PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 774
oceny
7,9 10 1 11774
6,0 2
oceny krytyków
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

Tytoń

ocenił(a) serial na 8

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym pluciem resztkami tytoniu do butelek? Widziałem ten
zwyczaj nie raz jednak nie wiem jaki on ma sens?

Crankes

Wśród Amerykanów bardzo popularny jest mokry tytoń który spożywa się, wkładając ulepioną z niego kulkę między wargę a zęby. Nikotyna jest wchłaniana przez błonę śluzową. Efektem ubocznym jest wydzielanie dużej ilości śliny, której nie można połknąć, ponieważ zawiera rozpuszczone substancje z tytoniu i jest ona niejadalna - jak cały ten tytoń zresztą - stąd to ciągłe plucie. Popularne marki to Skoal lub Kodiak. Skandynawowie mają podobną używkę i mówią na nią snus.

ocenił(a) serial na 8
Donat_Filozof

O tym wiem. Ciekawi mnie jednak jaki jest cel plucia zużytego tytoniu do butelek?

Crankes

Plują do butelek, żeby nie pluć nikomu pod nogi - szczególnie w pomieszczeniach. To jedyny i ostateczny cel tej czynności.

ocenił(a) serial na 8
Donat_Filozof

Nawet jeśli jest się na dworze? Bo takie przypadki widziałem.
Tak więc plucie do butelki/zbieranie resztek tytoniu nie ma żadnego innego celu oprócz higieny?

ocenił(a) serial na 8
Crankes

Ta ślina jest bardzo mocno zabarwiona i trudno ją zmyć. Taki plucie na betonie poprostu zostawia plamy, a pewnie w wojsku musi być porządek więc dlatego plują do butelki aby ich ktoś nie opieprzył.

ocenił(a) serial na 10
Crankes

A dlaczego zakopywali swoje kupy? Raczej nie przez genetyczne pokrewieństwo z kotami jeno aby było czysto, nawet na podwórzu/ulicy. Poza tym to amerykańce wynaleźli spluwaczki, które tam i w Australii były popularne bardziej niźli gdziekolwiek indziej na świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones