PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261454}

Eureka Seven

Kōkyō Shihen Eureka Seven
7,7 708
ocen
7,7 10 1 708
Eureka Seven
powrót do forum serialu Eureka Seven

Arcydzieło

ocenił(a) serial na 10

Serial mimo występujących wielkich robotów, które o matko jeszcze surfują w powietrzu i rozwrzeszczanego głównego bohatera (tylko w początkowych odcinkach) okazał się jedną z najpiękniejszych historii o przyjaźni i miłości (a to pisze mężczyzna :))jakie dane mi było obejrzeć. POLECAM.

Luck

Masz coś do mechów? :)

ocenił(a) serial na 10
tedi_

Ja mam. Z wojskowego punktu widzenia to szajs- wolne, słabo opancerzone, ciężkie- samoloty by je niszczyły setkami, ale serial fajny.

ocenił(a) serial na 9
Lw25

Ta, żeby tylko te twoje samoloty trafiły w takiego mecha...

ocenił(a) serial na 10
FanOfAkatsuki

nawet jakby mech latał to istnieją pociski plot o prędkościach ok 6 machów

Lw25

Oglądnij sobie jakiegoś nowszego Gundama, najlepiej SEEDa. Może zmienisz zdanie o samolotach.

tedi_

Które anime z machami nie oglądam, to zawsze mamy taki schemat: mechy naszych bohaterów są super extra wypasione i są w stanie rozwalać chyba dowolne ilości mechów przeciwnika, poza jednym (lub góra kilkoma), z którymi potyczki trwają dłużej. I tak cztery mechy Gekkostate są w stanie niszczyć dziesiątkami jednostki pułkownika Devya (mam nadzieję, że tak się piszę jego imię), same nie ponosząc praktycznie nie tylko strat, ale nawet uszkodzeń. Tylko Anemone w swoim The End, jest w stanie się im choć trochę przeciwstawić. I tak samo w Full Metal Panic, Gundam Wing - czyli produkcje tworzące klasykę gatunku. Często się zarzuca, niektórym produkcjom że poprzez stosowanie schemtów w rodzaju:
1. Na początku walki nasz bohater przegrywa
2. Potem szanse się wyrównują
3. Na końcu przeciwnik przegrywa... stają się nudne. Ale walki mechów w anime są w większości przypadków jeszcze nudniejsze. Gdyby Eureka Seven nie dawkowała tych walk w rozsądnych ilościach i nie były one dynamiczne (choć wciąż jest to jednostronna masakra) to byłaby to najsłabsza strona serialu (chyba zresztą jedyna słaba strona).
A co do samych mechów, to może i są słabo opancerzone itd. ale za to jakie są klimatyczne i niszczące morale przeciwnika. Choć sam także wole czołgi.

ocenił(a) serial na 10
j_a_d

Ale w sytuacji gdy jedna ze stron posiadała by mechy, druga stworzyła broń do ich szybkiego niszczenia i wtedy morale spadło by ale nie "przeciwnikowi", tylko pilotom mechów.

ocenił(a) serial na 9
j_a_d

Eh, ludzie, to anime,nie rzeczywistość, a schemat jest w kreskówkach zawsze ten sam, więc nie wiem po co nawet temat zaczynać. Gdyby bohaterowie ciągle przegrywali, to nie byliby warci naszej uwagi i w sumie nudne by to było.

j_a_d

Rozen Maiden, z którego masz avka jest dopiero schematyczne. ;3

ocenił(a) serial na 10
Luck

Z pewnością się pod to podpisze.

ocenił(a) serial na 10
Luck

Również się podpinam po ocenę autora tematu poza kwestią mechów, które mi nie przeszkadzają. Wspaniałe anime gdzie jest akcja, mechy, przygoda, dramat i romans. Każdy znajdzie coś dla siebie i 50 odcinków wciągnąłem w 2 dni. Warto zwrócić uwagę na muzykę w E7. Dobre utwory są w ilości większej niż pięć i są dobrze wykorzystane. Poza tym, że rzeczywiście mechy bohaterów rozwalają trochę zbyt bezproblemowo mechy przeciwników to dla mnie anime 9/10 i jest w moim top15. Musiałbym jednak się zastanowić, na którym miejscu :)

ocenił(a) serial na 10
Sharimsejn

Obejrzałem po raz drugi jakiś czas temu i zmieniłem ocenę na 10 oraz stawiam to anime chyba nawet powyżej DB więc możliwe, że będzie moim numerem jeden. Kto się waha, niech nie czeka. Warto!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones