PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93024}

Fiorella

Pobre Diabla
7,0 2 225
ocen
7,0 10 1 2225
Fiorella
powrót do forum serialu Fiorella

Znacie może tytuł i wykonawcę piosenki tytułowej z tego serialu? Jako dziecko owczym spędem całą
rodziną oglądało się różne telenowele i o ile ten serial średnio mnie wciągał to piosenka gra w uszach
do dziś;). A tak przy okazji...współczesna młodzież i dzieci już nie zrozumieją co to znaczyło gdy
zaczynał się serial w telewizji;). Całymi rodzinami oglądało się Zbuntowane Anioły, Luz Marie,
Kopciuchy itp itd;) Ulice często pustoszały na czas grania ich w telewizji;). No a ranne powtórki
powodowały spóźnianie się do przedszkola/ szkoły, bo akurat rodzic pracował do późna i nie mógł
obejrzeć premierowego odcinka. Później przyszedł Małysz..znowu pustoszenie ulic..:) Fajne czasy;)
Pomyśleć, że teraz za nic bym się nie dał zagonić do telewizora na czas telenoweli..a jako dziecko
mnie to nawet ciekawiło..:)

TomasT

Maritza Rodriguez - Pobre Diabla :) Ja byłam mała, kiedy na topie były telenowele, ale z powodzeniem nadrabiam, a "Zbuntowanego anioła" i "Amor Real" uwielbiam do dziś. Aktualnie zachwycam się "Luz Marią" i jej protagonistami. :)

kasaska2

Ślicznie dziękuję;) Ja też byłem mały kiedy było boom na telenowele;) I akurat Luz Marię lubiłem z racji, że była w historycznych czasach. Poza tym gdzieś kojarzyłem tą historię, potem dopiero dowiedziałem się, że jest na podstawie książki i to dość znanej, a jej fragmenty były wykorzystywane już wiele razy w różnych filmach, serialach itp. Teraz się przestawiłem na telenowele wyższej jakości;) czyli Rzym, Spartakus itp;) bo co by nie mówić, to nadal telenowele..tyle że w historycznych czasach. A moje ulubione telenowele z dzieciństwa to właśnie Zbuntowany Anioł i Posłaniec Szczęścia. Je wspominam najmilej. Natomiast jeśli lubisz Luz Marię i te klimaty to polecam film Przepiórki w płatkach róż.

TomasT

Dzięki wielkie za polecenie :P Też mam sentyment do wszelkich filmów/seriali kostiumowych czy książek osadzonych w tle historycznym :) Właśnie nie mogę nigdzie znaleźć "Lucecity" :(

kasaska2

Niestety z tym nie pomogę. W Polsce trudno o filmy z Ameryki Łacińskiej, a już o serialach nie mówiąc. A bardzo szkoda, tam robią naprawdę dobre kino. Troszkę inne niż nasze, bardziej żywiołowe. Fajnie się to ogląda. A nawet jeśli znajduję jakieś filmy na internecie trudno o tłumaczenia, bo niestety Yo no hablo espanol;).

TomasT

Ja niestety też tylko "un poco" , a rozumieć co 20 słowo to trochę z mało... Akurat miałam na myśli książkę, ale z filmami i napisami też ciężko :(

kasaska2

Szybciej trafi do nas serial lub film niż książka. U nas nawet książki, na podstawie których są ekranizacje w USA, są wydawane dopiero po tym jak pojawi się film w kinie lub serial w telewizji. Rynkiem czytelniczym jesteśmy malutkim, do tego stopnia, że nawet książki nagrodzone Noblem lub Pulizerem nie są tłumaczone na język polski. Przykre to, ale prawdzie. Także czytajmy i zwiększajmy rynek;). No albo uczmy się angielskiego..w tym języku są wydane niemal wszystkie książki. A ja niestety jestem typem osoby, której ciężko się uczyć języków obcych i po prostu lepiej mi się myśli po polsku;)

kasaska2

Ja zaczynałam od Stelliny,ta sama historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones