PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 669
ocen
7,5 10 1 44669
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Właściwie od początku zastanawia mnie postać Wells'a - szczerze przyznaję, że od początku podejrzewałam, że będzie Reverse-Flash'em. Jednak czytając wątki na forum tak się zastanawiam nad całą koncepcją postaci - tą przedstawianą w serialu i na forum :) Pozwólcie, że podzielę się moimi teoriami :)

Przede wszystkim wielu twierdzi, że Eobard Thawne to Eddie "z przyszłości" - dla mnie bez sensu - w końcu sam Wells w rozmowie z Cisco (w chwili zabójstwa) mówi, że z jego perspektywy Cisco zginął wieki wcześniej - co więcej wprost mówi, że przybył z odległej przyszłości. Zresztą Eddie to mi bardziej na "Cobalt Blue" wygląda :)

Inna sprawa to jednoczesne istnienie dwóch RF - też nielogiczne. Skoro RF utknął tu po śmierci matki Barrego, to oznacza,że postać Harrisona Wellsa została przez niego stworzona jako swoista przykrywka - tym bardziej, że przeznaczeniem akceleratora w moim odczuciu był wybuch i powstanie pioruna, który docelowo stworzył Flash'a (co widać w retrospekcjach Wells'a). Inna sprawa to wypowiedź samego Tom'a Canavanagh- który potwierdził, że jest tylko jeden Reverse Flash

Pytanie co stało się z Barrym, który bronił matki kilkanaście lat wcześniej. W moim odczuciu w chwili jej śmierci zginął - inaczej Flash z przyszłości jeszcze nie powstał... To co uwarunkowało jego życie diametralnie się zmieniło. Stracił matkę (i właściwie również ojca). Być może gdyby to się nie wydarzyło Flash jakiego znamy z serialu byłby całkowicie innym człowiekiem. I tu dochodzę do sedna jeśli chodzi o postać RF. Zabijając matkę Barrego nieumyślnie sam siebie "zamknął" w XXI wieku. Czemu też nie zniknął - być może dlatego, że nie było w tym czasie tego samego bytu (2 Barrych to by było za dużo :P )- z pewnością jednak stracił dużą część ze swoich zdolności...

Czy Wells chce śmierci Barrego - według mnie nie - on chce by Barry udoskonalał swoje umiejętności, by w przyszłości pomógł mu wrócić do odległej przyszłości. A jak już zrealizuje swój cel, to kto wie - aczkolwiek myślę (również wnioskując po wypowiedzi twórców, że te 15 lat wiele zmieniło w Wellsie - czy tam Eobardzie :P Przede wszystkim na własnej skórze przekonał się czym jest igranie z czasem oraz za wszelką cenę próbuje ochronić Barrego przed konsekwencjami. Zapewne robi to poniekąd dla własnych celów, a co z tego wyjdzie - zobaczymy :)

Twórcy potwierdzili, że wiele wyjaśni się w 17 odcinku - w którym zobaczymy przeszłość z perspektywy RF - czego już się nie mogę doczekać :)

ocenił(a) serial na 9
mia_grey

ciekawa analiza , brakowało tutaj czegoś co by zebrało większość znanych faktów w całość . Mi się wydaje , że on będzie znowu nienawidził Flash'a dopiero w drugim sezonie może!

Mi się wydaje że BArry z przyszłości jest w innym wymiarze innej osi czasu , śmierć matki jest nieunikniona , a jak powiedział doktorek dzisiaj , ile ludzi mogłoby zginąć gdyby ją ocalił.

Co do Ediego zgadzam się , w zwiastunie tym długim widać jak zabija dwóch policjantów , na Cobalt Blue jak ulał dla mnie pasuje.

Misialach21

Zgadzam się - a faktów o Harrisonie i RF jest tak duużo, że jakby zebrać wszystko w całość to by powstała epopeja :) No i nie dodałam, że jak dla mnie postać profesora napędza całą akcję. Historia Flash'a jest świetna bez dwóch zdań, ale tłem całej akcji jest historia Revers'a - o Barrym wiemy wszystko - o Eobardzie niewiele - a zapewne twórcy szykują nam niezłą huśtawkę na najbliższe odcinki :)

mia_grey

Obstawiam, że to nie Eddie zabija tych policjantów tylko Mirror Master.

chvdy123

A to by wyjaśniało również "dwóch Flash-ów" ze zwiastunu PaleyFest :D

Misialach21

na którym zwiastunie Eddie zabija dwóch policjantów? obejrzałem dokładnie wszystkie i nie widziałem tego

Mr_Nice90

2 minutowy zwiastun serii z PaleyFest - oj będzie się działo ♥
https://www.youtube.com/watch?v=qAQn7duY7SM

mia_grey

ale ostro :) dzieki:) widziałem, też ten do Arrow, szykuje się niezła jazda :)

mia_grey

Jak wy oglądacie te seriale... Nie mówi, że jest Eddim z przyszłości tylko jest, że Eddie jest jego dalekim przodkiem, dlatego go nie zabił w laboratorium, bo linia jego rodziny by nie powstała.

chvdy123

No właśnie o tym starałam się napisać :) W rozmowie z Cisco Eobard określa Eddiego jako dalekiego krewnego (czy przodka) :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones