PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011886}

Forst

5,0 17 009
ocen
5,0 10 1 17009
4,1 9
ocen krytyków
Forst
powrót do forum serialu Forst

Sam wybór Szyca jako Forsta tylko dlatego, że zadeklarował się jako chętny do zagrania to dla mnie dość słabe. Zdecydowanie widziałabym bardziej w tej roli Pana Dorocińskiego albo Pana Leszka Lichotę. Ale zobaczymy. Tak czy siak czekam z niecierpliwością, bo materiał jest bogaty i potencjał ma wykraczający poza standardy. Zatem więc i obawy są uzasadnione. Nie mam nic do zarzucania Panu Szycowi; mam wielką nadzieję, że udowodni, że to był słuszny wybór.

lousska

Lichota jest już tak eksploatowany jak swego czasu Karolak czy Adamczyk. Wierzę w Borysa.

ocenił(a) serial na 3
lousska

Ktokolwiek byle nie Szyc... On nie ma pojęcia jak grać takiej roli.

sucinum

Fakt, jestem bardzo rozczarowana wyborem Szyca do tej roli, a mogło być tak pięknie.

sucinum

No i niestety nie dźwignął.

lousska

W obsadzie jest pan Andrzej Bienias. Bardzo dobry aktor teatru w Zakopanem. Jestem ciekaw jego roli.

lousska

W książce było, że Forst z wyglądu przypominał Stramowskiego, więc fajnie by było, gdyby to właśnie Piotr Stramowski zagrał główną rolę.

elninka

Szkoda że Stramowski ma tak fatalną dykcję, że powinno się go dubbingować, żeby cokolwiek zrozumieć.

szuruburek

Niestety, jak większość aktorów XXI wieku. Jak słyszę monotonny bełkot lub mruczenie pod nosem to od razu wyłączam film. Po co mam się męczyć? Zawsze się dziwiłam jak to możliwe, że w produkcjach wcześniejszych aktorzy mówili czysto, głośno i wyraźnie, a teraz to taki problem. Technologia tak poszła do przodu, że powinno być lepiej! A może to wina tego, że kiedyś aby zostać aktorem trzeba było mieć talent?

ocenił(a) serial na 3
elninka

Przecież na Netfliksie są napisy i nie trzeba się męczyć

annarutkowska022

Trafne spostrzeżenie, ale nie mam Netflixa. Filmy oglądam w internecie i czasem, ale to bardzo rzaaaadko w TV. Ale chyba włączanie napisów do polskich filmów będzie koniecznością :)

annarutkowska022

Głupio oglądać polski film z napisami. a coś chyba im płacą, co?

elninka

Bardzo trafne spostrzeżenie. Kiedyś , aby zostać aktorem , trzeba było skończyć PWST.

lousska

Stramowski? Nie no, ludzie. Wygląd to nie wszystko. To, że wygląd książkowego Forsta był wzorowany na tym aktorze, nie znaczy, że to on koniecznie ma go grać. Stramowski jest kiepskim aktorem (spójrzmy prawdzie w oczy) i by sobie nie poradził w tej roli, a o dykcji to już nawet nie wspomnę. Szyc jest lepszy aktorsko i być może da radę. Przynajmniej jest nadzieja. Jak to wyszło to jeszcze nie wiem, bo nie oglądałam ale zamierzam i mam nadzieję, że jest w miarę ok. Zobaczymy.

ocenił(a) serial na 3
_Anika_

Nie przesadzaj, Stramowski jest bardzo dobrym aktorem. Na pewno nie gorszym od Szyca i o wiele przystojniejszym! Milej jest popatrzeć na faceta, który może sue podobać.

annarutkowska022

Nie zgadzam się z żadną częścią Twojej wypowiedzi ale na szczęście każdy ma prawo do własnego zdania :)

ocenił(a) serial na 3
lousska

Szyc jest producentem, więc kto inny mógł zagrać tę rolę?

ocenił(a) serial na 3
iwa145

No i pewnie widzem też będzie i tylko on z rodziną będą to oglądać.

ocenił(a) serial na 8
lousska

Też widziałam w tej roli Leszka Lichotę, ale Szyc też dobrze zagrał.

gosiek0904

W temacie słabej dykcji, to nie jest tak że kiedyś mówili lepiej a teraz gorzej. Kiedys w postprodukcji dogrywano dźwięk, było to norma, teraz się na tym oszczędza. Efekt jest jaki jest.
Odnośnie roli głównej - czy naprawdę nie ma już innych aktorow w Polsce?

hrabianka

Tak to jest jak ktoś się wypowiada na tematy, o których nie ma pojęcia. Po pierwsze post synchrony w studio nigdy nie dają tak dobrego efektu jak dźwięk nagrany na planie, najczęściej brzmią sztucznie. Po drugie, na niczym się nie oszczędza bo jest to dużo tańsze niż nagrywanie dźwięku na planie i nadal jest praktykowane, jeśli jest potrzeba, a studio i tak się wynajmuje do obróbki dźwięku na różnych poziomach, więc żaden to problem. Po trzecie problemy z dykcją aktorów mają głównie cymbały, które te seriale oglądają na telefonach komórkowych, czy innych laptopach. Obejrzyjcie sobie jeden z drugim polski film, czy serial na normalnym, dobrej jakości telewizorze, nawet bez dodatkowych głośników i nie będzie problemu ze zrozumieniem dialogów. Ja problemów z rozumieniem ani tu ani prawie nigdzie indziej nie miałem żadnych. Wszyscy mówią wyraźnie. A co do aktorów - jest w Polsce garstka gwiazd, które można obsadzić w takiej roli i raz pada na Szyca, innym razem na Więckiewicza, a jeszcze innym razem na kogoś innego z tej paczki. Taką hitową produkcję musi firmować swoim nazwiskiem jakaś gwiazda, zwłaszcza, jeśli pozostała część obsady, to w dużej mierze aktorzy kompletnie nieznani szerszej publiczności.

ocenił(a) serial na 3
Tracker

"Ślepnąc..." firmował naturszczyk i to jeden z niewielu plusów tej produkcji. Tu Szyc zupełnie nie pasuje, Stramowski to za duże drewno do takiej postaci, a Więckiewicz jest za stary.

sucinum

Naturszczyk, to jeden z niewielu minusów 'Ślepnąc...', Stramowski to świetny, niedoceniany aktor, tylko należy go obejrzeć w innych produkcjach, a nie u Vegi, a Szyc, jak go nie lubię, w roli Forsta wypadł bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 5
lousska

Szyc prze robieniem zdjęć, powinien na 3 miesiące pomieszkać w Zakopcu, naprzemiennie chodzić po górach i chlać na umór co drugi dzień. Raz w tydniu bójka w barze, wtedy byłby przygotowany do roli Forsta

ocenił(a) serial na 3
born2july

Ani Szyc ani stramowski to nie sa wybitni aktorzy. Dobrze ze nie dali tego lalusia co lubi facetow. Taki Radziwiłowicz to by pasował idealnie ale już troche za stary jest.

ocenił(a) serial na 3
lousska

Marcin Dorociński to byłby idealny wybór.





ocenił(a) serial na 4
lousska

Nie jestem fanką Szyca, ale on jakoś w tym serialu trzyma poziom...

lousska

Dokładnie! To, co najbardziej zgrzyta, to Szyc grający Lichotę!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones