Bez dwóch zdań to póki co najlepszy odcinek!
...i jeśli kiedyś powiedziałem, że FlashForward traci na atrakcyjności, tak teraz się z tego potulnie wycofuję.
Niby Frost miał tyle wizji, a nie przewidział, że Mark "napluje" mu w twarz.
No w każdym razie przekroczyliśmy właśnie ważną datę 15 marca...
p.s.
Na widok tego skomplikowanego mechanizmu od razu przyszła mi na myśl "Piła", tyle że chyba nawet i sam John by czegoś takiego nie wymyślił.
Ale odcinek. Kapitalny.
Przez całe 40 minut siedziałem jak na szpilkach.Rewelacja.
Było wszystko : akcja , napięcie , dramatyzm , szybkie tępo.
Powiem więcej ten odcinek ( czego się nie spodziewałem ) wygrał w tym tygodniu z 13 odcinkiem szóstego sezonu LOST.
Szkoda tylko Frost , kapitalnie grał najlepiej z całej obsady.
P.S. Jedyny minus to Charlie która na początku spojrzała w kamerę i ta jej gra. Poza tym wkurza mnie Olivia która pcha się w łapy Simco
:)
Zważywszy, że miał 2 minuty, aby coś wykombinować, to chyba musiałby mieć pod ręką ołowianą płytę, aby dać sobie spokój z próbą rozbrojenia mechanizmu, tylko zwyczajnie umieściłby ją na linii strzału i odczekał owe 2 minuty :P
A mówiąc poważnie to w takich warunkach (brak czasu, praktycznie brak wiedzy co do konstrukcji urządzenia i zależności, zmęczenie biegiem, nerwy, emocje, stres etc.) nie było zwyczajnie czasu na poszukanie czegoś co by np. SKUTECZNIE zablokowało spust.
Mądralo :P ;) hehe
Bez zwątpienia najlepszy dotychczasowy odcinek FlashForward :) Pozostaje mień nadzieję, że twórcy przyszykowali dla nas więcej takich emocjonujących i trzymających w napięciu odcinków :D Z niecierpliwością czekam na kolejny epizod.
No odcinek najlepszy według mnie lecz myśle, że Frost jeszcze wróci ;p sam powiedział, że zabije go Demetri. Tu jest tyle zwrtotów akcji, że wszystkiego się można spodziewać ;p
Faktycznie serial jest bardzo nierówny, ale ten odcinek był naprawdę dobry.Pamiętam, że po pierwszym odcinku Flashforward wydał mi się naprawdę godny uwagi, ale potem było coraz gorzej, gorzej i gorzej. Trochę poprawiło się przed tą długa przerwą i chyba tylko dlatego gdy serial wrócił jeszcze raz dałam mu szansę. Przez chwilę było nieźle, a potem poziom znów zaczął spadać. Dziś znów wyraźny wzrost formy. Mam nadzieję, że tak będzie już do końca serii, bo jeśli teraz znów akcja wyhamuje, to chyba nie maja co liczyć na drugi sezon.
Odcinek świetny :) Dawno nie widziałem w żadnym serialu tak genialnej oprawy muzycznej !!! :) po prostu szok ;) a co do akcji to wbijało w fotel ;)
Odcinek trzymający w napięciu. Miałam wrażenie, że minęło dopiero 5 minut, a tu nagle koniec odcinka...
Myślałam, że przez zamroczenie, ludzie podejmują decyzje (nieświadomie), które właśnie spełniają wizje... Więc odrobinę się zdziwiłam, gdy Markowi udało się uratować Demetriego. Jednak to wydarzenie jest żywym przykładem na to, że przyszłość można zmienić. Chociaż kto wie? Jeśli Demetri ma zginąć, to niezależnie od daty i wydarzeń - zginie.
Moim zdaniem trochę za późno ruszyli z akcją. Mam nadzieję, że wyrobią się z odpowiedziami do końca sezonu. Mimo, że to mój ulubiony serial na dzień dzisiejszy, nie chcę drugiego sezonu. Niech ten zakończą z klasą, tajemniczością, może pytaniem, nad którym będziemy się głowić, a i tak nie dostaniemy odpowiedzi? ;)
Mam jedno pytanie ...
Czy gość (Gabriel) ze sceny z Olivią i kawą, to nie jest przypadkiem Corey Vidal ? Gwiazda z Youtube ?
Jeżeli nie to kto to? Wydawał się znajomy :]
James Callis - Gabriel McDow
Na jednej stronie znalazłam screencapsy z odcinka, gdzie można przyjrzeć się tablicy i zapiskom. Kto wie, może rozwikłamy tą zagadkę szybciej niż w serialu? :p
Pewna nieprawidłowość w odcinku:
http://flashforwardzilla.iimmgg.com/image/1d1ce630ffdb13734707bde2ef4cf7e8
Na tym zdjęciu jest data "2012". A tu już 2016:
http://flashforwardzilla.iimmgg.com/image/2ca7640869c7a4d01d02afba4d82f9a1
http://flashforwardzilla.iimmgg.com/image/3009b375d5c1682285ba7ae4caaa9946
Różowym kolorem napisane jest "Vogel dies". Czyli przyszłość w ogóle nie jest pewna! Albo mieszają...
Reszta screencapsów:
http://www.darlton.pl/flashforward/newsy/1068-lost-de-ravin-w-the-chameleon-
Najpierw tak na marginesie....
Bardzo sprytna jest ta telewizja (w tym przypadku abc), gdyż w tym przypadku, ale także i w LOST, niejednokrotnie mamy sceny, gdzie konieczne jest oglądanie serialu w HD, aby dostrzec pewne rzeczy - ot np. móc uważniej przyjrzeć się naszej tablicy.
Innymi słowy chce się widza skutecznie nakłonić do oglądania w HD (no ja przynajmniej - nauczony doświadczeniem, tak oglądam)
Co do tych konkretnych wskazówek ze screenów, to po paru minutach analizowania ich, zwyczajnie dałem sobie spokój, gdyż można oszaleć z uwagi na mimo wszystko nie aż taką ich pomocną rolę - no chyba, że jest się aż takim fanem serialu, że samemu w domu posiada się podobną "tablicę", na której to samemu próbuje się przeanalizować kolejne wydarzenia i przed innymi odgadnąć rozwój rzeczy :P ;)
Zważywszy, że na tablicy Frost rozrysowywał także i alternatywne linie przyszłości - wynikłe na skutek podejmowanych decyzji (custom), więc jedyne co by należało sprawdzić (śmiem twierdzić, że niewykonalne!), to spróbować nałożyć na tablicę domino, które Frost układał, ze szczególnym uwzględnieniem drogi, którą pokonywały białe domina.
A że owa niby skuteczna - "biała" droga ucieczki, którą Frost wytyczył póki co wzięła w łeb ("póki co", gdyż nie mam 100%, że faktycznie zginął, bo może np. była to jedynie próba sfingowania własnej śmierci i to co dla nas i dla Marka wyglądało jak śmiertelny postrzał, mogło nim nie być)
Zważywszy, że Frost miał tyle setek, czy wręcz tysięcy wizji, to dziwne by było, aby w jednej z nich nie zobaczył tej o to wersji, gdzie Mark pluje mu w twarz gorącą benzyną, a następnie obezwładnia.
Zresztą późniejsze nieco histeryczne zachowanie Frosta, gdzie krzyczał, że "nie tak miało to wyglądać", może się okazać jedynie próbą zmylenia Marka, aby ten pomyślał, że faktycznie udało mu się przechytrzyć Frosta - a w gruncie rzeczy, ten ostatni sam mu na to świadomie pozwolił i niby dał się "zdjąć" Aldzie, z którą przecież mógł być w porozumieniu.
No co by nie powiedzieć, wróciło moje początkowe podekscytowanie owym serialem :)