Fundacja (2021)
Fundacja: Sezon 1 Fundacja Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Fundacja (2021)

Spokój imperatora

The Emperor’s Peace 1h 9m
7,3 441
ocen
7,3 10 1 441
Fundacja
powrót do forum s1e1

"Fundację" czytałem wieki temu i pamiętam piąte przez dziesiąte, szczególnie te książki pisanych przez innych pisarzy. O ile twórczość samego Assimova była rewelacyjna, chociaż średnio filmowa, to te książki zapamiętałem jako strasznie rozwlekłe i okrutnie męczące. Ale chyba przez to bardziej nadające się do sfilmowania. I w tym odcinku to widać. Świetne wprowadzenie do świata, cudowne odzwierciedlenie stolicy Imperium, bezwzględny Imperator, zawiłe intrygi, ciekawe postaci. Będzie co oglądać!

ocenił(a) serial na 8
GR0SZ_ek

Tak, ja też - po pierwszym odcinku jestem zadowolona:)
Zawsze myślałam, że Fundacja jest nie do ekranizacji - bo tyle jest tam filozofowania, przemyśleń bohaterów itp, a tu mamy całkiem dobry scenariusz i przede wszystkim mamy J.Harrisa - który ma tyle charyzmy, że z powodzeniem mógłby trzymać cały serial na barkach:). Gaal jest na razie troszkę wycofana, może nabierze pazura. Imperator jest super!, co za głos:) Ogólnie - jestem bardzo miło zachwycona całym rozmachem serialu, najchętniej oglądałabym go w kinie - bo aż się prosi, aby ten Kosmos, planety itp. oglądać na wielkim ekranie. Czyli nie mogę się doczekać dalszej części. Oby tylko zbudowali Fundację:)!!!

nan_s

Jedna rzecz mnie kole w oczy jako filologa angielskiego to tłumaczenie bez uwzględnienia kontekstu jeśli chodzi o tytuł.
To nie Fundacja a Fundament.

ocenił(a) serial na 8
pa_ku_filmweb

Wydaje mi się, że po prostu powielili tytuł za powieściami. Asomovovi na pewno chodziło o Fundament:).

ocenił(a) serial na 1
pa_ku_filmweb

Zastanów się dlaczego w książkach użyto tłumaczenia Fundacja. Zobacz, jak brzmią te tytuły. Zajrzyj do tych książek i zobacz, co mają one na myśli za każdym razem, kiedy piszą o Fundacji.

ocenił(a) serial na 1
GR0SZ_ek

Niestety zanosi się na to, że nie będzie czego oglądać. Pierwsze dwa odcinki jeszcze jako tako trzymały się książki. Dalej idzie już prawie wyłącznie "radosna twórczość" scenarzystów.

ocenił(a) serial na 3
phoebe_Freja

Głównymi bohaterami są nieistotni w książce imperatorzy... Salvor jest strażnikiem, nie burmistrzem, pojawia się jakiś mityczny statek, mityczna wiara w potrójne bóstwo, pole zerowe odpychające od krypty... Nie wiem, czy scenarzyści przeczytali tylko streszczenie na ostatniej stronie powieści, zapisali parę nazwisk i nazw planet, a resztę sobie dopowiedzieli? To napewno nie jest ekranizacja Fundacji, wielka szkoda!

ocenił(a) serial na 8
GR0SZ_ek

potwierdzam, pierwszy odcinek efektami specjalnymi i muzyką wbija w fotel

ocenił(a) serial na 6
sofiia

No i tylko tyle było dobrego. Efekty specjalne i muzyka. Resztę o kant d* potłuc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones