5,6 2 406
ocen
5,6 10 2406
567
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":849829,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Irregulars-2021-849829/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Ferajna z Baker Street
 • D3Mania ocenił(a) ten serial na: 4

  Naprawdę zapowiadał się dobrze, mi by wystarczył serial poświęcony ferajnie która pomaga Sherlockowi, i rozwiązywanie zagadek z ich punktu widzenia.
  Ale nie ma szans bym zaakceptował jakieś super-moce i paranormalne zjawiska. Naprawdę ciężko mi wyobrazić umysł scenarzysty który wpadł na tak "genialny" pomysł. Ogólnie serial nie jest zły, ale niektóre elementy są nie do zniesienia i psują ogólny odbiór.

 • jos_fw ocenił(a) ten serial na: 1

  D3Mania Serial jest gorszy niż zły, ale masz rację ze scenariuszem - no tak głupiego od dawien dawna nie widziałem. Dotrwałem do drugiego odcinka, który zupełnie mnie załamał. Wystarczy streścić sobie elementy akcji zawarte w opowieści o wróżce-zębuszce i wyjdzie z tego bełkot, który nie charakteryzuje się żadnymi związkami przyczynowo-skutkowymi. To jest profanacja Conan-Doyla.

 • erture ocenił(a) ten serial na: 8

  jos_fw Mówisz o tym facecie który święcie wierzył w Faerie i inne cudowności, a swojego najsłynniejszego szczerze nie znosił? Zresztą głównie za racjonalizm i wiarę w naukę.

 • jos_fw ocenił(a) ten serial na: 1

  erture Aha, jak rozumiem scenarzyści tego serialu to zapewne nobliści w dziedzinie literatury.

 • erture ocenił(a) ten serial na: 8

  jos_fw Ależ skąd!

 • jos_fw ocenił(a) ten serial na: 1

  erture Mnie nie przeszkadza wątek fantastyczny, o ile jest wewnętrznie koherentny, o ile działa psychologia postaci i właśnie jakiekolwiek związki przyczynowo-skutkowe. Fantastyka to gatunek bardzo wymagający, wbrew pozorom.

 • D3Mania Historyjka podoba mi się. Wciągnęła mnie. Jest jednak kilka ale. Po pierwsze Holmes wprowadzony ewidentnie dla złapania publiki kompletnie nie potrzebny w historii. Jednak już go mamy (idea zlego Watsona podoba mi się) niestety nie gra mi postać super detektywa i magii - w pierwszym odcinku czekałam na racjonalne rozwiązanie. Okres historyczny niespójny z historią i muzyką. Przestałam więc na to zwracać uwagę.
  Reasumując - biorąc pod uwagę wszystkie komponenty - koszmar. Patrząc na to jak na przygody grupy młodych ludzi - czekam co będzie dalej.

 • D3Mania ocenił(a) ten serial na: 4

  blondib28 No mi tam nie przeszkadza że Watson jest czarny, Ale sam Wiktoriański Londyn ma unikatowy klimat, a raczej powinien mieć, plus uniwersum Sherlocka samo w sobie się broni, nie rozumiem po co wpychać supermoce.
  Jest mi bardzo przykro, bo naprawdę dobrze się zapowiadał i mimo wszystko nieźle się oglądało, ale jednak w tym przypadku fantasy jest całkowicie niepotrzebne.