PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710942}

Forever

7,8 11 904
oceny
7,8 10 1 11904
Forever
powrót do forum serialu Forever

Z uwagi na tygodniową przerwę w emisji i spowodowaną tym tęsknotę za serialem poczytałam sobie spoilery odnośnie dwóch ostatnich odcinków - niniejszym przytaczam zainteresowanym.

W przyszłym odcinku zagadka Abigail ma zostać wyjaśniona, ponoć skrywała Ona jakąś tajemnicę. W wersji oficjalnej Panowie szukają matki Abe'a - choć Jo w promo odcinka jest podejrzliwa, widać zauważa, że Henry-emu coś za bardzo na tej sprawie zależy. Wydaje mi się, że jej pęd za doktorkiem może ukrócić jedynie jakaś szokująca informacja, np. iż woli jednak starsze kobiety (hihi), albo wiadomość o dolegliwości nieśmiertelności. Czekam na rozwój wypadków z utęsknieniem :).

Przed końcem sezonu ma zostać odpalona broń, z której po raz pierwszy zastrzelono doktorka. Nie po to Go zapewne wyczyścił, naładował i wystawił w sklepowej gablotce żeby go nie użyć lub ułatwić dostęp osobie trzeciej :). Kuszenie losu ewidentne. Kto strzeli i do kogo? - Nie wiadomo.

W finale sezonu wypłynie także starożytny sztylet, którym zabito m.in. Adama (podobno też Juliusza Cezara - w tym kontekście pojawi się w odcinku; w tym miejscu mam nadzieję, ze Adam nie okaże się wcieleniem Juliusza C. :P ), więc można spokojnie liczyć na finał z dwoma nieśmiertelnymi, może nawet w konwencji pojedynku broni palnej z białą.

ocenił(a) serial na 8
creep_

+ Promo ostatniego odcinka sezonu:

http://www.youtube.com/watch?v=EcfDjZiiY7Y

ocenił(a) serial na 8
creep_

+ Wywiad z Ioan-em (serialowy Henry), zawierający odniesienia do finału. Ponadto aktor ciekawie skategoryzował swój serial: "sort of a guilty pleasure-with-a-little-bit-of-thinking" :D.

Filmweb blokuje mi linka, więc podaję nagłówek do wklejenia w wyszukiwarkę: "Forever Post Mortem: Ioan Gruffudd on Abigail's Fate, Henry's Future, Jo's Fury".

ocenił(a) serial na 9
creep_

a posiadasz jakies informacje na temat 2 sezonu, czy w ogóle będzie 2 sezon?

ocenił(a) serial na 8
paatka03

Decyzja ma być w połowie maja.

ocenił(a) serial na 8
creep_

Wygląda na to, że nieśmiertelność naszego nieśmiertelnego zostanie jednak poddana próbie (3 zdjęcie od końca):

http://www.spoilertv.com/2015/04/forever-episode-122-last-death-of-henry_21.html

ocenił(a) serial na 8
creep_

Wygląda na to, że nieśmiertelność Henry-ego zostanie poddana w finale próbie. Jednak Adam jest zły (a już można było mieć wątpliwości). 3 zdjęcie od końca: http://www.spoilertv.com/2015/04/forever-episode-122-last-death-of-henry_21.html

ocenił(a) serial na 8
creep_

Serial dosc fajnie sie zakonczyl. ;) Licze na 2 sezon

ocenił(a) serial na 8
luquepl

Też. Rozwiązanie sytuacji z Adamem wręcz genialne :).

ocenił(a) serial na 8
creep_

+ Mala furtka(Jo) na ewentualnie nowy sezon

ocenił(a) serial na 8
luquepl

Ja mam dość serialowych romansów, ale skoro już zaczęli w s01 to rozumiem, że jest w tym jakiś zamysł, a nie akt desperacji (jak to w innych serialach bywa, przy 4-5-6tym sezonie). Także niech będzie, choć dziwnie to się będzie łączyło z retrospekcjami z Abigail - chyba, że tego zaniechają. Henry to prawdziwy bigamista :).

ocenił(a) serial na 9
creep_

Henry, gdy myślał, że umiera po raz ostatni miał istną "migawkę" z życia, i widać na tym, że Jo jest mu równie bliska co Abigail.
Cliffhanger jest wspaniały i teraz pozostaje się tylko modlić o drugi sezon!

ocenił(a) serial na 8
alunia13

Nie zwróciłam szczególnej uwagi, jestem nieromantyczna, a na dodatek niewierząca toteż modlić się nie będę, ale jakąś petycję w słusznej intencji może znajdę i podpiszę. I na wybory może też pójdę. Wszystko dla s02.

creep_

Widziałam na imdb petycję podpisaną przez ponad 21 tys. osób, widziałam tez akcję "włączmy wszyscy odbiorniki na ostatni odcinek"... Efekt: 4,97 mln widzów, rating 1,12 w grupie 18-49. Mało, krucabomba.

ocenił(a) serial na 8
ACCb

Sama jakąś petycję nawet podpisałam, ale dawno temu. Oglądalność faktycznie mała, ratingi w grupach docelowych też, ale to porządny produkt, więc liczę, że ktoś w tej ABC weźmie to pod uwagę. To jest też podobno trudny slot czasowy, z mocną konkurencją (choć sama nie wiem bo nie oglądam). Widać często po serialach jak psują się wskaźniki, gdy zmienia się dzień emisji. Może tu wypadałaby zmienić na lepszy, albo chociaż uznać to za obiektywy czynnik. Lepszego nowego serialu w przyszłym sezonie na pewno nie znajdą, tzn. IMHO. Powinni zostawić to, co jest. Ciekawe w ogóle jak w tym sezonie poradziły sobie ich inne nowe tytuły, nie orientuję się, ale gdyby były już pokasowane to zwiększałoby szanse Forever na przetrwanie.

creep_

Historia Abigail to tylko wycinek z życia Henry'ego, bardzo jestem ciekawa, co działo się przed nią, kiedy unikał kobiet :-)
I jednak nie bigamista, bo kiedy wierzyl, że Abigail zyje, z nikim sie nie wiązał.

ocenił(a) serial na 8
ACCb

Może on celowo unikał, a one były na tyle uprzejme, że się nań nie rzucały, w co trochę nie wierzę. Było też raz pokazane, że miał jakiś romans z pielęgniaręczką, która obroniła go przed kulą własną piersią (to było pomiędzy żonami - ta stara przecież strzelała). Jakby nie było to wydaje mi się, że akurat Abigail powinna się pojawiać co najmniej dużo rzadziej, bo Jej wątek jest zamknięty.

A Henry w tych ostatnich odcinkach robił maślane oczy do Jo, chyba nawet niemal nad grobem Abigail, oczywiście wyglądał przy tym jak zbity pies, ale to tylko wzmacniało efekt :).

ocenił(a) serial na 8
creep_

Co dalej? - czyli Matt Miller i jego plany na s2 (wciąż życzeniowe, bo decyzji nie ma):

http://seriable.com/forever-season-2-pitched-to-abc-story-plans-revealed/
http:// tv line.com/2015/05/05/forever-season-2-spoilers-henry-tells-jo/ (usunąć spacje)

ocenił(a) serial na 6
creep_

już skasowany

ocenił(a) serial na 7
gagarin77

na razie zawieszony i tego się trzymajmy!

mona_myszka

dokładnie.. Ostatni odcinek wskazywał na to że będzie kontynuacja, kurde chciałbym zobaczyć co na to Jo Martinez jak się dowie że Henry jest nieśmiertelny.. no i ta zagadka pozostaje dalej nie rozwiązana, jednak nie wiadomo czy jest go coś w stanie zabić..

ocenił(a) serial na 6
mona_myszka

cancelled = skasowany
http://deadline.com/2015/05/forever-cristela-cancelled-abc-1201422698/

creep_

Sam aktor który gra Henrego napisał 2 dni temu na Instagramie :(

https://instagram.com/p/2aMT5WyLQf/

Wielka szkoda że jednak 2 sezonu nie będzie.

ocenił(a) serial na 5
creep_

Podsumowanie: serial zupełnie średni, da się oglądać, sympatyczny, lekki, łatwy i przyjemny. Uczciwa i mocna piątka się należy, bez dwóch zdań.

Co do finału: skoro to jest koniec, to szkoda, że nie dodali jeszcze 2-3 minut reakcji Jo na tę absurdalnie niewiarygodną historyjkę, po usłyszeniu której powinna zawezwać batalion psychiatrów, by Henry'ego i Abe'a wsadzili w kaftany i wywieźli do stosownie wyspecjalizowanego szpitala.

Szkoda, że scenarzyści nie zachwycają, bo można było to wszystko opowiedzieć inteligentniej. Henry, jak na wiekowego (wielowiekowego) geniusza jest trochę zbyt przygłupiasty. Już dawno, dla bezpieczeństwa wszystkich, powinien zaprosić Jo na dłuższą pogawędkę. W towarzystwie Abe'a, który by jego historię potwierdził. Powinien zebrać dowody, stare zdjęcia, inne rekwizyty i mieć pod stołem pistolet, na wypadek gdyby Jo mimo wszystko nie uwierzyła. Wtedy pach-pach, znika na jej oczach i wraca po godzinie przemoczony.
A tak wlokło się to przez ileś tam odcinków, było jałowe, głupie, a nawet prymitywne. I to gadanie o chronieniu i troszczeniu się o Jo, w sytuacji, gdy pozostawianie jej w niewiedzy na większe niebezpieczeństwo ją narażało.
Gdyby tę historyjkę opowiedzieć inteligentniej, to może zasługiwałaby na wysokie 6/10, a może nawet w porywach na 7/10, a tak pozostała produkcją zupełnie średnią, o której trubadurzy i bardowie pieśni za sto lat układać raczej nie będą.

ocenił(a) serial na 8
creep_

to znaczy, że to już nic nie da?
https://www.change.org/p/abc-renew-forever-2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones