PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262359}

Dzika przyszłość

The Future Is Wild
7,2 279
ocen
7,2 10 1 279
Dzika przyszłość
powrót do forum serialu Dzika przyszłość

Ulubiona bestia

użytkownik usunięty

wymieńcie wszystkie wasze ulubione bestie, które występują w tym serialu.

Oto moje typy:

World behind 5 mln years:

American Rattleback
Cryptile Lizard
Snowstalker

World behind 100 mln years:

Silver Spider
Swampus
Falconfly
Ocean Phantom

World behind 200 mln years:

Slickribbon
Deathbottle
Squibbon
Sharkopath


Pozdrawiam.

Hej, dzięki za zaproszenie :) Oto moje typy:

5 Million years in the future:

Deathgleaner
Cryptile
Carakiller

100 Million years in the future:

Great Blue Windrunner
Silver Spider
Swampus
Toraton
Falconfly
Ocean Phantom

200 Million years in the future:

Terabyte
Slickribbon
Garden Worm
Desert Hopper
Squibbon
Megasquid
Rainbow Squid

Pozdro :*

5 mln years:

Carakiller
Snowstalker
Cryptile Lizard

100 mln. years:

Great Blue Windrunner
Toraton
Lurkfish
Reef glider

200 mln. years:

Slickribbon
Desert hopper
Megasquid
Forest flish
Ocean flish

ocenił(a) serial na 8
megaloceros3

Moje ulubione to:
1. Taka duża gąsienica co miała coś w rodzaju liści i żywiła się przy pomocy fotosyntezy. Umiało pływać.
2. Ptak podobny do żurawia który latał w odcinku o górach na wysokości 10 tysięcy metrów nad poziomem morza.
3. Coś w rodzaju słonia morskiego z długim dziobem jak u albatrosa. Chowało jaja z tyłu przy płetwach.
Było wiele innych, ale te zapamiętałem najbardziej. Oglądałem ten serial dawno dawno temu.

A ja jestem zawiedziony słabą wyobraźnią twórców tej produkcji. Zamiast ciekawych wizji w większości oglądamy zmutowane wersje obecnie znanych zwierząt lub ich kombinacje typu "skrzyżowanie małpy z lwem". To tak, jak w filmach s-f, gdzie kosmita zawsze ma ludzkie ciało (najczęściej pokryte łuskami) i powiększoną głowę (ale zawsze zdeformowaną i oczywiście brzydszą od ludzkiej - wystarczy obejrzeć Star Trek - Następne Pokolenie). Takie podejście do sprawy to może i dobra zabawa ale nie ma w tym debaty naukowej.

ocenił(a) serial na 7
Sony_West

ewolucja ubiera rozne stworzenia w niekiedy niemal identyczne formy. wiec sie nie dziw

użytkownik usunięty
Sony_West

A mnie się podobały stworzenia wymyślone przez twórców, żałuję tylko że lista zwierząt przedstawionych w serialu jest strasznie uboga (naprawdę nie mieli więcej pomysłów?) i że każdy z zaprezentowanych ekosystemów zamieszkiwały trzy, góra cztery gatunki - poważnie? nie kupuję tego!

Może nie mogli wymyślić więcej. Ale bądźmy szczerzy: im dalej tym mniejsze prawdopodobieństwo na pojawienie się takich stworzeń. Za 5 mln lat jest jeszcze zrozumiałe, ale 100 a szczególnie 200 to już lekka przesada. A jak ktoś chce więcej stworzeń i bardziej dopracowany ekosystem przyszłości to niech sobie poczyta "After man-zoology of the future". Gość zasadnico opisał wizję tylko jednego okresu i jest ona o wiele bardziej dopracowana niż te tutaj. Problem (dla niektórych) taki że książka jest tylko po angielsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones