PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791921}

Ghost Wars

5,9 1 709
ocen
5,9 10 1 1709
Ghost Wars
powrót do forum serialu Ghost Wars

Serialowy patchwork

ocenił(a) serial na 6

Dla widzów oglądających produkcje z tego gatunku sporadycznie... może nawet całkiem dobry. Ale mi jest bardzo ciężko go ocenić. Już od pierwszego odcinka stało się dla mnie jasne,że scenarzyści zaczerpnęli wątki z kilku znanych i mniej znanych produkcji i połączyli w całość. Oglądając serial zamiast zając się śledzeniem fabuły poszukiwałam odniesień do innych seriali.

Bo czyż Port Moor nie przypomina trochę Haven i Chester's Mil? ( Haven, Under the Doome)
Tajną placówkę badawczą oczywiście znamy z pierwszego sezonu Stranger Things. ( tajemnicze kokony zresztą też)

Przejdźmy do bohaterów :
Roman jest gorszą wersją Manfreda z Midnight Texas ( również medium, sam serial zresztą też w podobnym klimacie).
Billy - przemytnik i "pirat"... taki Duke parę lat później ( oczywiście Haven).
Nawet para- Val i Marilyn McGrath-Dufresne... czyż nie sprawia, że w głowie od razu pojawia się obraz Alice Calvert i Carolyn Hill z Under the Doome?

Pomysłów było jeszcze parę...Niestety nie stworzyłam listy podczas oglądania.
Ale może macie jeszcze jakieś sugestie? ;)

ocenił(a) serial na 4
siulek21

Tajna placówka , w której trzęsienie ziemi wywołano cos dziwnego to przede wszystkim "Mgła" Kinga -znakomite opowiadanie, przez to ze opowiadanie, choc bardzo dłuzgie- nie miał czasu sie rozpisać i wyszło mu super zgrabnie ;-) w Stranger Things to jednak było ciut inaczej: placówka zajmowała sie eksperymentami na ludziach, a przejście otwarł jeden z "obiektów" eksperymentalnych ;-)
mnie takie patchworki absolutnie nie przeszkadzają, "Stranger..." przeciez jest najlepszym tego przykładem, tyle,ze w Ghost Wars troszkę im to wszystko nie wyszło... pomysły były fajne, wizualnie tez nei najgorzej ale aktorstwo bardzo nierówne i bez sensu porozciągane niektóre wątki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones