PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 675
ocen
7,5 10 1 44675
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Zastanawia mnie więzienie gdzie zamykają wrogów obdarzonych mocą po wybuchu. Z góry mówię, że mogło mi to umknąć ponieważ oglądam serial w TV na AXN i kilka odcinków przegapiłem.

1. Czy Policja wie o tym, że takie więzienie istnieje? W końcu komisarz tam często bywa u ekipy Flasha.

2. Jak to funkcjonuje w praktyce - czy więźniowie są zamykani tam, gdzie stoją czy potem może jadą windą gdzieś dalej po zamknięciu komory?

Jeśli cela to jedynie miejsce gdzie ich widzimy przed zamknięciem komory to:

3. Jak oni otrzymują posiłki? (widzimy że są szczelnie zamykani, żeby nie użyć mocy.

4. Czy mają coś do spania - jakieś łóżko? Nie widać, żeby było gdzie tam się położyć, a nawet usiąść poza podłogą.

5. Czy są gdzieś wyprowadzani? Człowiek nie może przebywać na tak małej powierzchni bez strat na psychice, a także musi czasem pochodzić, zeby nie zanikły mięśnie i nie bolały stawy.

6. Czy otrzymują jakieś rozrywki np. ksiażkę.

Jeśli coś przegapiłem i w którymś odcinku było wyjaśnione że z tej małej celi są przewożeni gdzieś dalej to OK. Jeśli jednak ich cela to to co widzimy to jest okrutne - to tak jak więzienie w izolatce, bez możliwości położenia się na łóżku, siedzenia z kolanami w kącie prostym itp. To istne tortury psychiczne. Prosże o wyjaśnienie.

Alex_Tyler

Ja sie zastanawiam czy się myją i czy korzystają z toalety :D

ocenił(a) serial na 6
Alex_Tyler

Joe West nie jest żadnym komisarzem. To zwykły glina.
Policja o takim więzieniu nie ma pojęcia (chyba, nie pamiętam już w sumie może mi też to umknęło, ale nie sądzę).
Nie często pokazują więźniów. Jak już pokazywali, to siedzieli oni na podłodze, żadnej windy ani łóżek/toalety tam nie było.
Posiłki/rozrywka/spacery itp. - też nie było nic takiego. Po prostu szkoda czasu na to.
Ten serial słynie z niedopowiedzeń, szybko pokazanych wątków. Czasem są pomijane naprawdę istotne wątki, albo bardzo okrojone, więc tym bardziej nie ma się co spodziewać, że kiedyś pokażą nam jakiegoś meta humana, który dostaje posiłek od Cisco czy Wellsa.
Z resztą po co to komu? Widziałeś, żeby w serialu pokazywali wszystko z takimi szczegółami jak w realnym życiu? Ktoś wstaje rano, myje zęby, goli się/robi makijaż, ubiera się, wychodzi do pracy itd. To mało kogo interesuje i są rzeczy ważniejsze. Takimi szczegółami mogą zamęczać w jakichś sitcomach.

Chociaż ostatnio zdradzono pewną tajemnicę, która mnie nurtowała od dawna - gdzie spał Wells i Jay. To coś jak tajemnica z sypialnią Krawczyków.
Może niedługo zdradzą nam więcej poruszających faktów i dowiemy się, gdzie w Star Labs znajduje się toaleta i czy mają tam suszarkę do rąk czy raczej wycierają je papierowymi ręczniczkami. Kablówkę obstawiam, że mają, bo skoro potrafią hakować monitoringi to cwany Cisco pewnie potrafi też ogarnąć kablówkę za darmochę.

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Akurat jeśli chodzi o jedzenie, to było to pokazane w dodatkowym materiale, bo scena ta, ostatecznie została wycięta z odcinka. Caitlin i Cisco roznosili jedzenie więzniom. Co od reszty nie ma info.

ocenił(a) serial na 6
lexus123

Masz może link do tej wyciętej sceny?

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

https://www.youtube.com/watch?v=9-1x8pAmHBM
Sorrki, że tak późno odp. Mała poprawka Caitlin i Barry roznosili szamę :D

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Była wycięta scena w której Cisco i Caitlin idą z wózkiem z jedzeniem z Big Belly Burger, można ją znaleźć na youtube. Poza tym w ostatnim odcinku pierwszego sezonu, można zaobserwować, że Harrison Wells, kiedy siedzi w celi zajada się hamburgerami.
Policja nie wie o więzieniu, przynajmniej nie było to wprost powiedziane, w odcinku 22 pierwszego sezony, w sytuacji kiedy chcieli przetransportować w bezpieczne miejsce swoich więźniów, Joe West rozmawiał z Panią Prokurator o tym więzieniu, jednak skończyło się tak, że ona wolała nie wiedzieć o tym, a już na pewno nie chciała pomóc. Jak widzieliśmy także w jednym z ostatnich odcinków, po założeniu odpowiedniej blokady, niwelującej zdolności metaludzi, mogą oni być także zamknięci w zwykłym więzieniu.
Tylko w dobie czasu nad wyraz rozwiniętej poprawności politycznej można powiedzieć, że umieszczenie zabójców i ludzi nad wymiar niebezpiecznych dla społeczeństwa w takich celach jest okrutne.

ocenił(a) serial na 6
kaczorek1984

Kiedyś zabójcę się zabijało, mniejszego przestępcę sadzało się człowieka w lochu w kajdanach i szybko umierał 2x2. Jednak jak chciano, aby siedział tam i się męczył jak więźniów politycznych (np. Dantes w Hrabii Monte Christo) to dawano mu jakąś przestrzeń, aby mógł pochodzić, gdzie się położyć itp. Dlatego tak bardzo zakłóca mi to odbiór filmu. Trzymając ich w takich celach szybko by się wykończyli więźniowie.

ocenił(a) serial na 6
Azazel94

Rozumiem Twój tok myślenia, ale zgadzam się tylko po części. Wiadomo sprawy typu - jedzenie śniadania, obiadu, kolacji, załatwianie potrzeb fizjologicznych czy kąpanie się nie jest istotne w filmie, aby wiedzieć że bohaterowie to robią. Przedstawia się to tylko kiedy mają coś wspólnego z fabułą filmu.
Jednak tu jest co innego. Widać małą celę 2x2 m, bez łóżka, a nawet jakiegoś siedziska. Zastanawia człowieka jak więzieni jedzą, myj się, załatwiaja potrzeby, a nawet spacerują na tak małej powierzchni. Nawet najgorszych więźniów z izolatek wyprowadza się na spacer, ale samych bez żadnego towarzystwa. Wypadałoby jakąś scenę pokazać, że więźniowe mają jakieś miejsce do położenia się, czy przesacerowania. Wtedy można już domyślić się że dostają też jeść itp.
Po prostu to trochę odbiera realność filmu. Choć jest to film o superbohaterze to nie znaczy, że ma być nielogicznie. Taki mały szczegół, a jakoś potrafi zakłócać odbiór i wtedy myślę "kurcze znów zamykają w tym więzieniu, nieprzemyślana sprawa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones