PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819947}

Gentleman Jack

7,5 2 944
oceny
7,5 10 1 2944
Gentleman Jack
powrót do forum serialu Gentleman Jack

Nie wiem jak dalece - w tym serialu o niezwykłej kobiecie, jaką była Anne Lister - fikcja miesza się z prawdą, ale aktorka która gra główną postać jest niesamowita. Połowa serialu za mną, a ja czekam na więcej :) Do tej pory podoba mi się niemal wszystko i wątek główny, i wątki poboczne. Całość spina dość "nowocześnie brzmiąca" muzyka i świetnie podreśla tempo. Ponoć Anne Lister w rzeczywistości bardzo szybko chodziła:)

ocenił(a) serial na 7
karen_

o nieee, jak to umarła kilka lat później... Ech.

karen_

Dla mnie irytująca i odpychająca.

ocenił(a) serial na 9
karen_

Patrzcie, co znalazłam... ciekawy wideoklip:
https://youtu.be/d71OELBJx-Y

W oczekiwaniu na drugi sezon Gentleman'a Jack'a może warto obejrzeć "Doctor Foster" w roli tytułowej Suranne Jones.
Jakże zróżnicowana rola...

_AGENT_NSA_

Dobrze będzie poznać tę aktorkę

ocenił(a) serial na 10
_AGENT_NSA_

Klip bardzo interesujący. Niestety na nc+ GO nie znalazłam serialu. Muszę śledzić programy może gdzieś wznowią od początku.

ocenił(a) serial na 10
Skara_beusz

Znalazłam Doktor Foster na zalukaj i też na tvpvod tylko trzeba się tam logować, teraz mam chrapkę na ten serial powinien być zajefajny.

ocenił(a) serial na 10
basiek123456

https://fili.cc/
tutaj serial
polecam bardzo, Suranne nagrodzona za role

ocenił(a) serial na 10
karen_

Czy te dzienniki Ann są dostępne w wersji polskiej i pod jaką nazwą, jeśli posiadasz jakiejś info proszę podziel się , bardzo bym chciała je przeczytać. Pozdrawiam

basiek123456

Nie wiem nic o tłumaczeniu dzienników na nasz język. Aktualnie w związku z apelem archiwum w Yorku, które jest posiadaczem oryginału dzienników, trwa ich proces odczytu i zapisu według określonego wzorca, w celu późniejszego publicznego udostępnienia w wersji angielskiej. Gdy ten proces się zakończy myślę, że pojawią się tłumaczenia w wielu językach. Dziś archiwum udostępnia jedynie skany wszystkich stron pamiętników Anne Lister (a także innych dokumentów, które pozostały po Lister), ale chociaż wiele stron jest pisanych "kodem", który łatwo odczytać znając udostępniony klucz, część stron pisanych angielszczyzną, jest niekiedy trudna do odczytania. Zarówno ze względu na nieczytelność pisma, jak i używanie staroangielskich słów oraz zwrotów. W czasie wędrówek po internecie w poszukiwaniu informacji o Lister natknęłam się na kilka blogów w sieci, których autorzy próbują odczytywać zapiski Lister i udostępniają je publicznie na blogu. Wszystkie były jednak w języku angielskim.

W tym wątku pisałam już o tym, ale zamięszczę jeszcze raz link do całego zbioru dzienników Anne Lister. Nie mogę tam wchodzić klikając na link, muszę używać zagranicznego proxy, o czym też już pisałam.
https://www.catalogue.wyjs.org.uk/CalmView/TreeBrowse.aspx?src=CalmView.Catalog& field=RefNo&key=CC00001%2f7%2f9%2f6%2f26

ocenił(a) serial na 10
karen_

Bardzo dziękuję za szczegółowe info pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones