PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006163}

Feria: Najciemniejsze światło

Feria: La luz más oscura
5,1 1 126
ocen
5,1 10 1 1126
Feria: Najciemniejsze światło
powrót do forum serialu Feria: Najciemniejsze światło

Fabuła denna, scenariusz pisany na kolanie, raczej improwizacja. Treść bezsensowna, nie ma w tym filmie nic ciekawego, wartościowego, oryginalnego. Może poza tym niemrawym kotem z łuskami...
A jeśli nie ma w filmie fabuły, to po co się taki film robi? Po paru filmach Netflixa i HBO, myślałem że nic mnie już po "Szkole Zabójców" nie zaskoczy. Jedynym celem tworzenia i pokazywania takich filmów jest więc wmawianie nam, że dzieci to osoby dorosłe. I że mogą robić wszystko to, co dorośli. A więc dorośli też mogą z dziećmi robić to co dorośli między sobą. Cały film sprowadza się tylko do przekazu zboczeń seksualnych. Wiadomo, że w Netfliksie i HBO homoseksualizm musi być już obowiązkowy w każdym "dziele". Mamy tu dodatkowo scenę zbiorowego seksu z dzieckiem. Bo de facto Carla Campra, pomimo swoich 21 lata kiedy to grała, wygląda jak 12-latka. I celowo wybiera się dorosłych aktorów o wyglądzie dzieci. To są celowe produkcje zboczeńców, którzy oczywiście propagują tylko tolerancję do "orientacji" seksualnych.
Co to się do jasnej... wyprawia w tym kinie? Wszyscy są zboczeńcami? Netflix zapłacił już za zboczone filmy wielomilionowe kary, ale tylko w Turcji. Ale Ameryka i Europa jest "nowoczesna", tolerancyjna...

ocenił(a) serial na 4
mordachamordasinski

To prawda i to obrzydliwe. Bo na samą nagość jeszcze można przymknąć oko, w wielu starych filmach mamy pokazane trochę ciała. Ale tu jest właściwie na każdym kroku, do tego ten gwałt. Albo demon wchodzący do macicy. A homoseksualizm to już musi być w zasadzie w każdym, nawet stosunkowo niewinnym serialu. To przerażające i zarazem przykre. Nie można już obejrzeć żadnego serialu bez obejrzenia dewiacji. Ja rozumiem mamy takie czasy, homoseksualiści walczą o równość, o tolerancję ale po co pokazywać ich na każdym kroku w każdym serialu... Zaczynam wątpić w netflixa

ocenił(a) serial na 2
Nie_pytaj

Takie wymagania ogłosiła kapituła Oscarów. Kandydować mogą tylko filmy zawierające: problemy LGBT+, problemy rasizmu i antysemityzmu. Jak widać bardzo to przypasowało środowisku twórców kina i nie mają żadnego problemu z tabu, bo sami tworzą libertynizm i sodomizm w środowisku show-biznesu. To dla nich coś "naturalnego" i wreszcie mogą być sobą. Niestety. Za ileś lat nawet pedofilia będzie legalna - tego można być pewnym.

mordachamordasinski

Raz co ma kapituła Oskarów do serialu? Poza tym że nic. Chyba że ty serialu od filmu nie odróżniasz
Dwa - żeby przejść z nagości do pedofilii... ty się chłopie zgłoś do jakiegoś dobrego psychiatry bo ewidenntie masz problem.

mordachamordasinski

Sama jestem osobą homoseksualną i drażni mnie to że netflix na siłę wszędzie wpycha związki homoseksualne..

ocenił(a) serial na 2
Sofijax

Ja potrafię tolerować homoseksualistów jako normalnych ludzi. Ale normalnych, a nie paradujących na ulicach i w mediach show-biznesu w scenach swojej wyuzdanej erotomanii. Bo to jest wyraz pogardy do godności człowieka, do ludzkiej wrażliwości, odmienności, kultury. A tu, w takich filmach w dodatku wiele razy pod pretekstem "tolerancji" dla homoseksualistów, przemyca się pedofilię i inne perfidne zboczenia.

mordachamordasinski

I przez takie zachowanie jak wspomniałeś osoby homo nie mają życia bo każdy odrazu mówi że wszyscy są zboczeńcami :)

mordachamordasinski

Again - zgłoś się do dobrego psychiatry, bo to ty masz problem z tym że ci się homoseksualizm z pedofilią kojarzy.
Zrób z tym coś bo kiedyś ci się pogorszy i wylądujesz w psychiatryku.

mordachamordasinski

W Turcji obowiązuje cenzura, ale zastanów się, czy abyś na pewno chciał, aby dyktowano ci, jakie treści możesz oglądać, a jakie nie. Turecki rząd popadł w skrajność gorszą od Netflixa którą największą bolączką jest to, że zaczął stawiać na ilość produkcji a niekoniecznie na ich jakość zwłaszcza pod względem scenariusza, a nie to, że ich produkcjach występują coraz częściej bohaterowie LGBT.

Natomiast nie łącz sceny gwałtu z pedofilią, bo jak sam zauważyłeś, aktorka miała 21 lat, więc nie była dzieckiem, nawet jeżeli tak wyglądała, co jest twoją interpretacją jej wyglądu. Nie popadajmy wiec w skrajności, tak jak robi to obecnie turecki rząd, bo dojdziemy do takiej sytuacji, że scenarzyści nie będą mogli przystąpić do realizacji scenariusza, w której to występuje gwałt, a nawet pedofila, nawet jeżeli jest to ekranizacja czy adaptacja fabuły, która już powstała wcześniej w innej formie niż serial czy film.

ocenił(a) serial na 2
buterfly

No przecież właśnie mi dyktują jakie treści wolno mi wypowiadać, a jakie nie. Filmweb jest ostaniom bastionem gdzie można jeszcze wypowiadać się krytycznie o ideologii LGBT. Ale to kwestia czasu. Tak, że jeżeli ktoś tu tworzy skrajności, to ani ja, ani Turcy. Tylko "cywilizowani" totalitaryści lewackich libertyńskich ruchów.

mordachamordasinski

Tak się składa, że to Turcja za rządów Erdogana (zapewne oboje zdajemy sobie sprawę, że prezydent Turcji nie jest przychylny społeczności LGBT) niestety wprowadziła cenzurę. Doszło do tak kuriozalnych decyzji, iż przez 3 lata obywatele Turcji nie mieli dostępu do Wikipedii. Dopiero Trybunał Konstytucyjny uznał blokadę strony za sprzeczną z prawem. prawem.


https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C571714%2Cturcja-odblok...

ocenił(a) serial na 2
buterfly

No i dobrze zrobił. Ideologie skrajne, totalitarne powinny być cenzurowane. Tak jak chronimy się przed ideologiami faszystowskimi (ale już przed komunistycznymi znacznie słabiej) - tak powinniśmy chronić społeczeństwa przed szaleństwem LGBT. I żeby coś tak oczywistego musiał nam tłumaczyć kraj de facto muzułmański - no to jest po prostu wstyd dla Zachodu. Erdogar ma odwagę chronić kulturę, obyczaje i tradycje swojego kraju. A Zachód nie. Tutaj Sodomia staje się religią, a hedonizm karykaturą wolności, równości, praworządności i demokracji.

mordachamordasinski

Nie zrobili nic godnego pochwały, jeżeli jakkolwiek kraj chcę chronić wolność i demokracje to nie powinien blokować dostępu do informacji. Tak samo nie powinien wpajać nienawiść do osób innej seksualności niż własnej, tak się właśnie narodził prawdziwy faszyzm od dzielenia społeczeństwa na gorszych i lepszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones