PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 674
oceny
7,5 10 1 44674
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Jak w temacie. Właśnie obejrzałem drugi sezon i jestem zniesmaczony tym co twórcy wyprawiali z tym zagadnieniem.

Zanim przejdę dalej, muszę wytłumaczyć, że jeśli poruszamy tematykę podróży w czasie to musimy wybrać z pomiędzy dwóch dróg:
1. Istnieje tylko jedna linia czasu. W tej koncepcji nic co robimy nie jest w stanie zmienić przyszłości. Przykładem takiego filmu, jest "12 małp".
2. Jeśli zmienimy coś w przeszłości, powstaje inna linia czasu, równoległa do tej oryginalnej. Jeśli wybierzemy to rozwiązanie, to nie zachodzi tutaj paradoks dziadka, ponieważ jeśli cofniemy się w przeszłość i zabijemy naszego dziadka zanim się urodziliśmy, to tworzymy nową linię czasową w której jesteśmy przybyszami z innego wymiaru.

Ok, skoro już wyjaśniłem to teraz o tym co widzimy w serialu? Twórcy ewidentnie nie mogą się zdecydować, którą z dwóch rozwiązań wybrać. Raz dają nam do zrozumienia, że wybrali tę drugą to znów innym razem, mówią nam o paradoksach czasowych. To co się stało z Eobardem po samobójstwie Eddiego nie miało absolutnie sensu!
Jeśli przyjmiemy pierwsze rozwiązanie, to powstaje paradoks czasowy. Eobard nigdy się nie narodził, a więc nie wrócił się do przeszłości i nie zabił matki Barrego, nic z tego co widzieliśmy w pierwszym sezonie się nie wydarzyło, a więc Eddie nie miał po co się zabijać, a więc spłodził potomstwo z którego wziął się Eodobar.
Natomiast jeśli wybierzemy drugie rozwiązanie, to po samobójstwie Eddiego, Eobard nadal będzie żył, ponieważ pochodzi on z innej linii czasowej i nie jest potomkiem Eddiego z tej linii.

Tak więc moim zdaniem, twórcy powinni się na coś zdecydować, a nie co chwila przeskakiwać z jednej koncepcji na drugą. Dla takiego serialu, o wiele lepsza byłby druga wersja, ponieważ daje większe pole do popisu.

ocenił(a) serial na 6
dunio_4

Nie rozumiesz co mamy na mysli, a mamy bład twórców. Jeśli Edddie zabijając się wymazał Eobarda to wszystko powinno się zmienić i Nora powinna żyć, Wells też, wpłynąć to na Cisco itp. Skoro przetrzymanie RF w 2. sezonie miało wpływ na otoczenie np. znikanie Cisco. To twórcy powinni trzymać się jednej wersji i wymazanie Eobarda powinno doprowadzić do wpływu na to co zrobił - zmiana linii czasowej przez wpływ na Norę, Welssa i innych.
A skoro zginęli, RF został wymazany tylko w momencie śmierci Eddiego, bo jego wcześniejsza wesja żyje, skoro się przenosi i jego zatrzymanie ma wpływ na Cisco. Zatem teraz jest błędne koło. Śmierć Eddiego wymazaqła Eobarda w ciele Wellsa, jednak ta młodsza wersja w oryginaqlnym ciele nadal żyje i podróżuje, a zatrzymanie go wpływa na linie czasową. Zatem musi być puszczony żeby zabić znów Norę i tak w kółko. Bo jak wiemy jego wymazanie nie zapobiegło śmierci Nory i Wellsa. to niedopatrzenie. Bezsens kompletny. Na dowód mogę podać początek 3. sezonu - Flashpoint - oglądałeś już? Jeśli nie, to nie czytaj. Tam Barry znów się przenosi powstrzymać Eobarda - czyli tama młodsza wersja którą zatrzynmali przenosi się zabić Norę. Barry go powstrzymuje i mamy Flashpoint - nową linię czasową, zmienioną. Tak więc do moemntu Flashpoint było nadal błędne koło - Nora by zginęła itp. Czyli został wymazany przez Eddiego, ale jednak nie został... brzmi to jak słynne powiedzenie "zabili go i uciekł". Wg mnie i KLAssurbanipal jest błąd i nie powinno być błędnego koła, bo wymazanie Eobarda powinno wpłynąć na przeszłość, skoro w 2 i 3 sezonie tego typu zdarzenia wpływają. Jeśli oglądałeś Flaspoint to tam jest więcej absurdów. Niespójności w odcinku pierwszym naliczyłem aż 6 i nie pokrywają się z tym co było w 1. i 2. sezonie. W wolnej chwili to opiszę w moim temacie. Już tak nakombinowali, że od 2. odcinka 3. sezonu postanowiłem nie wgłębiać się w podróże w czasie, nie szukać logiki i oglądać dla rozrywki, bez analiz..

Alex_Tyler

No niestety, tworcy sami sie pogubili z podrozami w czasie i z kazdym sezonem jest coraz wiecej dziur fabularnych niczym w dziurawym serze

ocenił(a) serial na 6
dunio_4

Dokładnie. Pierwszy sezon jest niespójny z drugim, a trzeci to już tak namieszał, że logicznie w żaden sposób nie da się do tego podejść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones