PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299616}
7,9 9 035
ocen
7,9 10 1 9035
Ergo Proxy
powrót do forum serialu Ergo Proxy

napisy

ocenił(a) serial na 9

Oglądam ten serial z dopasowany napisami przez napi, które delikatnie mówiąc są
beznadziejne. Co innego w dialogach co innego w napisach. Mój angielski jest na średnim poziomie
a i tak wyłapuję takie głupoty że zęby bolą jak się to czyta. A wolę oglądać z napisami, bo jak już
wspominałem mój angielski jest na poziomie średnim przez co wiele rzeczy mi umyka. Ma ktoś
napisy, które pokrywałby się z listą dialogową w odcinkach?

ocenił(a) serial na 8
aerosplain

ten sam problem mam, bzdurne napisy z błędami ortograficznymi. ale cóż, już chyba bd zmuszony obejrzeć tak do końca

ocenił(a) serial na 9
aerosplain

Z tego co wiem przez projekt napi nie znajdziesz dopasowanych napisów. Ja sam oglądałem całe anime z angielskimi napisami i japońskimi dialogami, które były idealnie dopasowane (na szczęście angielski, to jedna z moich niewielu mocnych stron ;) ). Znajomy podobno odnalazł w miarę dobrze dopasowane napisy na jakimś fanowskim forum/stronce o animie.. Może w ten sposób poszukaj?

aerosplain

Na YouTube jest wersja z lektorem. Dobre tłumaczenie.

ocenił(a) serial na 9
aerosplain

@Lahcim7106: a nie pamiętasz może, z którego forum je ściągnął?

@Gogorek: kiedy mogę unikam lektora, za bardzo do napisów sie przyzwyczaiłem, ale masz racę- obejrzałem jeden odcinek z lektorem na yt i tłumaczenie wydaje sie porządne

ocenił(a) serial na 9
aerosplain

Pytałem go, ale on sam nie pamięta. Powiedział, że wpisał w gógle "ergo proxy NLT-Release [to wersja jego rip-u serialu] napisy pl" i przeszukiwał po kolej stronki aż w końcu dopasował coś..

ocenił(a) serial na 9
Lahcim7106

ok dzieki wielki za odpowiedź;) btw zależny mi bardzo na tym: założyłem osobny temat odnośnie interpretacji;) może mi pomożesz?

ocenił(a) serial na 9
aerosplain

W tej chwili zabieram się za ponowne obejrzenie serialu (tym razem z angielskim, nie japońskim, dubbingiem), po to by go lepiej zrozumieć, więc nie wiem, czy jestem już gotowy do bardziej dogłębnej interpretacji..

ocenił(a) serial na 9
Lahcim7106

ja widziałem raz i to w wersji z angielskim dubbingiem właśnie;) może uda się wypełnić tę lukę kiedy więcej osób obejrzy ten serial;)

ocenił(a) serial na 9
aerosplain

Albo zwyczajnie trzeba się pogodzić z faktem że to mało znane anime i w dodatku trudne w odbiorze, więc taka dyskusja także nie będzie zbyt ożywiona..

aerosplain

Napisy do Ergo Proxy można znaleźć na stronie animesub.info. Podany jest tam również link do downladu odpowiedniej wersji.

ocenił(a) serial na 5
aerosplain

Wszystkie polskie napisy, które napotkałem miały jakieś kwiatki, niestety zdaje się, że były one tłumaczone z japońskiej lub z japońskiego tłumaczonej wersji, a nie z oryginalnego angielskiego dubbingu, stąd te niezgodności. To samo z angielskimi napisami, a osobiście nie cierpię, kiedy napisy w tym samym języku, co dubbing, różnią się treścią i nierzadko znaczeniem. Ostatecznie przystałem na polskie napisy autorstwa Ichiryuu (http://animesub.info/szukaj.php?ID=47898), ale i te nie są do końca spasowane z angielską wersją anime.

ocenił(a) serial na 9
Zito_Bandito

moje napisy były całkiem znośne treściowo, ale za to czasówki żadnego odcinka się nei zgadzały i musiałam ciągle przestawiać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones