynika z Twojej wypowiedzi.

ocenił(a) serial na 10
vilee

ale dużo ludzi mówi, że serial jest denny, bo nie rozumieją humoru

kamis361

bo mają inne poczucie humoru.

kamis361

oh nie najezdzaj juz tak na placzkow, polaku
serial jest prosty w przekazie, humor zrozumialy i w oryginalnej wersji i z napisami (zalezy oczywiscie czy napisow nie tworzyl jakis gimnazjalista w translatorze)
dowcipow sytuacyjnych nie musisz nam tlumaczyc, zaloze sie ze ten przytoczony to jedyny jaki udalo ci sie wylapac
tak wiec, jesli serial bylby zle odbierany a humor niezrozumialy, ocena na fw bylaby zdecydowanie nizsza

ocenił(a) serial na 10
kierwald

chodzi mi raczej o to, że duzo osób tutaj, na forum mówi, że serial jest beznadziejny, bo nie rozumieją tych żartów

ocenił(a) serial na 10
kierwald

PS jak oglądasz z lektorem [czego staram się nie robić po 1. odcinku] to naprawdę jest problem zrozumieć o co chodzi

ocenił(a) serial na 5
kamis361

Większość żartów jest sucha jak "pięty Cejrowskiego", mniejsza część żartów to żarty ostre i pikantne o erotycznym podtekście które są akurat zabawne. Romans Sophie z Olegiem o ile na początku w miare jadalny to z czasem bardzo denny i irytujacy. Scenariusz jest jakiś taki drewniany, dialogi drętwe prawie nigdy do niczego nie prowadzą nie mam pojęcia kto go pisał.
W big bang theory są świetne dialogi i scenariusz co przekłada się na ogromną popularność tego serialu (niektóre odcinki oglądałem kilka razy i wciaż mnie bawia) postacie są tam barwne i ciekawe. W 3 sezonie trochę się poprawiła jakość żartów, lecz ile może być nawiązań co odcinek do tego że max wychowywała się w patologicznej rodzinie, oleg jest zboczony, han jest niski, a sophie przerysowana.
Na dodatek serial kompletnie oderwany od rzeczywistości czytałem recenzje na imdb i amerykanie twierdzą ze nawet za najniższą cenę można godnie żyć.

Ps. ogladałem z napisami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones